Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Велич Шевченкового слова живе у юних серцях

Велич Шевченкового слова живе у юних серцях

10:43, 20.03.17
440
Культура / Освіта
Велич Шевченкового слова живе у юних серцяхВшанування літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість по-новому осмислити його поетичні твори, глибше осягнути минуле, зрозумівши сучасне й себе в ньому.

 10 березня проводився IV районний конкурс читців-декламаторів «До висот Шевченкового слова», в якому взяли участь аж 64 читці. Перед початком заходу начальник відділу культури РДА Василь Гудак зазначив, що наше сьогодення тісно переплітається з творчістю великого Кобзаря, і майже кожне його слово – пророче.
Відтак увагою журі заволоділи конкурсанти. Учасники  обирали поезії надзвичайно змістовні та глибокі. В очах кожного сяяло бажання донести ідею поезії. Журі суворо, але справедливо оцінювало декламаторів. До його складу увійшли Наталія Сасин – директор районного методичного центру відділу культури РДА, Вікторія Федина – завідувач дитячої районної бібліотеки, Леся Патяник – завідувач відділу обслуговування районної бібліотеки, та Марина Волос – провідний бібліотекар районної книгозбірні.
Всім учасникам вручили дипломи, а переможців було декілька, через велику кількість конкурсантів. Приємним є те, що молодь так небайдуже ставиться до літературного статку своєї країни, розуміє його цінність у розвитку нації. Отже, майбутнє України в надійних руках!
А призерами стали такі учасники:
молодша вікова категорія:
І місце – Олеся Козичко, Вероніка Грись (с.Новоселиця)
ІІ місце – Юліана Бердар (с.Підплеша),              Валерія Чопик (с.Теребля)
ІІІ місце – Ангеліна Литвиненко (с.Петрушів), Олександра Немеш (с.Бедевля), Дарина Куцин (с.Вишоватий)
ІV місце – Домініка Країло (с.Руська Мокра), заохочувальне – Марина Сасин (с.Терново),  Лідія Михайльо (с.Нересниця).
У старшій віковій категорії:
І місце – Ангеліна Бобрушко (с.Руське Поле), Аліна Вовчок (смт Буштино)
ІІ місце – Яна Апшай (с.Угля), Іван Думнич (с.Руське Поле), Ганна Грицан (с.Топчино), Владислава Голубка (с.Широкий Луг)
ІІІ місце – Вероніка Ферима (с.Красна),                     Наталія Мацола (с.Тарасівка), Жоржетта Попович (с.Глибокий Потік)
ІV місце – Ніка Ковач, Іван Кухта (с.Чумальово), заохочувальне  – Діана Марційчук (с.Тарасівка), Богдана Бенца (с.Росош), Богдана Черевко (с.Калини).
Аліна Вовчок.Велич Шевченкового слова живе у юних серцяхВелич Шевченкового слова живе у юних серцяхВелич Шевченкового слова живе у юних серцях

 
 
 
 
У Калинівський школі вже стало традицією у проводити тиждень, присвячений Сину нації, завдяки організації різних заходів. Так, учні підготували тематичні газети та літературні вісники. Вчителі  Є.П. Кулеба та Л.В.Бойчук  провели урок-презентацію «Шляхами долі Шевченка» (7 клас) та літературну вікторину «Чи знаємо ми Шевченка» (9 клас) у комп’ютерному класі.
Цікавою і пізнавальною була вистава за поемою Тараса Григоровича Шевченка «Наймичка» у постановці учнів-старшокласників, яку підготували з учителем  А.В. Фіцай. Виконавці захоплювали артистизмом, вмінням перевтілюватися, пройняттям емоціями літературних героїв, передавши цей настрій глядачам. Затамувавши подих, присутні насолоджувалися українським словом та щирою грою юних акторів.
Школярі 5-6 класів виразно читали та декламували напам’ять вірші Т.Шевченка (вчителі Н.П.Клімова, О.І.Метелешко), засвідчуючи  свою глибоку повагу та шану до поета.
У бібліотеці  (бібліотекар О.І.Ціпіньо) учні переглянули виставку творів поета «Великий Кобзар», ознайомилися з його життям і діяльністю.
Перейнявшись глибиною й красою творчості Т.Шевченка, школярі переконалися, що й нині Кобзар виступає духовним будівничим нашої держави, через сприйняття поетової спадщини народ України національно самостверджується та духовно збагачується.
Л.Бойчук, голова методоб’єднання вчителів укр.  мови та літератури Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст.Велич Шевченкового слова живе у юних серцяхВелич Шевченкового слова живе у юних серцяхВелич Шевченкового слова живе у юних серцяхВелич Шевченкового слова живе у юних серцях
 
 
 
 
«Свіча, запалена від серця», – під такою назвою 10 березня у Калинівській ЗОШ І-ІІ ст. відбувся виховний захід, присвячений 203-річниці від дня народження генія, мислителя, пророка України Т.Г.Шевченка.
Натхненно до свята готувалися учні 5-6 класів, які разом з організаторами заходу вчителем української мови Л.М. Галац та педагогом-організатором М.Ю. Марційчук, адже поставили перед собою завдання яскраво і колоритно озвучити шевченківські читання.
Цікавою та пізнавальною для присутніх стала постановка учнів 5-го класу філософського триптиху «Доля», «Муза», «Слава» Тараса Шевченка, які є яскравим відображенням життя, долі та світогляду митця. Також на святі прозвучало чимало відомих віршованих шевченківських творів та пісень у виконанні школярів.
Л.Галац, вчитель української мови Калинівської ЗОШ І-ІІ ст.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
У Дубівській дитячій школі мистецтв відбувся музично-літературний вечір, присвячений Дню народження Т.Г.Шевченка. Мета заходу – виховання патріотизму у підростаючого покоління на творах Великого Кобзаря, актуальності його творчості, виховання любові до рідного краю, пробудження національної самосвідомості.
У заході взяли участь учні художнього та музичного відділень школи мистецтв та викладачі . Учні прочитали чимало поезій Тараса Шевченка. Серед них: «Заповіт», «Утоплена», «Думи мої, думи мої» та інші. Крім того, розповідали цікаві факти з життя поета, а також згадали про його художній талант, ведучими якого були Яна Жидак та Максим Мезей.
Музичною окрасою вечора стали композиції про Тараса Шевченка.  У мелодійному виконанні Олександри Носи прозвучала «Пісня про дідуся Тараса», Дарина Арович виконала «Діалог Тараса», а тріо у складі Яни Жидак, Олександри Носи та Дарини Дерфі –  «Пісню солов’їну Тараса».
Організувала вечір викладач  Б.С.Дровальова. Над сценарієм працювали Є.В.Бережник та Н.І.Крегул
 Адміністрація Дубівської ДШМ.Велич Шевченкового слова живе у юних серцях
 
 
 
 
Директор сільського будинку культури с. Нересниця М.М.Гасинець і вчитель української мови та літератури Нересницької ЗОШ І-ІІІ ст. В.Ю.Фіцай підготували тематичний вечір «Шевченко і його слово» з учнями 7–10-х класів. Ведучі Владислава Мацола та Вікторія Юришинець розповідали про творчість поета та його біографію.
Дмитро Михальчич та Олександра Цубера відтворили інсценізацію вірша «Мені тринадцятий минало». Діти читали багато віршів та уривків із поем Т.Г.Шевченка. Ліда Михайльо – «Розрита могила», Данієла Філіп – «Доля», Оксана Дьордяй – «Заповіт», Тетяна Гасинець – «Думка». Поміж мереживом віршів звучали пісні «Така її доля», «По діброві вітер виє», «Думи мої» у виконанні вокального ансамблю.
Зав.бібліотеки Н.В.Тяско оформила книжкову виставку «Ми тебе не забудем, Тарасе»
Л.Шутак.Велич Шевченкового слова живе у юних серцях
 
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».