Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Обереги добра Юлії Драгун

Обереги добра Юлії Драгун

11:39, 27.11.17
230
Культура
Обереги добра Юлії Драгун«Ні дня без вірша» – так каже про себе Юлія Драгун із села Новоселиця на Тячівщині. Ось уже понад десять років, щедро даруючи читачеві неоціненне багатство таланту, душевної доброти й любові до світу, шукає свій шлях у літературі. Книга для неї – найвірніша подруга. Тому у пані Юлії дві важливі дороги: до храму і бібліотеки. Починалося все, як звичайне захоплення, але сьогодні вона вже не уявляє свого життя без художнього слова.

Творча праця Юлії Драгун знаходить щирий відгук у людських серцях і на сьогодні рясніє багатьма нагородами: медаллю Президента України Петра Порошенка «За працю і звитягу», відзнакою Тячівської районної ради «За розвиток Тячівщини», сертифікатом Президента Дому Європи у Києві, медаллю «Знамення Пресвятої Богородиці» І ступеня від Єпископа Мукачівського і Карпатського Віктора Бедя. А нещодавно поетеса нагороджена медаллю та дипломом лауреата Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Миколи Сингаївського у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва-2017 рік», за книгу «Мереживо чудесних мрій». І це перша така премія на Закарпатті!
Вартий уваги внесок авторки у виховання юного покоління. Юлія Драгун радо спілкується з читачами під час творчих зустрічей у школах, навчальних закладах, бібліотеках, сільських клубах тощо. Успіх, яким користуються її твори в дитячій та юнацькій аудиторії, – безперечне підтвердження того, що  поезія цієї непересічної жінки має вдячного читача.
Презентації її книг відбувалися у навчальних закладах, бібліотеках області, а також у Тячівській районній бібліотеці для дітей. Найбільшого розголосу здобула презентація першої книги «Хто раніше всіх встає», яка відбулася у районній книгарні та у бібліотеці-філії Новоселиці, а згодом і в обласних закладах. Ця дебютна збірка стала приємною несподіванкою не тільки для односельців, але й навіть для її рідних.
Ми залюбки презентуємо і популяризуємо творчість улюбленої дитячої письменниці, книги якої користуються таким попитом, що їх непросто знайти на бібліотечних полицях.
Цьогоріч у доробку письменниці-землячки з’явилася нова, п’ятнадцята книжка «Ой віночку з барвіночку». Особливістю її є те, що вона адресована не тільки юним, але й дорослим читачам. Завдяки тісній співпраці Юлії Юріївни з районною бібліотекою для дітей відбулася арт-зустріч, присвячена новому виданню. У ньому – п’єси, написані на основі народних вечорниць, колядування та власних спостережень у Новоселиці. Тут вміщено опис народної звичаєвості села. Зокрема, досить повно представлено весільний обряд і записані письменницею від рідної матері, бабусі та односельчан коломийки, до яких вміщено музичний супровід Галини Гордійчук. В основному збережені лексичні та морфологічні особливості говірки села.
А відомо, що звичаї та фольклорні твори допомагають формувати національно-свідоме громадянське суспільство, змінювати, берегти і розвивати українську державність. Саме фольклору і обрядовості належить пріоритетність у формуванні українського патріотизму, глибокої моралі, духовності. І, головне, щоб вони сприймалися, як невід’ємні складові нашого життя, нашого єства.
На арт-зустрічі глядачі мали змогу поринути в один із розділів книги «Базарові фіглі», який містить комедію на одну дію «Як дідо козу продавав». Її підготували учасники театрального гуртка, що діє при бібліотеці, – «Барвисті метелики» (керівник Анна Сасин). Ролі виконували А.В.Сасин (Дідо), Неля Богоста (Баба дідова), Корнелія Болаж, Марина Танчинець та Діана Попович (Баби-продавчині), Олександр Продан, Анастасія Герич (Покупці) Лариса Куртяк (Дружина покупця), Каріна Чернявець (Стрий), Дарина Дарвай (Урядник базару), Олексій Богдан (Вівчар).
Народна поетеса захищає українські національні надбання, дарує їм друге життя. У вступній статті до книги відомий фольклорист краю Іван Хланта написав: «Юлія Юріївна належить до  справжніх самоцвітів Закарпаття. Шануймо свої самоцвіти!». Ці слова повинні стати духовним заповітом, адресованим майбутнім поколінням.
В.Федина, А.Сасин.
Обереги добра Юлії Драгун
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

На Тячівщині презентують «Пласт»
На Тячівщині презентують «Пласт» З ініціативи ГО «Єдність» та підтримки районної влади 29 березня, о 14.00 год. у залі Тячівського районного ЦДЮТ відбудеться  презентація Національної скаутської організації України «Пласт».
Запрошуємо зацікавлених осіб взяти участь у заході.
ГО «Єдність».