Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Медична галузь району потерпає від недофінансування

Медична галузь району потерпає від недофінансування

08:40, 27.03.17
273
Тячівщина / Здоров'я
 Медична галузь району потерпає від недофінансуванняМинулого тижня у  держадміністрації відбулася нарада з керівниками закладів охорони здоров’я району, яку провів очільник районної галузі Іван Фабрицій.

Підведено підсумки роботи за минулий рік і визначено основні напрямки роботи. Йшлося про контроль за видачею лікарняних листків, питання  співпраці фахівців первинного і вторинного рівня галузі, трудової дисципліни, фінансового стану тощо.
Як зазначив начальник відділу охорони здоров’я РДА Іван Фабрицій, ситуація з наданням листів тимчасової непрацездатності значно поліпшилась, адже певна кількість лікарняних виписувалась безпідставно. Наразі ведеться контроль за кожним таким листом.
Аналізуючи питання співпраці фахівців первинної і вторинної ланки, звернув увагу на те, що згідно нещодавно введених норм чинного законодавства на вторинний рівень хворий направляється лікарем за новою процедурою. А саме – окрім письмового направлення, хворий повинен мати результати аналізів. Також лікар первинної ланки зобов’язаний відслідковувати процес лікування, одужання та стану здоров’я пацієнта.
На первинному рівні потрібно активізувати подвірні обходи, підкреслив І.І.Фабрицій, та приділяти увагу профілактиці важких захворювань. На жаль, чимало летальних випадків трапляється саме через пізню діагностику, коли врятувати здоров’я і життя людини вже неможливо.  Особливо це стосується таких небезпечних захворювань, як туберкульоз, цукровий діабет  та онкологія. Тому роботу медичних працівників потрібно спрямувати на новий рівень і привчати населення вчасно проходити профогляди, берегти своє здоров’я.
Як наголосив головний медик району, ситуація з фінансуванням галузі є складною. Коштів до кінця року не вистачатиме навіть на захищені статті, тобто оплату заробітної плати. Невтішна  картина із закупівлею медикаментів, заклади забезпечені лише на 10 відсотків найнеобхіднішими ліками.  А це мізер. Якщо минулоріч вдавалося домовлятися з постачальниками від компанії «Хуст Фарм» і вони часто продовжували термін оплати за медикаменти, то нова  процедура прозорих тендерів це унеможливлює. Триває процедура їх проведення аж до двох місяців.
Разом з тим у кожному закладі треба встановити інформаційні стенди, де розмістити перелік всіх наявних медичних препаратів, щоб людина, дізналася, які ліки може отримати безкоштовно. Це стосується й отримання певних процедур.
Невтішною є ситуація із закупівлею інсуліну – не вистачає коштів до кінця року. Через недофінансування заклади недоотримують необхідне технічне оновлення тощо.
Начальник відділу охорони райдержадміністрації Іван Фабрицій наголосив, що звертатиметься до районного керівництва і, зокрема, до очільника РДА Василя Дем’янчука з проханням щодо вирішення питання фінансування та інших проблем галузі медицини, від належного функціонування якої залежить здоров’я мешканців Тячівщини.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації. Медична галузь району потерпає від недофінансуванняскачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».