Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
19-02-2018, 09:28 Вчимося доброті
» » » Акцент – на доцільності будівництва міні-ГЕС

Акцент – на доцільності будівництва міні-ГЕС

15:16, 12.10.17
245
Тячівщина / Довкілля / Важливо
Акцент – на доцільності будівництва міні-ГЕСМинулого четверга, 5 жовтня, у великій залі райдержадміністрації відбулося чергове засідання Громадської ради при РДА. Керував роботою зібрання голова Громадської ради Іван Фіцай. Участь у засіданні взяли голова РДА Василь Дем’янчук, його перший заступник Михайло Полажинець, заступник голови районної ради Василь Кушілка, керівники силових структур, громадські активісти, зокрема з Калин та Ганичів. Також на засідання були запрошені сільські та селищні голови, однак прийшли тільки  сільські голови Ганичів та Біловарців – Анатолій Фіцай та Галина Войтенко.

Питання доцільності будівництва міні-ГЕС на території району стало основною темою засідання.
Як розповів голова Громадської ради Іван Фіцай, на зібранні вчергове обговорюється це резонансне питання у зв’язку з тим, що у деяких селах, де планувалося спорудити каскади малих гідроелектростанцій на річці Тересва, або ж лише планують провести громадські слухання щодо їх будівництва, або такі слухання вже відбулися, однак з певними порушеннями. Відтак, зауважив, що губернатор краю Геннадій Москаль видав розпорядження про проведення належним чином громадських слухань щодо будівництва міні-ГЕС. Тож для висловлення своєї позиції  щодо обговорюваного питання надав слово голові РДА Василю Дем’янчуку.
Василь Юрійович відмітив, що адміністрація й він особисто на боці громадськості:
– Кожна окрема громада має сама вирішувати доцільність будівництва на території свого населеного пункту міні-ГЕС. А резонансу й суспільного обговорення набуло це питання тому, що слухання, у більшості випадків, були проведені не у відповідності до чинного законодавства.
Василь Дем’янчук, також зазначив, що як депутат обласної ради, разом з ще двома депутатами обласної ради від Тячівщини – Валерієм Мургою та Василем Федурцьом – зробили спільну заяву, у якій йдеться про публічну підтримку громадськості та запевняють про те, що вони виступають за мораторій на будівництво міні-ГЕС на території району до введення у дію ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» у грудні 2017 року.
Відтак, тему продовжив член Громадської ради Віталій Шелемба, який поділився з присутніми деякими власними дослідженнями щодо доцільності будівництва міні-ГЕС на прикладі діючих у районі станцій та коротко ознайомив з публікацією журналістки «Голосу Карпат» Олесі Мудрої щодо екологічного і економічного аспекту  будівництва міні – ГЕС на території області, де йдеться й про Краснянську та Лопухівську станції. Зокрема, було зауважено, що часто міні-ГЕС будуються зі значними порушеннями, а це негативно впливає не лише на гідрологічний уклад річок, а й саму екосистему. Тож доповідач наголосив, що з приводу цього мають бути проведена оцінка впливу на навколишнє середовище та екологічна експертиза проектів. Тому запропонував, аби відстрочити проведення громадських слухань у населених пунктах, де інвестор має намір звести міні-ГЕС, до вступу у дію Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», відповідно до якого проекти станцій будуть перевірятися. Віталій Шелемба також зазначив, що громадські слухання повинні проводитися без порушень, а не як у Калинах, де, зі слів доповідача, відбулися сільські збори, які керівництво села намагається презентувати як громадські слухання. Критикував він й інших сільських голів, які виступають за будівництво міні-ГЕС на території своїх сіл.
Підтримали позицію доповідача й присутні на зібранні калинівчани, які висловилися проти будівництва міні-ГЕС на території Калин, зазначивши, що зібрано підписи мешканців села, які проти такого будівництва. Разом з тим, калинівчани адресували Василю Дем’янчуку звернення з проханням перевірити роботу сільського голови Василя Метелешка.
Звучало на засіданні й питання наявності грального бізнесу на території Усть-Чорної зокрема, та району у цілому. Адже напередодні до Громадської ради звернувся селищний голова Усть-Чорної Петро Костяк з проханням перевірити наявність на території смт Усть-Чорної гральних апаратів.
У підсумку засідання було подано рекомендації голові РДА Василю Дем’янчуку звернутися до голови ОДА Геннадія Москаля з проханням скасувати розпорядження про розробку детальних планів територій земельної ділянки для будівництва міні-електростанцій на території Тячівського району;  відтермінувати проведення будівництва міні-ГЕС до вступу у дію ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля». Громадською радою рекомендовано також звернутися голові РДА до правоохоронних органів з проханням перевірити законність проведення громадських слухань у Бедевлі, Калинах та Усть-Чорній,  а також  перевірити наявність грального бізнесу на території району.
Наприкінці член Громадської ради Іван Габор звернувся з проханням до голови РДА Василя Дем’янчука та заступника голови районної ради Василя Кушілки виділити кошти для колишнього сільського голови Вільхівців Василя Шелемби на проведення операції з відновлення зору. Василь Юрійович запевнив, що буде надано фінансову підтримку недужому.

Л.БІЛАК.скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення