Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » У Мокрянському лісгоспі побільшало заповідних об’єктів

У Мокрянському лісгоспі побільшало заповідних об’єктів

09:39, 05.02.18
186
Довкілля
В урочищі Чорний звур усть-чорнянські праліси стали об’єктом природо-заповідного фонду місцевого значення.

У ході другого пленарного засідання 9-ої сесії облради сьомого скликання депутати схвалили рішення про оголошення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення. Відповідний документ, який забезпечує вимоги законодавства в частині охорони та збереження біологічного і ландшафтного різноманіття, природних екосистем області, підписав голова облради Михайло Рівіс.
Мова йде і про заповідне урочище Усть-чорнянські праліси на площі 425,8 га, без вилучення площі від землекористувача – державного підприємства «Мокрянське лісомисливське господарство». Автор документу – Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства, обґрунтувало необхідність прийняття цього рішення:
«У 2016 році Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства в рамках проекту «Збереження карпатських пралісів», яке впроваджувалося Українським товариством охорони птахів за участі та фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина), проведено інвентаризацію лісових масивів державного лісового фонду на предмет оголошення / створення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення. Також для обґрунтування доцільності створення об’єктів природно-заповідного фонду заповідних урочищ послугували дані ідентифікації потенційних пралісових ділянок, проведеної у 2014 році Всесвітнім фондом природи WWF в Україні. В межах запропонованих територій ідентифіковано 119 лісових ділянок площею 1550,4 га особливо цінних для збереження лісів, в тому числі 104 лісові ділянки площею 1260,5 га, які відповідають визначенню – праліси, та 15 лісових ділянок площею 290 га, які відповідають визначенню – старовіковий ліс. Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА має внести зміни у Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення, розташованих на території Закарпатської області.
Директор Мокрянського лісгоспу Володимир Куцин зауважує, що на території усть-чорнянських пралісів ростуть старовікові насадження бука, червонокнижні рослини – білоцвіт весняний, анемона дібровна, шафран Гейфеля та інші, які потребують особливого захисту. Внесення цього урочища до об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення дасть можливість зберегти все це різноманіття природи для прийдешнього покоління. Адже на цій території відтепер заборонено проводити рубки, а саме угіддя знаходитиметься під особливим наглядом лісівників.
Вл.інф.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».