Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » Створено новий Фонд соціального страхування

Створено новий Фонд соціального страхування

09:18, 11.09.17
1 462
Новини / Офіційно / Важливо
Створено новий Фонд соціального страхуванняЗ 1 серпня 2017 року відповідно до прийнятого у грудні 2014 року Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» в Україні створений новий Фонд соціального страхування шляхом злиття Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.  Усі функції та завдання, визначені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», забезпечуються Фондом соціального страхування України та його робочими органами. У Тячівському районі це – Тячівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області, яке очолює начальник відділення Феєр Ірина Андріївна.

Основними завданнями відділення є забезпечення соціального захисту застрахованих осіб, які внаслідок захворювань і травм виробничого характеру тимчасово втрачають можливість працювати, а також фінансування та контроль за використанням коштів Фонду  на різні види матеріального забезпечення. А саме:
• виплати по тимчасовій непрацездатності;
• виплати по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї;
• виплати по вагітності та пологах;
• допомоги на поховання;
• санаторно- курортне лікування;
• щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам їх сімей;
• страхові виплати одноразової допомоги потерпілому в разі стійкої втрати працездатності та членам його сім’ї (в разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві);
• страхові виплати дитині, яка народилася інвалідом внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання її матері під час вагітності ;
• відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг;
• допомога у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
• витрати на лікування потерпілих на виробництві та їх медичну реабілітацію;
• витрати на технічні та інші засоби реабілітації;
• витрати на зубопротезування;
• витрати на очне протезування, придбання окулярів і контактних лінз;
• витрати на слухові апарати;
• витрати на лікарські засоби та вироби медичного призначення;
• витрати на додаткове харчування;
• витрати на професійне навчання або перекваліфікацію за індивідуальними програмами реабілітації потерпілих та інші витрати;
• витрати на спеціальний медичний догляд;
• витрати на постійний сторонній догляд;
• витрати на побутове обслуговування;
• витрати на придбання спеціальних засобів пересування (колясок);
• компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів;
• витрати, пов’язані з забезпеченням інвалідів автомобілями;
Більш детально проаналізуємо питання нещасних випадків на виробництві.
Отже, основним документом, що регламентує послідовність дій у разі нещасного випадку на виробництві, є постанова Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 №1232 (далі – Порядок №1232). Відповідно до офіційного документа керівник організації має повідомити про нещасний випадок на виробництві Фонд соціального страхування України (далі – Фонд). Недотримання цієї вимоги передбачає адміністративну відповідальність. Отже, якщо на виробництві стався нещасний випадок, про це терміново має бути проінформований керівник робіт або інша уповноважена особа. Повідомити їх може сам потерпілий або особа, яка його виявила, чи інший свідок. Безпосередній керівник робіт, у свою чергу, повідомляє про нещасний випадок роботодавця. Тоді керівник підприємства надсилає до Фонду повідомлення про нещасний випадок на виробництві за допомогою засобів зв’язку – протягом однієї години, на паперовому носії – протягом 24 годин. Форма повідомлення про нещасний випадок на виробництві зазначена у додатку 2 до Порядку №1232.
У пункті 37 Порядку 1232 передбачено випадки, про які керівник підприємства має повідомити Фонд протягом однієї години – засобами зв’язку та протягом трьох годин – на паперовому носії: груповий нещасний випадок; нещасний випадок, що призвів до смерті чи спричинив тяжкі наслідки; якщо працівник помер або зник під час виконання трудових обов’язків. Зауважимо, що Порядок №1232 передбачає лише одну форму повідомлення про нещасний випадок (додаток 2).
Для того, щоб визначити причину нещасного випадку при заповненні форми, необхідно керуватися Класифікатором, наведеним у додатку 4 до Порядку №1232. Порядок №1232 також передбачає, що медичний заклад протягом 24 годин має передати Фонду екстрене повідомлення про звернення потерпілого, оформлене на паперовому носії. Форму цього повідомлення затверджено у додатку 1 до Порядку №1232.
 Нагадаємо, що за несвоєчасне повідомлення (неповідомлення) про нещасний випадок на виробництві встановлено адміністративну відповідальність. Так, відповідно до статті 165-4 КЗпАП України про адміністративні правопорушення за несвоєчасне інформування Фонду про нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємстві, встановлено адміністративну відповідальність – штраф від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг; 136–255 грн.), а у разі повторного правопорушення протягом року – від 10 до 20 нмдг (170–340 грн.).
Номери телефонів Тячівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області:
3-25-31,
3-28-94

Ірина Феєр, директор Тячівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.

Відбудеться виїзний прийом
Відбудеться виїзний прийомПовідомляємо, що 30.08.2018 р. спеціалісти управління проведуть виїзний прийом громадян у Нижньоапшанській сільській раді, де створено віддалене робоче місце з обслуговування громадян с.Нижня Апша та прилеглих населених пунктів. Будуть надаватись консультації щодо пенсійного забезпечення, порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, а також прийом заяв та документів майбутніх пенсіонерів, заяви про реєстрацію на веб-порталі ПФУ та СМС-інформування, замовлення довідок, заяви про надання довідки ОК-5 про нараховану заробітну плату, прийом анкет для оформлення пенсійного посвідчення.
Тячівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області.

Запрошуємо на міжнародний волейбольний турнір
Запрошуємо  на міжнародний волейбольний турнір25-26 серпня на території бази відпочинку «Слатіна» (смт Солотвино) відбудеться Міжнародний турнір з волейболу серед чоловіків та жінок з нагоди Дня незалежності України. У ньому візьмуть участь 16 команд з Румунії, Молдови та України. 
Урочисте відкриття турніру – 25 серпня о 10.00 за к.ч. Запрошуємо вболівальників на спортивне свято.
Оргкомітет.