Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
19-02-2018, 09:28 Вчимося доброті
» » » » Брадульське лісництво відчутно поповнило казну Мокрянського лісгоспу

Брадульське лісництво відчутно поповнило казну Мокрянського лісгоспу

09:43, 11.09.17
908
Довкілля
Брадульське лісництво  відчутно поповнило казну  Мокрянського лісгоспуБрадульське лісництво є одним з 7 лісництв ДП «Мокрянське ЛМГ». Знаходиться за 17 км від головного корпусу лісгоспу й має площу 6342 га лісового масиву. Впродовж тривалого часу лісництво є лідером з економічних та господарських показників. Підрозділ робить вагомий внесок у досягнення позитивних результатів діяльності лісгоспу. Адже 60% прибутку лісгоспу поповнило саме це лісництво.  

А досягти таких результатів зумів колектив під чітким та грамотним керівництвом лісничого Миколи Кубинця. Він вже 9 років поспіль очолює підрозділ й за цей час заслужив шану та повагу серед колег. А нещодавно, з нагоди Дня незалежності України, за заслуги перед Закарпаттям Миколу Дмитровича було нагороджено нагрудним знаком, чим неабияк пишаються лісівники-колеги. Тож про результати роботи лісництва у цьому році ведемо розмову з молодим та перспективним лісничим Миколою Кубинцем.
Як зазначає Микола Дмитрович, цей рік для лісництва був успішний в економічному плані. Адже за перше півріччя заготовлено 15811 м3 деревини від усіх видів рубок. Лісництво зуміло реалізувати 16126 м3 продукції на суму більше 13 млн. грн. Відтак підприємство отримало 3,4 млн. грн. прибутку, що складає 60% від всіх прибутків лісгоспу. Ефективно працював підрозділ й у господарській сфері. Наразі триває будівництво лісової дороги, що матиме протяжність 2,5 км. Вже збудовано 1,1 км цього лісового шляху в урочищі Хрест. Як зазначає Микола Кубинець, ця дорога служитиме не тільки для вивезення лісопродукції, а й відкриє доступ до полонин для туристів та місцевих жителів.  
Лісовою охороною проведено ряд біологічних та лісівничих заходів у боротьбі зі шкідниками, зокрема, розвішування феромонних пасток і штучних гнізд, охорона мурашників. З метою попередження браконьєрства лісівники проводили наглядну агітацію, розвішуючи стенди на різну тематику з охорони лісу та здійснювали рейди на території угідь. Тож результати не забарились – незаконних рубок дерев у 2017 році не зафіксовано.
Турбуються лісівники й про лісовідновлення. Брадульське лісництво цьогоріч засадило молодняком 166,4 га площі лісового масиву, було посаджено близько 700 тисяч саджанців.
Також на території лісництва діють два розсадники загальною площею 0,14 га. Тут  лісівники щорічно засівають насіння модрини, ялиці білої, ялини, явора, ясеня, бука та інших лісоутворюючих порід. Загалом у розсаднику росте понад 240 тис. деревцят.
Допомагають працівники лісової охорони й колегам з мисливського відділу підприємства. Адже на зиму звірям необхідно  поповнити запаси. Тож улітку та на початку осені лісівники разом з єгерями заготовляють сіно, кормові гілки, сіль. Одночасно з цим проводяться й інші біотехнічні заходи: ремонт годівниць, перепадів та солонців, а також встановлення аншлагів.
Микола Кубинець запевняє, що кожен працівник добросовісно і, головне, професійно виконує свою роботу. А це запорука успішності підприємства. Наразі тут працює 51 лісівник, і кожен з них докладає максимум зусиль задля процвітання лісництва. А стимулюють працівників до якісного виконання планових показників  зарплатою та грошовими преміями.
Разом з тим, у лісництві намагаються створити й відповідні умови праці. Проживають лісоруби у доволі комфортних умовах, адже усі гуртожитки забезпечені теплом, є й електропостачання. Також цьогоріч заплановано побудувати кордон лісника в урочищі Хрест, де за потреби проживають лісівники.
Потурбувалися господарі й про комфортний відпочинок для туристів. Адже в урочищах Брадул, Хрест та Плодисток облаштовано зони відпочинку з альтанками.
Микола Дмитрович запевняє: колектив налаштований й надалі продуктивно працювати та гідно виконувати свою роботу з охорони та примноження багатств Карпат.

Л.БІЛАК.
Брадульське лісництво  відчутно поповнило казну  Мокрянського лісгоспу
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення