Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Настало затишшя, щоб подбати про тваринний світ

Настало затишшя, щоб подбати про тваринний світ

08:38, 12.03.18
475
Довкілля
Настало затишшя, щоб подбати про тваринний світМисливство об’єднує справжніх чоловіків, які не тільки полюбляють поганяти за здобиччю зі зброєю у руках, а й віддані покликанню оберігати природу. Саме такі особи й створюють  колективи – первинні організації Тячівської районної ради УТМР. Об’єдналися за інтересами й 35 мешканців населених пунктів Вільховецької ОТГ у Вільховецьку первинну організацію мисливців, яка входить до складу Тячівської районної ради УТМР. Керує роботою підрозділу Михайло Майор. Мисливці спільно зі штатним єгерем районної ради УТМР Іваном Агоштином  ведуть мисливське господарство та здійснюють охорону тваринного світу в лісових угіддях у межах Вільхівців, Вільхівчика, Сасова, Вільхівці-Лазів, Добрянського.  

Як розповідає Михайло Михайлович, їх колектив  дружній та згуртований. Спільно діють члени організації не тільки під час полювання, а й під час облагородження території лісових масивів та заготівлі кормів лісовим мешканцям.
– Всі 35 членів нашого колективу – віддані природолюби. Основний склад – це чоловіки середнього віку, однак є серед нас й бувалі мисливці з великим досвідом. Нашим наставником та порадником є Іван Васильович Божа з Вільхівчика, якому вже за 80 років. Саме в Івана Васильовича більшість з нас почерпнуло безцінний досвід полювання на дичину. Також наш колектив виховує й молоду зміну, так званий юнацький склад підрозділу, – це троє юнаків, які тільки починають знайомитися з цією справою, – розповідає Михайло Майор.
Аби тримати форму, мисливці щораз практикуються у стрільбі. Зокрема, беруть участь у змаганнях між колективами товариства. Тогоріч такі проходили в Буштині, де досвідчені члени районної ради УТМР могли продемонструвати колегам свою влучність під час стрільби, а молодші – перейняти досвід бувалих мисливців.
Минулий рік для Вільховецької первинної організації мисливців був результативний. Чимало зусиль доклали задля наведення ладу в угіддях, якими опікуються. Збудували рекреаційні місця поблизу річки та вздовж доріг у лісових масивах сіл Вільхівці, Добрянське, Вільхівці-Лази та Вільхівчик.
З почуттям обов’язку члени організації у холодну пору року підкормлюють диких тварин. Цієї зими єгер та члени товариства згодували лісовій фауні 1 тонну кукурудзи та 200 кг солі, які розподіляли відповідно по годівницях та солонцях на території угідь. Також дбають про те, аби годівнички були у належному стані. Так, тогоріч за допомогою столяра з Тересви Василя Горничаря було виготовлено 2 нові годівниці для копитних, які встановлено в урочищах Гнилий та Дзвораш в с. Вільхівці-Лази, а також 5 годівниць для фазанів, їх розміщено в угіддях Добрянського та Вільхівців. Цей же столяр змайстрував дерев’яні вказівники, на яких мисливці вклеїли логотип та назву первинної організації. Ці вказівні знаки єгер Іван Агоштин спільно з  членами організації Андрієм Калиничем та Сергієм Горбачем встановили на межах територій сусідніх первинних організацій: між угіддями сіл Добрянське та Біловарці, а також Вільхівці-Лази та Угля.
Цьогоріч, згідно з обліковими даними мисливської фауни, яку проводив голова ПОМ Михайло Майор, єгер Іван Агоштин та члени організації Андрій Калинич, Сергій Горбач, збільшилась чисельність популяції більшості видів тварин та птахів.
– Наразі в угіддях, якими опікується організація, водяться 5 козуль, 6 кабанів, 40 зайців, 105 білок, 20 куріпок. Збільшилась і чисельність хижих видів тварин, зокрема, лисиць. Тому мисливськими колективами району проводиться систематична робота з регуляції їх популяції. Цьогоріч мисливцями Вільховецької первинної організації добуто 4 лисиці. Їх туші відправлено на експертизу з метою встановлення наявності у хижаків захворювання на сказ. А в рамках кампанії з депопуляризації диких кабанів вільховецькі мисливці здобули двох кабанів. Як показали лабораторні дослідження, у здобутих лисиць не було виявлено сказу, а у кабанів – африканської чуми. Крім того, здійснювали вадаску на кабанів ще й за трьома ліцензіями, які отримали від Тячівської районної ради УТМР, – розповідає Михайло Михайлович.
Завдяки наполегливій праці єгеря та всього мисливського колективу за останні роки зменшилась кількість випадків порушень правил полювання, в т.ч. незаконного, а цьогоріч й зовсім не зафіксовано браконьєрства на території підпорядкованих за Вільховецькою ПОМ угідь.
З 1 березня в мисливських угіддях настало затишшя, коли заборонено проводити будь-які полювання на дичину. Натомість з приходом весни мисливці беруться за іншу роботу – облагородження лісових зон.
Так, розповідаючи про плани на перспективу, Михайло Майор зазначив, що організація має намір уже влітку звести колибу в урочищі Коклузьке, що на території Вільхівчика. Деякими матеріалами для будівництва споруди допоможе й товариство. А вже восени розпочнеться гаряча пора із заготівлі кормів для диких тварин на зиму.
Л.БІЛАК.
Настало затишшя, щоб подбати про тваринний світНастало затишшя, щоб подбати про тваринний світНастало затишшя, щоб подбати про тваринний світНастало затишшя, щоб подбати про тваринний світНастало затишшя, щоб подбати про тваринний світНастало затишшя, щоб подбати про тваринний світ
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.

Відбудеться виїзний прийом
Відбудеться виїзний прийомПовідомляємо, що 30.08.2018 р. спеціалісти управління проведуть виїзний прийом громадян у Нижньоапшанській сільській раді, де створено віддалене робоче місце з обслуговування громадян с.Нижня Апша та прилеглих населених пунктів. Будуть надаватись консультації щодо пенсійного забезпечення, порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, а також прийом заяв та документів майбутніх пенсіонерів, заяви про реєстрацію на веб-порталі ПФУ та СМС-інформування, замовлення довідок, заяви про надання довідки ОК-5 про нараховану заробітну плату, прийом анкет для оформлення пенсійного посвідчення.
Тячівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області.

Запрошуємо на міжнародний волейбольний турнір
Запрошуємо  на міжнародний волейбольний турнір25-26 серпня на території бази відпочинку «Слатіна» (смт Солотвино) відбудеться Міжнародний турнір з волейболу серед чоловіків та жінок з нагоди Дня незалежності України. У ньому візьмуть участь 16 команд з Румунії, Молдови та України. 
Урочисте відкриття турніру – 25 серпня о 10.00 за к.ч. Запрошуємо вболівальників на спортивне свято.
Оргкомітет.