Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Районна рада – з новим керівництвом

Районна рада – з новим керівництвом

11:28, 20.11.17
429
Тячівщина / Влада / Важливо
Районна рада – з новим керівництвомДепутати вирішували насущні питання…
Минулої п’ятниці відбулося третє пленарне засідання десятої сесії Тячівської районної ради сьомого скликання. На ньому були присутні 35 депутатів. В роботі зібрання взяв участь і голова РДА Василь Дем’янчук.

Про те, що засідання буде не звичайним, свідчила кабінка для голосувань у фойє.
Та починалося, як завжди, – із затвердження порядку денного, який озвучив голова райради Василь Каганець. Окрім тих питань, які пропонувалося затвердити на першому засіданні, до них були включені депутатські запити і звернення І.І.Малька, І.І.Токара, Г.Ю.Левко щодо державного регулювання та щодо антикорупційних судів. Але друге звернення не набрало необхідної кількості голосів і не було взято до уваги.  Не набрало достатньої кількості голосів присутніх і звернення голови Тячівської РДА щодо мораторію на будівництво міні-ГЕС. Натомість підтримали звернення до Уряду щодо вирішення питання про можливість внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 20 вересня 2017 року №793 «Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів», які дозволять виконувати функції головного розпорядника бюджетних коштів у сфері соціального захисту населення Дубівському УСЗН. Підтримали і два звернення депутата М.А.Паканича – щодо збільшення доплати за інтенсивність бібліотекарям шкіл району та щодо розчистки узбіччя на ділянці дороги від с.Чумальово (урочище Занівка).
Також підтримали депутатські звернення І.В.Корнути щодо включення в перелік об’єктів, пошкоджених паводком 7-10 грудня 2010 року, відновлення берегової лінії р.В.Уголька в с.Угля, та берегоукріплення біля багатоквартирних житлових будинків в с.Угля довжиною 120 м, і виділення коштів у 2018 році на проведення відновлювальних робіт. Своїм рішенням звернулись до Президента України П.Порошенка, Прем’єр-міністра України В.Гройсмана щодо недоцільності передачі державних лісогосподарських підприємств в концесію іноземним та українським юридичним і фізичним особам.
Також депутати більшістю голосів включили до порядку денного питання про дострокове припинення повноважень голови районної ради Василя Каганця, попри пропозиції його однопартійців відкласти розгляд цього питання як неактуального.
Натомість зняли питання про внесення  змін до районного бюджету на 2017 рік, оскільки воно було розглянуто на попередньому засіданні, а нових змін не додалося.
Зрештою – перейшли до розгляду питань порядку денного. Майже всі затвердили без обговорення. Це такі, як «Про стан готовності закладів бюджетної сфери та об’єктів інфраструктури району до роботи в осінньо-зимовий період», «Про хід виконання районних програм за підсумками дев’яти місяців 2017 року», «Про Програму забезпечення матеріально-технічної бази Тячівського райвійськкомату на 2017 рік». Проголосували і за низку майнових питань, зокрема, затвердили перелік об’єктів групи «А» комунальної власності району, які підлягають приватизації у 2017-2018 роках. Також розірвали концесійний договір передачі в концесію послуг, які стосуються операцій з поводження з твердими відходами, укладеного у 2014 році з  ТОВ «Тячівекопром», у зв’язку з невиконанням умов договору. Внесли зміни та доповнення до Статуту КЗ «Місцева пожежна охорона в Тячівському районі». Цим же рішенням створили нову комунальну установу – «Тячівський районний інклюзивно-ресурсний центр» з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної і загальної середньої освіти. Відтак затвердили спільні розпорядження РДА і райради, прийняті у міжсесійний період.
Дискусії спричинив наступний пункт порядку денного – «Про внесення змін до рішення 26-ї сесії (друге засідання) Тячівської райради VI скликання від 16.06.2015 року №816 «Про затвердження технічної документації з нормативно-грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 1,3 га, що надається в оренду Лукань Г.Ю. (с.Руське Поле) для ведення фермерського господарства». Як з’ясувалося, Тячівська міська рада надіслала лист з проханням відкласти розгляд цього питання, і депутати підтримали це клопотання.
