Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Культура завжди – на святковій хвилі

Культура завжди – на святковій хвилі

09:06, 20.02.17
317
Культура
Культура завжди – на святковій хвилі14 лютого працівники культосвітньої ниви зібралися в малому залі РБК (директор В.В.Барановський) на підсумкову нараду, аби спільно з районним (В.А.Гудак) та обласним керівництвом (В.В.Фролова) проаналізувати досягнуте у минулому році й намітити завдання на нинішній, 2017-ий.
Участь у зібранні взяли також перший заступник голови РДА М.М.Полажинець, заст. голови районної ради В.В.Кушілка.

Ознайомивши присутніх з порядком денним, головний спеціаліст відділу культури Ольга Василівна Магула запросила до слова начальника відділу культури Василя Антоновича Гудака.
–    Ми – творчі люди, і нам відведена важлива роль у житті суспільства, – створювати небуденну атмосферу свят і урочистостей, даруючи людям гарний  настрій і естетичну насолоду. Задля цього у році минулому продовжувалось нарощування творчих потужностей, зміцнення матеріально-технічної бази. Робота велася згідно основних програм, прийнятих сесією районної ради. Оскільки фінансове забезпечення не завжди відповідало існуючим запитам, було застосовано комплектні форми роботи, – сказав він.
Що ж до організації різноманітних заходів, то перевага надавалася найбільш масовим, які збирають не одну тисячу глядачів. У пам’яті багатьох краян залишиться «Закарпатська свальба», побував на якій і губернатор краю Г.Г.Москаль. Це весільне свято показове і в плані наших можливостей: якщо впродовж двох тижнів ми зуміли підготувати його на такому блискучому рівні, це щось-таки значить.
На жаль, цьогорічні тріскучі морози порушили традицію щорічного проведення конкурсу вертепів і колядницьких груп та «Червеного вина» і фестиваль було відмінено в інтересах вашого, шановні, здоров’я. Зате 14-15 січня колядницькі колективи Тячівщини зуміли достойно презентувати давній пласт народної звичаєвої культури на обласному конкурсі.
У 2016-му, після 3-річної перерви, вдалося відродити популярне в народі празникування проводів овець на полонину – «Полонинський хід». Відбудеться воно й цьогоріч, 6 травня, у Дубовому.
Ефектне враження справляє і свято хореографії, оскільки цей жанр дедалі більше утверджується на культурних теренах. Чимало шанувальників збирають виставкові заходи – експозиції вишиваних рушників, великодніх писанок, увійшли в практику флешмоби. Помітною подією був районний конкурс вокальних та музичних колективів на базі Тячівської ДШМ, образотворчий – «Легенди Карпат», участь у обласних святкуваннях «Красне Поле», «Гуцульська бриндзя», «Червона ружа», Дні добросусідства з Румунією в м. Сигет з участю родинних ансамблів Гудаків, Маньо.
Тут зуміли вразити унікальною виставкою старожитностей з різних куточікв району, на тлі якої охоче фотографувалися румуни.
 Добру славу мистецької Тячівщини примножує танцювальний колектив Тячівської ДШМ творчими виступами в Угорщині.
Триває й серйозна методична робота: ми намагались не дублювати досвід попередніх років, натомість шукали нові форми, методи, жанри. Відбулися два семінари й засідання ради відділу.
Після утворення громад дещо змінилася структура культосвітніх закладів: Вільховецькій громаді передано місцеву ДШМ та бібліотеки-філії Вільхівців, В-Лазів, Добрянського, Тячівській ОТГ – районний кінотеатр ім. Т.Шевченка.
У грудні м.р. відділ культури презентував книгу «Культура і мистецтво Тячівщини» (вид.-во «Патент»), що містить багатющу інформацію про культурний процес у районі.
З нагоди 25-річчя Незалежності України на головній площі країни, перед Київською міською адміністрацією на урочистому концерті  виступив ансамбль народних музик «Тячівські музики» під керівництвом В.А.Гудака. Проведено ряд благодійних заходів задля збору коштів на підтримку воїнів АТО.
Щодо діяльності клубних закладів, то тут також є свої досягнення. Відрадно, що народні колективи постійно працюють над вдосконаленням виконавського рівня. Впевнені кроки робить новостворений ансамбль Углянської ДШМ.
Багата  Тячівщина й народними умільцями, які входять до громадської організації «Митці Тячівщини».
Централізована бібліотечна система – це 45 стаціонарних бібліотек. У 8-ми  обслуговуються представники національних груп в місцях компактного проживання. Книжковий фонд поповнено на 4031 примірники на суму 215531 грн.
Важливе місце в функціонуванні районної культури займає початкова дитяча музична школа, набула розвитку також музейна справа. З 9 музеїв, що діють в районі, чотири перебувають на балансі відділу культури – краєзнавчий у с. Терново, історико-краєзнавчий у Дулові, етнографічний у Калинах та краєзнавчий у Грушові. Вони активно включаються у проведення Днів добросусідства, організацію виставкових заходів, фестивалів. Зокрема, всі музеї району взяли участь у оформленні садиби нареченого в с. Німецька Мокра.
Ще один вдалий проект, виокремлений В.Гудаком, – мобільна виставка, присвячена воїнам АТО «Герої не вмирають», організаційно підтримана відділом культури.
Перший заст. голови РДА М.М.Полажинець, привітавши присутніх із успішним завершенням культурно-мистецької програми-2016 та днем Валентина, висловив щиру вдячність за талановиту працю, уміння створювати свята серед буднів, надавати помітним подіям і датам в житті району яскравості й особливого звучання.
Заступник голови районної ради В.В.Кушілка теж віддав належне трудівникам культурного фронту за вміння тримати марку району, повсякчасну готовність відгукнутися на запити часу. Адже Тячівщина щедро обдарована талантами й  часто-густо може запропонувати гідну «альтернативу» дорогим «артистам-візитерам».
Про роботу клубних закладів району та районного методичного центру відділу культури РДА у минулому році довгим переліком проведених культурно-масових заходів, концертних програм, ювілейних святкувань, тематичних виставок тощо звітувала директор РМЦ Наталія Йосипівна Сасин.
Змісту роботи додали новизни презентовані кінострічки В’ячеслава Бігуна, флеш-моби патріотичного напрямку, художні майстер-класи, вуличні акції. Набувають поширення  заходи для людей з обмеженими можливостями.
Активну роботу зі збереження та розвитку національних звичаїв, традицій і обрядів здійснюють шість національно-культурних товариств.
Детальним аналізом роботи бібліотечних закладів району доповнила виступ керівника галузі В.А.Гудака директор ЦБС Інна Степанівна Ключкей. Відмітила, зокрема, що наприкінці травня м.р. РБД, РДБ та бібліотека-філія смт Солотвина отримали нову партію літератури від Національного культурного Фонду Угорщини в рамках  «Марої програми» (212 книг). Виграно також наступний грант на поповнення фонду угорської літератури. Серед придбаного обладнання – 4 комп’ютери, ксерокси, принтер, бібліотечні стелажі.
Пожвавлюють роботу бібліотек 29 клубів за  інтересами, що діють при Тячівській ЦБС.
– 14 грудня в РБК відбувся районний семінар бібліотечних та клубних працівників на тему «Робота закладів культури району у формуванні духовного життя суспільства». Проведено й ряд соціологічних досліджень.
Інформацію про те, як реалізуються завдання мистецької освіти у дев’ятьох ДШМ району, озвучила провідний методист РМЦ Олеся Іванівна Сасин.
– Однією з форм роботи мистецьких шкіл району, – сказала вона, зокрема, – є організація та проведення різноманітних заходів серед учнів та викладачів. Надзвичайно масовими є конкурси виконавської майстерності, які щороку проводяться серед учнів музичного, хореографічного і театрального мистецтва. Успіх мають і виставки робіт вихованців образотворчого та декоративно-прикладного жанрів.  
Приємно було почути  працівникам культури схвальну оцінку своєї роботи з уст начальника управління культури ОДА В.В.Фролової.
– Велика подяка вам за те, – сказала вона, – що свою справу робите професійно й з любов’ю. – Немаловажливо, що керівник галузі – людина мистецтва, музикант, який вміє заряджати колективи своєю енергетикою, спонукати до нових пошуків й творчого росту.
Поради Вікторії Василівни стосувалися більшої сконцентрованості на академічному мистецтві, активнішої презентації музейних експозицій у споріднених закладах. Повідомила також, що на базі обласного етнографічного музею відбудеться конференція з цікавою програмою, тож музейники Тячівщини зможуть почерпнути для себе чимало корисного.
Якщо ж виникають проблеми, пов’язані з працевлаштуванням, оплатою праці, утворенням громад тощо, порекомендувала звертатися в обласне управління культури, щоб бути почутими компетентними людьми.
В ході виступу Вікторія Фролова вручила Грамоти управління культури ОДА та грошову премію зав.клубу с. Угля О.Немеш за перемогу (ІІІ-тє місце) в обласному огляді-конкурсі на кращий клубний заклад (худ.керівник М.М.Рудик).
Та на цьому приємна церемонія нагородження не завершилась. Грамоти відділу культури В.А.Гудак вручив зав. клубів  с. Велика Уголька – Марії Угляй, с. Новоселиці – Галині Кошілці, с. Угля – Олені Немеш, с. Петрушів – Марії Реплюк, с. Новобарово – Валентині Лар, директорам БК с. Лопухово – Василині Джуган, с. Ганичі – Наталії Фіцай, провідним біліотекарям бібліотек-філій с. Лази – Тетяні Токар, с. Теребля – Мар’яні Куцині, відеооператору РМЦ Олегу Здроку.
Після наради відбувся концерт Закарпатського академічного камерного хору «Кантус» (худ.керівник і диригент народний артист України Еміл Сокач). Адже культура – сфера особлива, де навіть серйозна підсумкова нарада завершується на святковій хвилі.
Ганна Макаренко.
Культура завжди – на святковій хвилі
Культура завжди – на святковій хвилі
Культура завжди – на святковій хвилі
Культура завжди – на святковій хвилі
Культура завжди – на святковій хвилі
Культура завжди – на святковій хвилі
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

На Тячівщині презентують «Пласт»
На Тячівщині презентують «Пласт» З ініціативи ГО «Єдність» та підтримки районної влади 29 березня, о 14.00 год. у залі Тячівського районного ЦДЮТ відбудеться  презентація Національної скаутської організації України «Пласт».
Запрошуємо зацікавлених осіб взяти участь у заході.
ГО «Єдність».