Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » До Румунії без віз можуть поїхати мешканці 58 населених пунктів району

До Румунії без віз можуть поїхати мешканці 58 населених пунктів району

15:38, 23.11.15
1 946
Офіційно
Адже вони опинились у зоні малого прикордонного руху  між Україною та Румунією відповідно до угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Румунії про місцевий прикордонний рух, що була підписана 2 жовтня 2014 року в Києві й почала діяти з 15 травня 2015 року.   За умовою угоди учасниками малого прикордонного руху можуть стати громадяни України й Румунії, які проживають на прикордонній території по обидва боки кордону. У цій зоні знаходяться  окремі населені пункти, які розташовані у 50-кілометровій прикордонній зоні. Як пояснює голова Громадської організації «Надія», керівник Громадського ресурсного центру «Солотвино» Михайло Токар, за умовами угоди, якщо частина населеного пункту хоча би частково торкається прикордонної межі, то дія малого прикордонного руху автоматично поширюється по всій території, але не більше, ніж 50 км.
Тож не можуть стати учасниками малого прикордонного руху тільки мешканці Усть-Чорної,  Лопухова, Руської Мокрої та Комсомольська. Решта – 58 населених пунктів району – знаходяться у зоні малого прикордонного руху. Найвіддаленішими селами цієї зони є Красна та Широкий Луг, Велика та Мала Угольки.
Михайло Токар також відмітив, що згідно з умовами малого прикордонного руху з Румунією, перетин кордону і перебування на території прикордонної смуги по обидва боки кордону матиме особливий формат з набуттям певних привілеїв. Якщо за наявності румунської національної візи чи Шенгенвізи громадяни України мають право перебувати на території Румунії 90 днів протягом шести місяців (тобто три місяці з шести), то ця угода передбачає інший формат спілкування. Громадяни Румунії можуть бути на території України в прикордонній смузі фактично цілий рік. Це ж стосується і громадян України в прикордонній румунській зоні. Єдина умова, специфічна для цієї угоди, —  щоб одне перебування не перевищувало 90 днів. Тобто громадянин України може заїжджати на територію Румунії декілька разів, але таким чином, щоб не порушити єдину норму і не перевищувати своє перебування в Румунії понад 90 днів.
Аби скористатись такою можливістю, кожен мешканець району може звернутись до Громадського ресурсного центру «Солотвино» за адресою: смт Солотвино, вул.Харківська,1, й оформити необхідні документи на отримання дозволу малого прикордонного руху.
Як зазначає Михайло Токар, цьогоріч такі дозволи отримали 450 мешканців району. Ще близько 300 буде вручено громадянам 21 листопада під час візиту до Солотвина Генерального Консула Румунії в м. Чернівці Елеонори Молдован.  
Для оформлення дозволу малого прикордонного руху необхідні такі документи:
дозвіл малого прикордонного руху;
заяви на отримання дозволу малого прикордонного руху;
закордонний паспорт заявника або проїзний документ дитини, повинні бути дійсні більше двох років з дня подачі заяви;
документи, які підтверджують, що заявник проживає в прикордонні не менше трьох років;
визначені документи, які підтверджують обґрунтовані цілі регулярних поїздок, а саме:
підтримання родинних відносин, відвідини родичів;
супровід родичів для забезпечення медичного догляду;
участь у програмах економічного, наукового, комерційного, культурного, медичного, спортивного, освітянського обміну;
просування економічних інтересів і впровадження програм економічної підтримки;
розв’язання проблем судового характеру;
відвідування могил родичів;
інші обґрунтовані причини.
Для неповнолітніх осіб заява на отримання дозволу малого прикордонного руху подається з наступними документами:
паспорт громадянина України, якщо неповнолітній заявник має такий документ;
паспорти батьків або довіреність батька, який не є присутнім в консульстві;
свідоцтво про народження дитини;
паспорти громадянина України обох батьків;
заява/декларація батьків;
заяви/декларації батьків щодо цілі поїздок із зазначенням, що неповнолітній громадянин буде у супроводі під час поїздки до Румунії.
Заява на отримання дозволу МПР разом з документами подається особисто румунським органам влади.
Всі документи подаються в оригіналі та копіях. Паспорти, документи про цивільний стан, та ті, які підтверджують обґрунтовані цілі поїздок, подаються в копіях, з нотаріально завіреним перекладом румунською мовою, або заяви/декларації, підписані перед консульським чиновником або нотаріально завірені, приймаються в оригіналі.
Для підтвердження прописки в прикордонній території звірятимуть список населених пунктів прикордоння.
Разом з документами на отримання дозволу МПР будуть здаватись біометричні дані, тобто форма обличчя, електронний підпис та відбиток пальців. Електронний підпис здається особами віком від 14 років. Відбитки пальців здаються особами віком від 6 років.
Документи приймаються, якщо заявник дотримується умов, передбачених Угодою, документація є в повному обсязі, анкета на отримання дозволу МПР правильно заповнена.
Після подачі документів та біометричних даних заявнику повідомляють строки та можливість отримання дозволу МПР в разі позитивного розгляду заяви.
Якщо консульський чиновник вважає, що необхідні додаткові пояснення для прийнятті певного рішення, він зможе зв’язатися із заявником або з особою/установою з Румунії, яка зазначена в документах.

Л.БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».