Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Краєзнавством сповнений меморіальний будинок «Ілієш Філіп»

Краєзнавством сповнений меморіальний будинок «Ілієш Філіп»

10:09, 04.12.18
34
Тячівщина / Культура / Події
Минулого тижня в Нижній Апші відбулося офіційне відкриття меморіального будинку «Ілієш Філіп», який знаходиться в приватному музеї історії та етнографії румун Закарпаття Івана Ботоша. 

Захід відбувся в рамках проекту дослідження, придбання, консервації та музейного зберігання «Історичний та етнографічний музей румунів Закарпаття», який фінансується Міністерством для румунів звідусіль сусідньої Румунії.На відкриття прийшли гості з лівого та правого берегів річки Тиса – справжні поціновувачі національно-культурних та історичних надбань Марамороша, зокрема, консул Румунії в Солотвині Габріел Нікола. 
Присутніх привітав перший заступник голови Тячівської державної адміністрації Михайло Полажинець, який відмітив важливість події в розвитку краєзнавства. Висловив приємне враження від великої кількісті експонатів, зібраних натхненною працею місцевого ентузіаста і колекціонера старожитностей Івана Ботоша, й побажав йому подальших успіхів у музейній справі – збереженні свідчень минувшини для майбутніх поколінь. 
До речі, збирати і колекціонувати старовинні речі Іван Ботош розпочав ще в 1984 році. У музеї знаходяться майже всі побутові речі, якими користувалося у повсякденному житті минулого століття румуномовне населення. Вражають колекції інструментів різних видів ремесел, знарядь праці. Окрім цього, історичні документи, сторінки газет, старі фотознімки, грошові банкноти і монети, печатки та штампи, листи громадських діячів, які відкривають сторінки політичного та державного життя Марамуреша на правому березі Тиси. А багата і різноманітна етнографічна колекція включає в себе народні костюми, скатертини, вишиті рушники і простирадла. В музей Івана Ботоша навідується чимало відвідувачів,  тож відкриття меморіального будинку «Ілієш Філіп» надасть можливість розширити і збагатити унікальну спадщину національних традицій та звичаїв румун Закарпаття. 
Загалом координатор проекту та голова Закарпатської обласної спілки румунів Закарпаття «Дачія» Iван Ботош може гордитися своїми досягненнями. Цього року йому вдалося довести до завершення найкращі задуми: відкрити Меморіальний дім, провести симпозіуми, міжнародні семінари та реалізувати проект, завдяки якому журналісти з румуномовного суспільного мовлення Закарпаття отримали комп’ютер, відеокамеру та професійні диктофони. Всі ці досягнення були реалізовані за сприяння Міністерства для румунів звідусіль та Консульства Румунії в Солотвині.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».