Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » На порозі нового навчального року

На порозі нового навчального року

10:39, 03.09.18
78
Тячівщина / Події / Освіта
На порозі нового навчального рокуВже традиційно перед початком навчального року освітяни району проводять підсумки роботи та накреслюють плани на новий навчальний рік. Саме з такою метою, у понеділок, 26 серпня, у приміщенні Тячівського районного Центру дитячої та юнацької творчості відбулося розширене засідання колегії з керівниками та працівниками закладів загальної середньої та дошкільної освіти, позашкільних навчальних закладів, працівниками управління освіти РДА. Участь у роботі колегії взяли також перший заступник голови РДА Михайло Полажинець та заступник голови райради Ігор Грабарь. 

Найперше, начальник управління освіти РДА Марія Думнич (на фото вгорі) привітала колег з нещодавнім державним святом – Днем Незалежності. З цієї нагоди пісенну композицію про Україну присутнім подарувала вихованка гуртка «Сольний спів» ЦДЮТ Віталія Голубка. 
Затим аудиторії запропонували перегляд короткометражної стрічки, у якій розкрито принципи «Нової української школи» та йшлося про необхідність покращувати освітню систему у відповідності до вимог суспільства, сьогодення та потреб підростаючого покоління. 
Відкрив засідання колегії керівник районної організації профспілки працівників освіти Іван Малешко. Він представив запрошених гостей та зачитав порядок денний. Відтак, з інформацією з питання «Про підсумки роботи освітньої галузі району у 2017-2018 навчальному році та основні завдання на 2018-2019 навчальний рік» виступила начальник управління освіти РДА Марія Думнич.
Мережа ДНЗ буде розширена
Перш за все, Марія Василівна аналізувала роботу колективів дошкільних закладів та повідомила про основні зміни закону «Про дошкільну освіту». Так, у районі функціонують 42 заклади дошкільної освіти, у яких діє 201 група, й охоплено дошкільним вихованням 5270 дітей. Садок відвідують 1509 дітей п’ятирічного віку, що складає 80% від загальної кількості таких діток у районі, а 873 дітей займаються  у групах з короткотривалим перебуванням, охоплені соціальним патронажем 599 дітей, інклюзивне навчання організовано для 5 дітей з особливими освітніми потребами на базі Калинівського ДНЗ №1. Окрім державних закладів, у районі працюють й два приватні садочки. Відмітила Марія Думнич, що й про дошкільне виховання нацменшин також потурбувалися, їх право здобувати дошкільну освіту рідною мовою надають  два заклади – у Буштині та Солотвині, а у Тересвянському дитсадку «Веселка» відкрито групу з угорською мовою виховання. 
Також Марія Василівна наголосила, що у минулому навчальному  році вдалося скоротити черги до закладів дошкільної освіти. А у майбутньому є сподівання, що мережа садочків буде розширена, й ще більше дошкільнят зможуть відвідувати ДНЗ. Так, завдяки  клопотанню керівництва району, депутатів та керівників дошкільного закладу проведено тендерну процедуру щодо будівництва дитсадка на 100 місць у с. Калини, такий же ДНЗ наразі будується у с. Нижня Апша. Також є рішення щодо будівництва закладу дошкільної освіти у с. Тарасівка.
Про успішність свідчать результати
Говорила Марія Василівна й про мережу загальної середньої освіти у районі, наповнюваність учнів у класах та успішність школярів. Зокрема, відмітила, що з 1214 учнів, що закінчили у 2018 році 9 класів, лише 153 отримали свідоцтво з відзнакою. З 1012 випускників 11 класів претендентів на «золоту» медаль було 15,  підтвердили свої знання тільки 4 учнів, на «срібну» – 2 випускники. Однак «срібну» медаль отримав й учень, який претендував на «золоту», проте не набрав необхідну кількість балів на ЗНО.
Доповідачка охарактеризувала роботу й НВК, що діють у районі, розповіла про кадрове забезпечення освітніх закладів, участь та перемоги учнів на Всеукраїнських предметних олімпіадах та конкурсах. Відмітила Марія Василівна й успішні напрацювання закладів позашкільної освіти – ЦДЮТ, райЕНЦ та ДЮСШ. Підсумувала вона й результати ЗНО. 
Йшла мова й про двозмінне навчання. Загалом, у 2017-2018 навчальному році у другу зміну відвідували школи 949 учнів. За останні кілька років на навчання в одну зміну переведено 5 закладів освіти, всього 82 учнів. Вживаються заходи й для переходу на одну зміну навчання у Тернівській школі. Повідомила, що рішенням останньої сесії районної ради виділено кошти на розроблення проектно-кошторисної документації на будівництво класних приміщень для Тересвянської ЗОШ І-ІІІ ст. 
Марія Василівна зазначила, що наразі триває робота з надання інклюзивного навчання для дітей з особливими освітніми потребами. Зокрема, тогоріч зафункціонував КЗ «Тячівський районний інклюзивно-ресурсний центр». Також інклюзивне навчання організовано у 8 закладах освіти, де навчаються 10 особливих діток. У минулому навчальному році ще 102 дітей перебували на індивідуальній формі навчання. Відповідно до проведеної психосоматичної перевірки дітей спеціалістами КЗ «Тячівський районний інклюзивно-ресурсний центр»,  з 1 вересня перебуватимуть на інклюзивній формі навчання – 79 учнів, 38 – на індивідуальній. У перших класах навчатиметься 21 дитина з особливими освітніми потребами.
Першачки – до нової української школи
Як відмітила Марія Думнич, станом на 15 червня 2018 року до 111 перших класів загальноосвітніх закладів освіти району зараховано 2163 учнів. З 1 вересня у цих класах вестиметься навчальна програма за принципами  «Нової української школи». Відповідне навчання пройшли й ті вчителі початкових класів та вчителі іноземних мов, що викладатимуть за новими стандартами початкової освіти у перших класах. А як приклад успішного впровадження принципів «Нової української школи» у навчальній програмі для першокласників, назвала експериментальні два перші класи Ганичівської школи. 
Недофінансування галузі
Не оминула увагою доповідач й питання матеріально-технічного забезпечення закладів освіти у районі та створення належних умов для перебування учнів у школах. Зокрема, назріла необхідність облаштування внутрішніх вбиралень у Підплешанській ЗОШ І-ІІ ст. та Грушівській ЗОШ І ст.
Проблемним питанням для освітньої галузі району, за словами доповідачки, залишається недостатнє фінансування. Та все ж вдалося провести реконструкцію системи теплопостачання Буштинської ЗОШ І-ІІІ ст., капітальний ремонт Руськомокрянської ЗОШ І-ІІ ст. та заходи з усунення наслідків буревію, заміни вікон, дверей, реконструкція вбиралень у ряді закладів та інше. Також відмітила Марія Василівна роботу директора Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Е.Е.Бенедека, який зумів залучити спонсорські кошти та провести капітальний ремонт будівлі закладу. 
Йшла мова й про те, що за рахунок субвенційних коштів з Кабміну було придбано дидактичний матеріал для перших класів району, а комп’ютерну техніку та шкільні дошки – за субвенційні кошти, виділені обласною радою.  Облаштовано й деякі кабінети у школах, де поглиблено вивчалися природничі предмети. Зокрема, кабінети фізики, хімії, біології у Буштинській ЗОШ І-ІІІ ст., географії – Великоугольській школі та інші. 
Підручники, автобуси, тепло – це все на часі
Наразі освітні заклади отримали 11 тис. 110 підручників для учнів 5 класів, решту – буде завезено впродовж тижня. Ближчими днями буде забезпечено новими підручниками й учнів 1 та 10 класів. 
Марія Василівна говорила й про підвезення школярів до навчальних закладів й, зокрема, відмітила, що нові автобуси цьогоріч отримали дві школи – Глибокопотіцька №1 та Груниківська. Триває підготовка в освітніх закладах й до опалювального сезону – частина шкіл вже забезпечені твердим паливом . 
Насамкінець – настанови
Наприкінці виступу Марія Василівна зачитала ряд звернень від громадян щодо нарікань на роботу вчителів, вимагання коштів від батьків на ремонт приміщень школи, продаж у шкільних буфетах чіпсів, газованих напоїв та інше. Тому закликала керівників закладів ставитися відповідально до своєї роботи. 
Марія Думнич привітала педагогів з початком нового 2018-2019 навчального року та побажала плідної та результативної праці. 
Виступили на конференції перший заступник голови РДА Михайло Полажинець та заступник голови райради Ігор Грабарь, які привітали освітян з новим навчальним роком та націлили педагогів виховувати з учнів гідну генерацію України. 
Також було затверджено кандидатуру педагогічного працівника району для присвоєння обласної премії ім. А. Волошина. Ним став директор Тячівської районної ДЮСШ Василь Варга.
Завершуючи роботу розширеної колегії управління освіти, з обговорених питань було прийнято відповідне рішення.
Л.БІЛАК.

