Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
19-02-2018, 09:28 Вчимося доброті
» » » Бедевлянцям озвучили пропозиції щодо проекту малої ГЕС

Бедевлянцям озвучили пропозиції щодо проекту малої ГЕС

08:47, 07.08.17
542
Тячівщина
Бедевлянцям озвучили пропозиції щодо проекту малої ГЕСУ с.Бедевля інвестор планує збудувати малу гідроелектростанцію на р.Тересва.
Минулого тижня з активом села Бедевля зустрілись представники проектної організації, яка готувала пропозиції для розробки детального плану забудови території для будівництва малих ГЕС. На зустрічі були присутні Бедевлянський сільський голова Іван Рішко, депутати сільради, члени виконкому, активісти.  

Як розповів автор проекту – інженер-гідротехнік Анатолій Харлай, за законодавством, план забудови території має пройти погодження архітектурною радою, а затим – буде запропонований на громадське обговорення. І лише після цього починається проектування.
Як було наголошено, проект не порушує жодної норми чинного законодавства, зокрема, екологічного. А роботи з будівництва міні-ГЕС відносяться до гідротехнічних, які не заборонені навіть на територіях, де обмежується інша діяльність. Замовником проекту будівництва МГЕС є «Закарпатське агентство із залучення інвестицій та господарського розвитку територій» при Закарпатській обласній раді, а партнером – німецько-швейцарський консорціум, який займається альтернативною енергетикою.
Проектанти рекомендують замовнику об’єкт, взаємовигідний як інвесторам, так і населенню. Малу ГЕС пропонують розмістити на території Бедевлі – від автомобільного моста в напрямку Рахова вверх по ріці до с.Біловарці. Довжина об’єкта сягатиме 1235 метрів. Ширина буде коливатись від 40 до 60 метрів. Потужність – 5 мегават. Приблизна вартість проекту складатиме близько 6 млн. євро.
Інженер-гідротехнік, автор проекту Анатолій Харлай ознайомив присутніх з технічними показниками МГЕС і, зокрема, підкреслив: подібних проектів в області ще немає. За дещо схожим принципом працює лише міні-ГЕС поблизу с.Кам’яниця в околицях Ужгорода, збудована ще чехами. Воду для МГЕС відведуть відкритим каналом з основного русла. Канал буде захищений дамбою. А особлива конструкція підпірної споруди зробить безпечним проходження льодоходу. Також буде передбачено рибохід.
Питань у бедевлянців було немало. Найперше, учасники зустрічі цікавились, який внесок робитиме інвестор у соціально-економічний розвиток села, скільки коштів надійде до місцевого бюджету, які мінуси може мати будівництво міні-ГЕС. На всі запитання присутніх проектанти надали вичерпні відповіді.  
Н.МАДЖАРА.
Бедевлянцям озвучили пропозиції щодо проекту малої ГЕСБедевлянцям озвучили пропозиції щодо проекту малої ГЕСБедевлянцям озвучили пропозиції щодо проекту малої ГЕСБедевлянцям озвучили пропозиції щодо проекту малої ГЕСБедевлянцям озвучили пропозиції щодо проекту малої ГЕСБедевлянцям озвучили пропозиції щодо проекту малої ГЕС
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення