Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Марія Фабріцій: «Складно вивозити сміття з гірських сіл, але ця справа вкрай потрібна»

Марія Фабріцій: «Складно вивозити сміття з гірських сіл, але ця справа вкрай потрібна»

09:57, 18.04.17
734
Довкілля
Марія Фабріцій: «Складно вивозити сміття з гірських сіл,  але ця справа вкрай потрібна»Очистити територію гірських населених пунктів району від сміття вже кілька років поспіль допомагає ТОВ «КВ-Консалт». На теренах району ця фірма працює з 2008 року. Спочатку, як приватне підприємство, що займається збором та вивезенням твердих побутових відходів, а з 2014 року вже, як товариство. Заснував фірму підприємець Василь Костевич. Спочатку підприємство обслуговувало близько 400 абонентів у Вільхівцях, Нересниці та Тернові. Та згодом розширило зону надання послуг в інших населених пунктах, зокрема, почало обслуговувати одні з найвіддаленіших сіл району: Широкий Луг, Тарасівку, Красну. Наразі щорічно фірма вивозить понад 35 тисяч кубометрів сміття за межі населених пунктів до паспортизованого сміттєзвалища. Керує підприємством Марія Фабріцій. З нею й розмовляємо про специфіку діяльності та складнощі, які виникають в процесі роботи.