На порозі нового навчального рокуНа порозі нового навчального рокуНа порозі нового навчального року

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.

Відбудеться виїзний прийом
Відбудеться виїзний прийомПовідомляємо, що 30.08.2018 р. спеціалісти управління проведуть виїзний прийом громадян у Нижньоапшанській сільській раді, де створено віддалене робоче місце з обслуговування громадян с.Нижня Апша та прилеглих населених пунктів. Будуть надаватись консультації щодо пенсійного забезпечення, порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, а також прийом заяв та документів майбутніх пенсіонерів, заяви про реєстрацію на веб-порталі ПФУ та СМС-інформування, замовлення довідок, заяви про надання довідки ОК-5 про нараховану заробітну плату, прийом анкет для оформлення пенсійного посвідчення.
Тячівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області.

Запрошуємо на міжнародний волейбольний турнір
Запрошуємо  на міжнародний волейбольний турнір25-26 серпня на території бази відпочинку «Слатіна» (смт Солотвино) відбудеться Міжнародний турнір з волейболу серед чоловіків та жінок з нагоди Дня незалежності України. У ньому візьмуть участь 16 команд з Румунії, Молдови та України. 
Урочисте відкриття турніру – 25 серпня о 10.00 за к.ч. Запрошуємо вболівальників на спортивне свято.
Оргкомітет.
Тячів відзначить День міста 15-16 вересня
Тячів відзначить День міста 15-16 вересняТаке рішення було прийняте на засіданні двадцять четвертої (позачергової) сесії Тячівської міської ради сьомого скликання, яке відбулося 26 липня.
Цьогоріч День Тячева та 689-у річницю від першої документальної згадки про місто святкуватимуть традиційно упродовж двох днів – 15-16 вересня. 
Вл. інф.