Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Про місцеві бюджети, сортування відходів та підготовку до весняного паводку йшлося на нараді

Про місцеві бюджети, сортування відходів та підготовку до весняного паводку йшлося на нараді

09:17, 19.02.18
220
Тячівщина / Місцеве самоврядування
Про місцеві бюджети, сортування відходів  та підготовку до весняного паводку йшлося на нарадіУ четвер, 15 лютого, голова РДА Василь Дем’янчук, його заступник Віктор Погар та голова районної ради Іван Фабрицій провели нараду з селищними та сільськими головами. Також були присутні керівники структурних підрозділів РДА й відомств району.


Найперше, було обговорено питання про стан надходжень до місцевих бюджетів району в розрізі рад і ОТГ, податкових платежів, а також можливі шляхи збільшення доходів до місцевих бюджетів. Як повідомив начальник ДПІ у районі Ілля Матьола, за останні два роки на території району суттєво збільшилися надходження з усіх видів платежів до місцевих бюджетів. Однак працювати органам місцевого самоврядування над збільшенням дохідної частини місцевих бюджетів необхідно постійно. Відтак зазначив, аби відповідні надходження були у 2018 році, то сільські та селищні ради мали прийняти рішення про ставки податку на транспорт, єдиного податку, податку на нерухомість, акцизного збору ще до 1 липня 2017 року, після чого їх необхідно було подати до ДПІ й оприлюднити. За даними ДПІ у районі,  у ряді сільських рад не було прийнято відповідні рішення чи вони не були оприлюднені й надіслані до фіскальної служби. Зокрема, Бедевля, Вонігово, Грушово, Дулово, Кричево, Новобарово, Теребля, Топчино через недопрацювання у 2017 році органів місцевого самоврядування залишаться цьогоріч без суттєвих надходжень до місцевої казни, й у цих селах діятимуть мінімальні ставки оподаткування. Є й такі сільські ради, що несвоєчасно надіслали відповідні рішення про прийняття ставок оподаткування, тож вони вступлять у дію тільки з 2019 року. Це стосується сільських рад  Біловарців, Великої Угольки, Глибокого Потоку, Калин, Широкого Луга, Лопухова, Чумальова та  Усть-Чорнянської селищної ради.
Ілля Ілліч зазначив, що керівники органів місцевого самоврядування мають бути зацікавлені у тому, аби на території населених пунктів всі платники податків були законослухняними та вчасно сплачували внески. А для виведення з «тіні» злісних неплатників податків запропонував сільським та селищним радам співпрацювати з ДПІ у районі та спільно працювати над покращенням ситуації.
Його виступ доповнив начальник відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб, єдиного внеску території обслуговування ДПІ у Тячівському районі  Василь Симчера, який нагадав сільським та селищним головам про те, що вже з цього року необхідно працювати над наповненням місцевих бюджетів на наступний рік. Тож рекомендував присутнім уважно вивчити статті Податкового кодексу, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, та у подальшому керуватися ними для наповнення місцевих бюджетів. Повідомив Василь Юрійович і про те, що до 1 травня діє кампанія декларування. Тож громадяни, які мають неоподатковані доходи, повинні подати декларації до 1 травня поточного року, а громадяни, які мають податкову знижку, мають право подати декларації до кінця  року.
Про зміни до закону України «Про відходи» інформував головний спеціаліст відділу біоресурсів Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА  Василь Бокоч.  Відповідно до змін у Законі України «Про відходи», з 1 січня 2018 року набула чинності норма Закону, яка забороняє органам місцевого самоврядування захоронення неперероблених побутових відходів, відповідно – зобов’язує міста та села забезпечити сортування сміття за видами матеріалів з тим, щоб упорядкувати його переробку та утилізацію. А згідно із статтею 32 Закону України «Про відходи», заборонено захоронення неперероблених побутових відходів.