Без обговорення депутати проголосували за питання «Про внесення змін до Програми мобілізаційної підготовки Тячівського району на 2017 рік», яке попередньо розглянули у закритому режимі.
…і обирали нових очільників
Таким чином, дійшли до найбільш інтригуючого питання засідання – «Про позбавлення повноважень голови районної ради». Для цього обрали лічильну комісію з п’яти депутатів. Її очолив І.І.Руснак, до складу увійшли депутати від різних фракцій – О.М.Палінкаш,  М.П.Регуш, М.А.Паканич та Г.Ю.Левко.
В той час, як у роботі зібрання було оголошено перерву для вирішення організаційних питань, частина присутніх засумнівались у роботі системи електронного голосування. Виникла емоційна суперечка, і питання про включення цього питання до порядку денного поставили на голосування повторно. Депутати проголосували знову, після чого стартувала процедура таємного волевиявлення. У фойє кожен депутат по черзі отримував бюлетень і заходив до кабінки, після чого бюлетень опускав до скриньки.
Та перед цим керівник фракції «Самопомочі» І.І.Малько заявив, що їх фракція участі в голосуванні не братиме. Не голосували і представники ВО «Батьківщина».
Підрахунок у залі засвідчив: за зняття повноважень голови ради висловились 25 депутатів.
«На цьому мої повноваження припиняються, я йду в зал як депутат. Дякую всім за співпрацю упродовж майже двох років, бажаю нашій районній раді успіхів у подальшій роботі, обрати достойного керівника і працювати далі», – сказав Василь Каганець і зайняв місце у залі.
Надалі роботою засідання керував заступник голови районної ради Василь Кушілка. Він озвучив список питань, які постали у зв’язку з припиненням повноважень голови ради, – передусім, про обрання нового очільника. Більшість народних обранців погодились включити їх до порядку денного.
Після перерви для консультацій у залі зареєструвалося вже лише 25 депутатів. Депутат І.В.Корнута запропонував на посаду голови райради  кандидатуру однопартійця – депутата від БПП «Солідарність», начальника відділу охорони здоров’я РДА Івана Фабриція.
Про вихід зі складу лічильної комісії заявив депутат М.А.Паканич. Замість нього до комісії увійшов В.І.Кус.
Знову розпочалося таємне голосування. Результат: 23 бюлетені «за», один недійсний. Таким чином, головою райради обрано І.І.Фабриція.
Новообраний голова склав присягу посадової особи місцевого самоврядування, пообіцявши неухильно дотримуватись Конституції і законів України.   
І.І.Фабрицій подякував колегам за підтримку та довіру, запросив усіх до співпраці, висловив сподівання на те, що ситуація в районі буде стабільною і намічені районною владою пріоритети будуть втілені в життя.
Тоді слово взяв В.В.Кушілка і заявив про свою відставку з посади заступника голови районної ради. Рішення колеги підтримали. А голова РДА Василь Дем’янчук подякував посадовцю за сумлінну роботу.
Виникла потреба обрати і нового заступника голови райради. Іван Фабрицій запропонував на цю посаду кандидатуру депутата І.І.Грабаря. В ході таємного голосування депутати віддали за це рішення 24 голоси. Відтак новообраного заступника привітали, і він теж зайняв місце у президії. І.І.Грабарь висловив вдячність за підтримку і виголосив присягу.  
Третє пленарне засідання сесії закрили звучанням Державного Гімну України.
Наталія Маджара. Фото автора.  
Районна рада – з новим керівництвомРайонна рада – з новим керівництвомРайонна рада – з новим керівництвомРайонна рада – з новим керівництвомРайонна рада – з новим керівництвомРайонна рада – з новим керівництвомРайонна рада – з новим керівництвомРайонна рада – з новим керівництвомРайонна рада – з новим керівництвомРайонна рада – з новим керівництвомРайонна рада – з новим керівництвом

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

На Тячівщині презентують «Пласт»
На Тячівщині презентують «Пласт» З ініціативи ГО «Єдність» та підтримки районної влади 29 березня, о 14.00 год. у залі Тячівського районного ЦДЮТ відбудеться  презентація Національної скаутської організації України «Пласт».
Запрошуємо зацікавлених осіб взяти участь у заході.
ГО «Єдність».