Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Карпатські ліси внесені до списку спадщини ЮНЕСКО

Карпатські ліси внесені до списку спадщини ЮНЕСКО

09:39, 29.01.18
316
Довкілля
Карпатські ліси внесені  до списку спадщини ЮНЕСКО25 січня перший заступник голови Тячівської райдержадміністрації Михайло Полажинець взяв участь у Рахові у заходах, які присвячені включенню українських ділянок букових пралісів і старовікових лісів до складу об’єкта Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».

Участь у заході взяли директор Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Мінприроди Віктор Клід, керівники національних природних парків та природних заповідників, директор Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак, науковий координатор процесу розширення Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні Василь Покиньчереда, національний координатор з природоохоронних питань Всесвітнього фонду природу WWF в Україні Богдан Проць, представник Міністерства культури України, місцевих органів влади та самоврядування та інші.
– Наші праліси є еталонами природного розвитку лісових екосистем, а також домівкою для рідкісних видів тварин та рослин, тому вкрай необхідно зберегти їх для нащадків. Дякуємо усім, хто займається цією клопіткою працею задля  збереження унікальних старовікових букових лісів, – звернувся до присутніх перший заступник голови Тячівської РДА Михайло Полажинець.
Нагадуємо, 7 липня букові праліси та старовікові ліси Карпат та Поділля були включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в рамках розширення об’єкта «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини». Тепер він має назву «Незаймані букові ліси в Карпатах та інших регіонах Європи» і охоплює не три країни, як раніше (Україна, Словаччина і Німеччина), а дванадцять – додані Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Іспанія, Італія, Румунія, Словенія.
До об’єкта занесено такі українські лісові масиви: Ґорґани (заповідна зона – 753,48 га) та ще 8 лісових зон – повідомляється  на сайті ЮНЕСКО.
До 2017 року до складу транскордонного об’єкта «Букові праліси» входили лісові масиви Чорногора, Уголька – Широкий Луг, Свидовець, Мараморош.
Зульфія Бабаєва,
прес-служба Тячівської РДА.
Карпатські ліси внесені  до списку спадщини ЮНЕСКОКарпатські ліси внесені  до списку спадщини ЮНЕСКО
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».