Також зазначив, що зросли штрафи за забруднення побутовими відходами навколишнього середовища як для фізичних осіб (від 20 до 70 неоподатковуваних мінімумів), так і для юридичних осіб (від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів).
На території району діють понад 10 паспортизованих сміттєзвалищ, і відповідно до змін у Законі, необхідно на території кожного такого звалища розподілити площадки для відсортованих відходів.
 Відтак заступник голови РДА Віктор Погар повідомив, що відповідальність за чистоту на території населених пунктів несуть сільські та селищні голови, і саме їх штрафуватимуть екологічні служби.  
Обговорили на нараді й актуальне питання готовності сільських та селищних рад до весняного водопілля та формування аварійно-відновлювальних бригад на їх територіях. Про це інформував головний інженер Тячівського міжрайонного управління водного господарства Микола Тхорук. За прогнозами, весняний паводок буде значно більшим за  грудневий. Тож органи місцевого самоврядування мають завчасно готуватися до стихії і, найперше, укомплектувати аварійно-відновлювальні бригади з місцевих жителів. А за потреби працівники відомства проведуть для таких бригад теоретичні навчання.  Зі слів Миколи Тхорука, наразі лише 5 сільських рад надали Тячівському МУВГ списки аварійно-відновлювальних бригад та відомості про запаси рятувальних матеріалів.
Також доповідач наголошував на необхідності розчистити від захаращення потічки у населених пунктах, адже саме засмічені канали часто й стають причиною підтоплень домогосподарств, що знаходяться поруч.  Відмітив також, що нещодавно таку річку у Руському Полі спільними зусиллями аварійно-відновлювальної бригади села й працівників водного господарства прочищено від заторів. Звернув увагу водник і на те, що сільські та селищні ради, нехтуючи безпекою своїх громадян, видають дозволи на будівництво на заплавних зонах, де розлив річок під час потужних паводків неминучий.
Також він зазначив, що у районі наразі тривають першочергові аварійні роботи з ліквідації наслідків грудневого паводку та обстежено дамби, пошкоджені  нещодавнім підняттям рівня  води у річках на території Тернова, Біловарців і Буштина.   
Наприкінці наради до присутніх звернувся начальник Тячівського районного центру зайнятості населення Василь Кушілка. Він подякував за співпрацю  працівникам Нересницької сільської та Дубівської селищної рад, де нещодавно проведено ярмарки вакансій, та  закликав інших сільських та селищних голів до співпраці у питаннях працевлаштування місцевих жителів.
Л.БІЛАК.
Про місцеві бюджети, сортування відходів  та підготовку до весняного паводку йшлося на нарадіПро місцеві бюджети, сортування відходів  та підготовку до весняного паводку йшлося на нарадіПро місцеві бюджети, сортування відходів  та підготовку до весняного паводку йшлося на нараді
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.

Відбудеться виїзний прийом
Відбудеться виїзний прийомПовідомляємо, що 30.08.2018 р. спеціалісти управління проведуть виїзний прийом громадян у Нижньоапшанській сільській раді, де створено віддалене робоче місце з обслуговування громадян с.Нижня Апша та прилеглих населених пунктів. Будуть надаватись консультації щодо пенсійного забезпечення, порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, а також прийом заяв та документів майбутніх пенсіонерів, заяви про реєстрацію на веб-порталі ПФУ та СМС-інформування, замовлення довідок, заяви про надання довідки ОК-5 про нараховану заробітну плату, прийом анкет для оформлення пенсійного посвідчення.
Тячівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області.

Запрошуємо на міжнародний волейбольний турнір
Запрошуємо  на міжнародний волейбольний турнір25-26 серпня на території бази відпочинку «Слатіна» (смт Солотвино) відбудеться Міжнародний турнір з волейболу серед чоловіків та жінок з нагоди Дня незалежності України. У ньому візьмуть участь 16 команд з Румунії, Молдови та України. 
Урочисте відкриття турніру – 25 серпня о 10.00 за к.ч. Запрошуємо вболівальників на спортивне свято.
Оргкомітет.