Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Районній бібліотеці для дітей – 70 років

Районній бібліотеці для дітей – 70 років

14:41, 28.09.18
63
Тячівщина / Культура / Суспільство
Від історії до сьогодення
Тячівська центральна районна дитяча бібліотека була відкрита у жовтні 1948 року і мала назву «Окружна дитяча бібліотека», знаходилась в приміщенні центральної районної бібліотеки для дорослих, створеної в 1947 році. Це були тяжкі післявоєнні роки: жителі міста, для поповнення бібліотечного фонду, приносили книжки з домівок.   

Трудилася у закладі тільки одна працівниця – Віра Олександрівна Александренко. 
Фонд бібліотеки щороку поповнювався, і в 1953 році становив 9341 примірників видань. 
Дитячу книгозбірню в різні періоди очолювали: у 1951-1974 рр. – Юлія Ситар-Роговікова, 1974-1989 рр. – Ірина Микулянець, 1989-1998 рр. – Марія (Магдалина) Сливка, 1998-2008 рр. – Христина Бора, з 2008 року – Вікторія Федина.
У різні періоди в бібліотеці працювали Л.І.Вісневська (1951-1963 рр.), М.Д.Вайдич (1955-1965 рр.), Г.А.Павлишинець (1965-1979 рр.), Г.Д.Горбачова (1976-1980 рр.), В.Г.Духнова (1973-1975 рр.), Л.М.Яремчук (1970-1990 рр.), М.І.Поп-Карлова (1980-1988 рр.), К.Е.Топерцел (1988-1995 рр.), М.М.Мадар (1995-1999 рр.), А.В.Сасин (з 2015 р. по сьогодні) та М.В.Куцин (з 1981 р. по сьогодні).
За 70 років бібліотека змінювалась: збагачувався книжковий фонд, який становить 14362 примірники видань, покращився інтер’єр, з’явилися нові бібліотечні послуги.
За весь час свого існування книгозбірня тісно співпрацює із загальноосвітніми закладами, юні користувачі бібліотеки беруть участь у районних та обласних конкурсах, проводяться зустрічі з письменниками району, організовуються презентації нових книг, проводяться літературно-музичні години, флеш-моби, вуличні акції. 
Бібліотека для дітей є методичним центром для бібліотек-філій у роботі з дітьми та підлітками, залучає бібліотеки-філії до проведення всеукраїнських, районних конкурсів «Найкращий читач року», «Всеукраїнський тиждень дитячого читання», творчих конкурсів, акцій. 
Тут проводиться презентація нових книг Ю.Ю.Драгун – поетеси-пісняра, прозаїка, драматурга з с.Новоселиця. Кожна нова книжка Юлії Драгун – яскраве свідчення її поетичного обдарування, збагачення творчої палітри.
Є чим пишатись
У 2013 році районна бібліотека для дітей та бібліотеки-філії взяли активну участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Дитячі історії про найголовніше». Тячівською бібліотекою для дітей були відправлені кращі роботи до Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва, де здобули перемогу: І місце – книжка-саморобка «Колискова» Іванни Гайналій з Тернова та ІІ місце – книжка-саморобка «Випадки з мого життя» Марії Костяк з Усть-Чорної. 
Робота Іванни Гайналій отримала перше місце на обласному рівні та відправлена для участі до Національної бібліотеки України для дітей, де здобула  ІІ місце.
У тому ж році колектив Тячівської ЦРБ для дітей нагороджений грамотою Управління культури Закарпатської ОДА.
У 2015 році відзначалося 70-річчя Перемоги у Другій світовій війні. З цієї нагоди проводився Всеукраїнський сімейний конкурс «Книга пам’яті мого роду». Колектив Тячівської районної бібліотеки для дітей нагороджений грамотою Управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації за активну участь у підготовці та проведенні першого обласного туру цього сімейного конкурсу.
У 2016 р. серед переможців конкурсу дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд» були юні користувачі бібліотеки Аліна Вовчок з Буштина (ІІ місце) та Ангеліна-Роксандра Йовдій (ІІІ місце) з Нижньої Апші, а також у номінації «Малюнки» –  дубівчанка Богдана Павлюк (І місце). У числі фіналістів Закарпаття представляла Аліна Вовчок, яка у номінації «Прозові твори» зайняла перше місце.
У 2017 році президентом Української асоціації працівників бібліотек для дітей А.І.Гордієнко завідуючу та колектив бібліотеки нагороджено грамотою за сумлінну творчу працю, спрямовану на культурний розвиток і патріотичне виховання користувачів-дітей, та з нагоди відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання.
Також ми взяли участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку «Рідна країна – безпечна країна: як треба поводитися на дорогах!»,  де перше місце в області здобула  Андріяна Волос з с. Лази.
Під час літніх канікул 2017 року в бібліотеках Тячівської ЦБС проводився Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Творчі канікули» для читачів віком 10-18 років. Роботи юних користувачів були надіслані на розгляд журі до Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва. Перемогу здобули роботи юних користувачів з с.Німецька Мокра та с.Нижня Апша. Ці роботи були надіслані до Національної бібліотеки України для дітей, щоб змагатися у наступному турі конкурсу. 
19 грудня 2017 р. Національною бібліотекою України для дітей були визначені переможці. Хоч перше місце роботи з Тячівщини не отримали, але у збірку «Творчі канікули» потрапила тільки одна робота від Закарпаття – Андріяни Бігун з с.Німецька Мокра. 
У 2018 році юні користувачі бібліотек Тячівщини знову брали участь у Всеукраїнському дитячому літературному конкурс «Творчі канікули». Сподіваємось на високі результати.
Попереду у нас – нові успіхи й досягнення. Віримо, що разом з юними читачами, з любов’ю до книг і знань, і далі писатимемо історію книгозбірні для найменших читачів.
В.ФЕДИНА, завідувач районної бібліотеки для дітей.


скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.

Відбудеться виїзний прийом
Відбудеться виїзний прийомПовідомляємо, що 30.08.2018 р. спеціалісти управління проведуть виїзний прийом громадян у Нижньоапшанській сільській раді, де створено віддалене робоче місце з обслуговування громадян с.Нижня Апша та прилеглих населених пунктів. Будуть надаватись консультації щодо пенсійного забезпечення, порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, а також прийом заяв та документів майбутніх пенсіонерів, заяви про реєстрацію на веб-порталі ПФУ та СМС-інформування, замовлення довідок, заяви про надання довідки ОК-5 про нараховану заробітну плату, прийом анкет для оформлення пенсійного посвідчення.
Тячівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області.

Запрошуємо на міжнародний волейбольний турнір
Запрошуємо  на міжнародний волейбольний турнір25-26 серпня на території бази відпочинку «Слатіна» (смт Солотвино) відбудеться Міжнародний турнір з волейболу серед чоловіків та жінок з нагоди Дня незалежності України. У ньому візьмуть участь 16 команд з Румунії, Молдови та України. 
Урочисте відкриття турніру – 25 серпня о 10.00 за к.ч. Запрошуємо вболівальників на спортивне свято.
Оргкомітет.
Тячів відзначить День міста 15-16 вересня
Тячів відзначить День міста 15-16 вересняТаке рішення було прийняте на засіданні двадцять четвертої (позачергової) сесії Тячівської міської ради сьомого скликання, яке відбулося 26 липня.
Цьогоріч День Тячева та 689-у річницю від першої документальної згадки про місто святкуватимуть традиційно упродовж двох днів – 15-16 вересня. 
Вл. інф.