– Маріє Іванівно, яку кількість абонентів наразі обслуговує товариство?
– Нині ТОВ «КВ-Консалт» обслуговує 15 населених пунктів від Тересви та Біловарців до Широкого Луга й Красної. Загалом, вивозимо сміття від 5,6 тис. абонентів, 256 юридичних осіб та 34 бюджетних установ. Найбільшу кількість партнерів маємо у Тересві, Дубовому та Нересниці, Тернові, Вільхівцях. У порівнянні з іншими селами, тут ситуація із чистотою дещо краща. Найменше абонентів обслуговуємо у Красній, оскільки лише нещодавно розпочали тут свою діяльність. Поки що краснянці не надто активно укладають з фірмою угоди, відповідно чимало мешканців продовжують викидати сміття до стихійних смітників. Загалом, за останні роки кількість нових абонентів збільшується поступово.
– А яка наразі вартість послуг?
– З 1 квітня підвищено вартість надання послуг майже на 30 відсотків. Розуміємо, що така цінова політика може злякати майбутніх замовників, а існуючих – обурити. Однак бути збитковою структурою – теж не вихід. Нові ціни умотивовані підняттям рівня заробітної плати працівників, подорожчанням паливо-мастильних матеріалів та технічного обслуговування спецтехніки.
– Громадяни  вчасно сплачують за вивіз сміття?
– В основному, так. Але є й боржники. Наразі близько 20 відсотків абонентів не заплатили за надані послуги у першому кварталі цього року. Також розірвано угоду з 5 абонентами, які кілька кварталів не вносили абонплати. Відповідно від них конфісковано контейнери.
– Які ще виникають непорозуміння?
– На жаль, іноді виникають конфліктні ситуації. Люди викидають до сміттєвих ящиків не тільки побутові, а й будівельні відходи, які значно важчі. Через перевантаження спецавтомобілі виходять з ладу. Працівники служби намагаються пояснити громадянам й те, що не можна перенаповнювати ящики, адже відходи, що не поміщаються до урни, варто ставити до промаркованих мішків з логотипом фірми. Такими ж мішками можуть скористатися й ті мешканці сіл, які не мають змоги придбати контейнер та не уклали договір.
– Чи всі умови договору виконує ТОВ «КВ-Консалт»?
– Фірма намагається дотримуватись усіх пунктів договору. Однак через об’єктивні причини іноді їх порушуємо, або ж виконуємо із запізненням. До прикладу, у зимовий період дуже важко добратися до абонентів, що проживають у гірських селах. Цієї зими через заметілі й ожеледь майже два місяці не могла спецтехніка доїхати до гірських комунальних вулиць у Дубовому, Тернові, Широкому Лузі та інших гірських селах. Від цього страждали замовники, тому за той період вони не платили абонплати. Були випадки, коли збір відходів на непроїзних вулицях проводили не спеціалізованою автівкою, а автомобілем з причепом. Взимку під час виїздів спецтехніка часто потрапляла у снігову пастку на дорогах. Аби витягти зі снігу тридцятитонну автівку, витрачали чимало ресурсів. Та, незважаючи на все, намагаємось так працювати, аби абонентам надати вчасно та якісно послуги.
– Чи великий у вас колектив, якою технікою оснащене підприємство?
– У штаті всього 11 осіб. За сприяння засновника Василя Костевича нещодавно автопарк фірми був поповнений ще 4 спецавтомобілями. Тож нині маємо 9 таких автівок, постійно задіяні у роботі тільки 4 з них. Щоденно, окрім вихідних, відповідно до графіку, дві бригади робітників обслуговують по 2, а іноді й по 4 населені пункти.
– А куди вивозять сміття?
– Товариство вивозить зібрані побутові відходи, відповідно до укладеного договору, до паспортизованого звалища у Солотвині.
– Яку частину податків сплатило товариство тогоріч з суми надходжень?
– Оскільки товариство знаходиться на території Нересницької сільської ради, відповідно сільську казну тогоріч поповнили значними надходженнями, сплативши більше 240 тис. грн. єдиного податку, 41 тис. прибуткового податку. Також нарахували більше 58 тис. грн. єдиного соціального внеску та 4 тис. грн. військового збору.
– Як налагоджена співпраця з органами місцевого самоврядування?
– У названих вище селах та селищах району ТОВ «КВ-Консалт» виграло конкурс на право обслуговувати абонентів населеного пункту. Разом з тим представники сільської влади сприяють тому, аби кількість абонентів збільшувалася. Адже зацікавлені, аби з населеного пункту вивозилося якомога більше сміття, не створювалися стихійні звалища. У свою чергу, ТОВ «КВ-Консалт» намагається допомагати органам місцевого самоврядування підтримувати чистоту у межах села. Для цього у центральній частині деяких населених пунктах безкоштовно встановили урни. Тогоріч 11 таких ящиків розміщено на головній вулиці Нересниці, а  цього року кілька ящиків – у центрі Дубового.
– Наразі на Тячівщині проводяться акції з благоустрою території. Чи фірма бере участь у їх проведенні?
– Так, товариство щорічно активно долучається до таких кампаній. Зокрема, на прохання сільських та селищних рад вивозимо за межі населених пунктів зібраний непотріб під час весняних толок.  Так, минулого тижня акцію з благоустрою села провели нересничани. Тож фірма допомогла вивезти з Нересниці мішки з відходами до паспортизованого звалища. Також відгукнулися на прохання Біловарського сільського голови й допомогли транспортувати зібране сміття з несанкціонованого звалища на придорожній зоні між Біловарцями та Добрянським. Допомогли вивезти непотріб, зібраний під час облагородження території, з Вільхівців та Вільхівчика. Разом з тим, й самі ініціюємо санітарні прибирання території району. Минулого тижня самотужки ліквідували в урочищі Дубки, що між Нересницею та Ганичами, стихійний смітник. Подібні акції маємо намір проводити й надалі. І таким чином, хочемо привернути увагу громадськості до проблем екології краю.
– Чи долучається товариство до участі у громадському житті району?
– ТОВ «КВ-Консалт» намагається завжди підтримувати та допомагати малозабезпеченими громадянам. Колектив фірми спільно із засновником Василем Костевичем постійно проводять благодійні акції напередодні Різдвяних та Великодніх свят. Так, перед Різдвом було вручено 80 наборів продуктів малозабезпеченим та потребуючим мешканцям Тересви, Тернова, Вишоватого, Нересниці та Підплеші. Такі ж подарунки буде вручено й перед Великоднем 50 малозабезпеченим мешканцям Добрянського, Вільхівців, Вільхівці-Лазів, Нересниці та Підплеші. А нещодавно фірма переказала гроші для лікування онкохворому хлопчику з Дулова.
– У майбутньому плануєте розширювати надання послуг в інших гірських селах?
– Наразі розглядаємо можливість вивозити сміття з присілка Красної – Підчос, виявили бажання співпрацювати з товариством й усть-чорнянці та лопухівчани. Також маємо намір працювати у населених пунктах углянського куща. Технічно фірма має можливість обслуговувати абонентів із віддалених сіл району, та, на жаль, через ямковість на шляхах чи ожеледь у зимовий період  не завжди легко до них доїхати.
– Дякую за розмову. Успіхів!

Інтерв’ю вела Лідія БІЛАК.Марія Фабріцій: «Складно вивозити сміття з гірських сіл,  але ця справа вкрай потрібна»Марія Фабріцій: «Складно вивозити сміття з гірських сіл,  але ця справа вкрай потрібна»Марія Фабріцій: «Складно вивозити сміття з гірських сіл,  але ця справа вкрай потрібна»
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».