Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
19-02-2018, 09:28 Вчимося доброті
» » » У відповідності з вимогами міжнародних стандартів

У відповідності з вимогами міжнародних стандартів

08:56, 18.09.17
404
Тячівщина / Довкілля
У відповідності з вимогами міжнародних стандартівЦьогоріч ДП «Мокрянське ЛМГ» успішно пройшло міжнародний наглядовий аудит та в квітні отримало міжнародний сертифікат за системою FSC (Forest Stewardship Council).

Набутий підприємством досвід в галузі лісової сертифікації свідчить, що рівень ведення лісового господарства на підприємстві загалом відповідає сучасним міжнародним вимогам.
Для всього колективу і надалі залишається пріоритетним питання організованого ведення лісового господарства, яке би сприяло зростанню добробуту місцевого населення, а також стимулювало всіх до збереження лісових ресурсів.
З метою інформування та співпраці державне підприємство «Мокрянське ЛМГ» кожного року погоджує лісогосподарську діяльність з органами місцевого самоврядування, інформує громадськість про виконання робіт.
В листопаді 2014 року між Національним представництвом FSC та Держлісагентством України було укладено меморандум про взаємопорозуміння та визначені певні напрямки співробітництва.
Враховуючи важливість ведення лісового господарства у відповідності до вимог стандартів FSC та зважаючи на актуальні питання лісової сертифікації, протягом поточного року в лісовому фонді Мокрянського лісмисливгоспу розбудовано лісову інфраструктуру, зокрема, прокладено нову лісову дорогу в ур. «Хрест» Брадульського лісництва, зведено підпірні стінкі та мости в Брадульському, Русько–Мокрянському, Усть-Чорнянському, Тиховецькому, Краснянському та Тарасівському лісництвах. Санітарні лісопатологічні обстеження та призначення санітарно-оздоровчих заходів, у відповідності до вимог чинного законодавства, здійснюються із залученням представників органів місцевого самоврядування. Працівники лісової охорони та зайняті на лісозаготівлі на 100 % забезпечені форменим одягом, спецодягом та засобами індивідуального захисту.
В межах співпраці з громадськістю керівництвом ДП «Мокрянське ЛМГ» було розглянуто звернення місцевих жителів с. Руська Мокра про виділення насаджень лісового фонду в урочищі «Великий Звурець» Руськомокрянського лісництва під охоронну зону в зв’язку з тим, що там розміщений водозабір з питною водою. Лісничий І.І.Костяк підтримав звернення громадськості. Керівництвом лісгоспу була визначена оцінювальна група з спеціалістів лісового господарства та представників зацікавленої сторони для обстеження насаджень у кварталі 28. Після проведення попередньої оцінки та погодження з органами місцевого самоврядування було прийнято рішення: лісові насадження в урочищі «Великий Звурець», квартал 28, виділи 6;7;8;10;12;13. загальною площею 51,4 га віднести до категорії особливо цінних для збереження лісів.
Цінність вищевказаних лісових насаджень визначається в тому, що вони: забезпечують основні природно-захисні функції в критичних ситуаціях (захист водозаборів, попередження ерозії грунту та зсувних процесів), захищають водне джерело, яке є постачальником питної води для місцевих жителів. А ще є природнім осередком біорізноманіття рідкісних, зникаючих та занесених до «Червоної Книги України» рослин і тварин, таких, наприклад, як листовик сколопендровий (Phyllitis scolopendrium L.), жук-олень, рогач звичайний (Lucanus cervus cervus), саламандра плямиста (Salamandra salamandra), мідянка звичайна (Coronella austriaca Laurenti), дятел трипалий (Picoides tridactylus), сова-пугач (Bubo bubo), підорлик малий (Aquila pomarina), кіт лісовий (Felis sylvestris Schreber).
В той же час на цій території було визначено ряд обмежень. Зокрема, заборонено:
Будь-яку лісогосподарську діяльність,
рубку дерев та кущів,
розпалювання вогнищ,
забруднення території побутовими відходами,
розпилювання повалених стовбурів дерев і трелювання дров руслом потічка.
М.Михальчич, головний лісничий ДП «Мокрянське ЛМГ».
У відповідності з вимогами міжнародних стандартівУ відповідності з вимогами міжнародних стандартів
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення