Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Акцент – на збереження цінних природних екосистем

Акцент – на збереження цінних природних екосистем

11:35, 20.11.18
64
Довкілля
9 листопада у Тячеві відбулося виїзне засідання Координаційної ради  Карпатського біосферного заповідника (КБЗ).
Участь у зібранні взяли представники державних адміністрацій, органів влади і місцевого самоврядування, державних лісогосподарських підприємств, громадських організацій Тячівського і Рахівського районів. Цьогоріч Карпатський біосферний заповідник відмічає 50 років з дня утворення. Чимало вітань прозвучало на його адресу. Щирі зичення успіхів і процвітання колективу біосферного заповідника виголосив перший заступник голови Тячівської РДА Михайло Полажинець, який також вручив окремим працівникам почесні грамоти державної адміністрації.

З інформацією про становлення, здобутки і перспективи Карпатського біосферного заповідника виступив його директор, Заслужений природоохоронець України Михайло Рибак.
Зокрема, мова йшла про виконання основних завдань, передбачених чинним законодавством та міжнародними угодами, про ключові напрямки роботи установи у відповідності до Проекту організації території, охорони, відтворення та рекреаційного використання природних комплексів та об’єктів.
З інформацією про основні результати міжнародної діяльності виступив секретар Координаційної ради В. Покиньчереда, яку рішенням зібрання взято до уваги. Під час обговорення цього питання було запропоновано адміністрації заповідника підготувати звернення до впроваджувальної організації українсько-німецького проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» щодо прискорення проекту, зокрема, в частині підтримки місцевих територіальних громад.
Надалі присутні у залі заслухали доповідь Про Меморандум щодо співпраці в збереженні і невиснажливому використанні природних комплексів КБЗ, як частини транснаціонального об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» та реалізацію концепції сталого розвитку на прилеглих до нього територіях.
 Відтак прийнято рішення звернутися до Рахівської РДА та районної ради щодо прискорення розгляду і підписання Меморандуму з метою співпраці у збереженні і невиснажливому використанні природних комплексів КБЗ.  
Не обійшла Координаційна рада й питання розширення території заповідника в межах Тячівського району, з якого інформував секретар ради Василь Покиньчереда. Зокрема, йшлося щодо включення до складу КБЗ значних площ лісових масивів з метою збереження цінних природних екосистем, що знаходяться в межах  територіальних громад. А також було підсумовано виконання інших природоохоронних заходів в біосферному заповіднику за 9 місяців поточного року.
Загалом чергове засідання Координаційної ради пройшло в конструктивному руслі, з обговорених питань прийнято відповідні рішення.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».