Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Про ігрові програми в контексті клубної роботи

Про ігрові програми в контексті клубної роботи

14:32, 29.10.18
90
Культура
У вересні ц.р. КВНЗ «Ужгородський коледж культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради виграв грант від Українського культурного фонду на проведення фестивалю ігрових програм «Грайлик». Представлений проект спрямований на використання всіх можливостей організаторів дозвілля закладів культури області для участі у змаганні на найкраще проведення дозвілля у форматі  сюжетно-ігрових програм. Проектом передбачено попереднє проведення виїзних майстер-класів у райони з тим, щоб ознайомити клубників з кращими зразками традиційних національних та сучасних ігор.18 жовтня такий семінар відбувся у малому залі РБК. З його метою і програмою присутніх ознайомила в.о. директора методцентру відділу культури РДА О.І.Сасин. Безпосередню розмову започаткувала Заслужений працівник культури, викладач Л.І.Ухач, котра наголосила: було представлено 700 проектів, в ході грантового суперництва мистецький коледж увійшов у першу «десятку».
– Ми хочемо, щоб ви пригадали, як можна зорганізовувати дозвілля, реалізовуючи ігрові програми, – зазначила викладач коледжу Г.С.Василик, яка повела мову про тематику ігрових сюжетів.
– Діти завжди із задоволенням беруть участь у іграх,– продовжила вона, – до того ж програма може використовуватись неодноразово.
Г.С.Василик запропонувала клубним працівникам взяти участь у обласному конкурсі, де визначатимуться переможці в різних номінаціях, зокрема, за авторський твір, режисуру тощо.
Невичерпне джерело тем і сюжетів – це народні мотиви. Думками щодо їх використання під час організації ігрового дозвілля поділилася з аудиторією педагог В.О.Кучмаш.
– Клубні працівники не можуть обійтися без народних традицій, – сказала вона. – Це ворожіння на Андрія, рольова різдвяна коляда, щедрування (вінчування) на старий Новий рік, вечорниці.
У постановці сюжетно-рольового дійства організатори дозвілля неминуче стикаються з проблемою музичного супроводу. Поради висловила Заслужений працівник культури Є.М.Сівак.
– Гра неодмінно має бути поєднана з музикою, – сказала вона. – Однак, добираючи її, слід зважати на пору року, характер гри.
Виступаюча ознайомила з власним сценарієм «Що смакує закарпатцю», до якого найбільше пасують народні мелодії. До речі, сценарій «Закарпатської свальби» теж належить Є.М.Сівак. 
Семінар мав і практичний характер: Є.Я.Баб’як провела з культпрацівниками району хореографічний майстер-клас з елементами ігрового спілкування. А її колега – Л.І.Ухач – з виготовлення і використання реквізиту. 
На завершення студенти коледжу запропонували клубникам взяти участь у іграх. Найактивнішими учасниками та переможцями виявились О.Жмурко, О.Кубарич, М.Грись, В.Федина, Л.Патяник та інші.
У такий спосіб працівники культури отримали унікальну можливість повчитися мистецтву роботи над сюжетно-ігровою програмою.
Ганна Макаренко. 
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.

Відбудеться виїзний прийом
Відбудеться виїзний прийомПовідомляємо, що 30.08.2018 р. спеціалісти управління проведуть виїзний прийом громадян у Нижньоапшанській сільській раді, де створено віддалене робоче місце з обслуговування громадян с.Нижня Апша та прилеглих населених пунктів. Будуть надаватись консультації щодо пенсійного забезпечення, порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, а також прийом заяв та документів майбутніх пенсіонерів, заяви про реєстрацію на веб-порталі ПФУ та СМС-інформування, замовлення довідок, заяви про надання довідки ОК-5 про нараховану заробітну плату, прийом анкет для оформлення пенсійного посвідчення.
Тячівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області.

Запрошуємо на міжнародний волейбольний турнір
Запрошуємо  на міжнародний волейбольний турнір25-26 серпня на території бази відпочинку «Слатіна» (смт Солотвино) відбудеться Міжнародний турнір з волейболу серед чоловіків та жінок з нагоди Дня незалежності України. У ньому візьмуть участь 16 команд з Румунії, Молдови та України. 
Урочисте відкриття турніру – 25 серпня о 10.00 за к.ч. Запрошуємо вболівальників на спортивне свято.
Оргкомітет.