Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Інвестор від будівництва сонячної електростанції відмовився

Інвестор від будівництва сонячної електростанції відмовився

13:53, 23.04.18
312
Тячівщина / Економіка / Довкілля
Інвестор від будівництва сонячної електростанції відмовився Минулого тижня відбулося засідання сесії Буштинської селищної ради. Основним питанням став розгляд меморандуму про співпрацю з ТОВ «ФЕС БУШТИНО» («Фотоелектростанція БУШТИНО») та затвердження детального плану території, відведеної для розміщення сонячної електростанції в смт Буштино.

Варто зазначити, що ці питання планувалося розглянути на сесії позаминулого тижня за особистої участі інвестора В.І.Попова (керівника приватного будівельно-монтажного підприємства «Строїтель-П» (м.Дніпро). Інвестор приїхав до Буштина, та засідання не відбулося, оскільки не зібрався кворум.
Цього разу на зібранні був присутній представник інвестора Ярослав Куценко. В коментарі кореспонденту нашого видання він розповів про наміри інвестора:
«Зараз держава ставить завдання ліквідувати газову залежність від Росії. Єдиними прийнятними джерелами енергії є альтернативні, зокрема, сонячні електростанції. Тому на території, яка наразі є засміченим пустирем, лише на прибирання якого  треба 500-600 тис. грн., планується встановити сонячну електростанцію потужністю 5 мегават. Вартість будівництва складає близько 12 млн євро. Для цього виділено 7,6 га, розроблено документацію – проект землевпорядкування, оцінку земель, детальний план забудови».
Під час розгляду питання на засіданні Буштинський селищний голова Іван Паш зазначив,  що рішенням сесії селищної ради 1.12.2017 року №760 ТОВ «ФЕС БУШТИНО» було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 7,64 га для будівництва сонячної електростанції.
До обговорення депутатам пропонувався Меморандум з інвестором. За умовами документу, договірні сторони (інвестор та селищна рада) беруть на себе зобов’язання співпрацювати у сфері надання послуг з благоустрою населеного пункту. Тобто Буштинська селищна рада  сприятиме виробничій діяльності ТОВ «ФЕС БУШТИНО», а підприємство, в свою чергу, закупить для селища сміттєприбиральну машину. Як пообіцяв буштинцям інвестор, на це буде виділено 600 тис. грн.
Втім, як заперечили деякі депутати, цієї суми буде недостатньо для купівлі потужної машини. Тож думки з приводу озвученої пропозиції розділилися.  
Питання викликало гостру дискусію, яка моментами переходила у з’ясування особистих стосунків. Серед пропозицій, озвучених депутатами, була й така, наприклад, щоб інвестор, окрім сміттєприбиральної машини, профінансував ще й закупівлю сміттєвих баків для 2,5 тисяч дворогосподарств селища (а це  близько 2,5 млн. грн.).
Представник інвестора намагався переконати буштинських депутатів, що по-перше, такі значні суми знайти проблематично, і про розширення потреб можна говорити з часом. По-друге, у більш потужній машині для вивезення сміття в селищі нема потреби.
Зрештою, після двогодинного емоційного обговорення депутати вирішили у Меморандумі дати пропозицію ТОВ «ФЕС БУШТИНО» внести в соціально-економічний розвиток селища 2 млн. грн. протягом місяця. А також додали: інші зацікавлені особи також можуть звертатися у Буштинську селищну раду щодо оренди цих 7,6 га на таких самих умовах.
Як стало відомо після засідання сесії, інвестор, який уже вклав кошти у виготовлення детального плану території та детальне ґрунтове обстеження земельної ділянки, від своїх намірів відмовився.  Чи прийде інший за таких обставин – питання риторичне.
Наталія Маджара.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.

Відбудеться виїзний прийом
Відбудеться виїзний прийомПовідомляємо, що 30.08.2018 р. спеціалісти управління проведуть виїзний прийом громадян у Нижньоапшанській сільській раді, де створено віддалене робоче місце з обслуговування громадян с.Нижня Апша та прилеглих населених пунктів. Будуть надаватись консультації щодо пенсійного забезпечення, порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, а також прийом заяв та документів майбутніх пенсіонерів, заяви про реєстрацію на веб-порталі ПФУ та СМС-інформування, замовлення довідок, заяви про надання довідки ОК-5 про нараховану заробітну плату, прийом анкет для оформлення пенсійного посвідчення.
Тячівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області.

Запрошуємо на міжнародний волейбольний турнір
Запрошуємо  на міжнародний волейбольний турнір25-26 серпня на території бази відпочинку «Слатіна» (смт Солотвино) відбудеться Міжнародний турнір з волейболу серед чоловіків та жінок з нагоди Дня незалежності України. У ньому візьмуть участь 16 команд з Румунії, Молдови та України. 
Урочисте відкриття турніру – 25 серпня о 10.00 за к.ч. Запрошуємо вболівальників на спортивне свято.
Оргкомітет.