Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Продовольчий достаток творять дбайливі господарі

Продовольчий достаток творять дбайливі господарі

11:38, 20.11.17
258
Економіка
Продовольчий достаток творять дбайливі господаріСільськогосподарська галузь завжди була однією з пріоритетних в Україні. Адже це один з найважливіших стратегічних напрямків у економічному житті суспільства. Від того, як ідуть справи у сільському господарстві, безпосередньо залежить добробут громадян, благополуччя нинішнього та майбутніх поколінь, загальне здоров’я нації.
Які тенденції прослідковуються нині в аграрному секторі Тячівщини, якими можливостями вона володіє і чи завжди сприятливо складаються умови для їхньої реалізації, – про це та інше в розмові кореспондента «Дружби» з начальником відділу агропромислового розвитку Тячівської РДА Ю.М.Даном.

– Юрію Михайловичу, що нині включає в себе поняття «сільське господарство Тячівщини»?
– Сільське господарство – один із найдавніших видів діяльності людини. Нині в цій галузі зайнято більше 90 % населення району, це, зокрема, особисті селянські господарства.
Основним типом господарства високотоварного сектору району є фермерство – прогресивна форма господарювання, що ведеться на власних чи орендованих землях. Мета такого господарства – виготовлення продукції рослинництва чи тваринництва на продаж..
– На чому переважно спеціалізуються  наявні ФГ?
– На сьогодні зареєстрованих суб’єктів господарювання з організаційно-правовою формою «фермерське господарство» нараховується 70 господарств, які спеціалізуються на розведенні великої рогатої худоби, свиней, овець та кіз, вирощуванні зерняткових і кісточкових фруктів, змішане сільське господарство та інше.
– Як складаються справи у тих, що діють, чи зуміли наростити потужності?
– Незважаючи на відсутність бажаного попиту на вироблену продукцію, провідні господарства продовжують займатися обраною справою, створювати робочі місця.
З метою нарощування сировинної бази для ковбасних виробів та відкриття додаткових робочих місць керівником мۥясопереробного комбінату «Продукти Карпат», що в с. Нересниця, І.І.Футьком створено фермерське господарство. Зараз розробляється проектно-кошторисна документація для будівництва сучасного корівника з розведення великої рогатої худоби. Підприємець утримує 86 голів великої рогатої худоби абардинської та волинської мۥясної породи. В наступному році планує збільшити поголів’я м’ясної породи.
Високими показниками у відгодівлі свиней характеризується фермерське господарство «Новий рівень – 2006», (керівник М.В.Голубка), створене у 2006 році. Господарство оснащено новим сучасним обладнанням. Потужності ферми дозволяють вирощувати до 10 тис. свиней щороку. Технологію вивчали в Угорщині та Чеській республіці, обладнання для комплексу закупили в Україні. Перших свиноматок та кнурів породи F1 було придбано в Угорщині. Нещодавно господарство закупило в Данії 56 свиноматок і кнурів. З метою здешевлення власної продукції ФГ займається вирощуванням зернових культур у Виноградівському районі на орендованих земельних ділянках.
Провідне місце у виготовлені екологічно чистих і корисних цукерок із сухофруктів, облитих шоколадом, займає ТОВ «Золотий Фрукт» (керівник Л.К.Галамбіца), створене в 2013 році. Цукерки відомі не лише в Україні, але й за її межами. Вони не містять консервантів, тому рекомендуються для споживання різним верствам населення. Підприємство планують розширювати за рахунок автоматизації робіт (створення та закупки додаткового обладнання).
Фермерське господарство «Галла», (керівник І.І.Галамбіца) засноване у 2000 році. Завдяки сумлінній праці та ефективному керівництву воно успішно поєднує такі напрямки діяльності, як переробка та консервування фруктів, закладення кісточкових та зерняткових культур. На сьогодні підприємство втілює проекти «Закладення сливового саду за інтенсивною системою вирощування» та «Створення системи краплинного зрошення на площі 95,9997 га в урочищі Летище». Підприємство оснащене сучасною сільгосптехнікою, яку постійно поповнює. Останнім часом, зокрема, господарство придбало машину для збирання плодів кісточкових культур GACEK Harvester та косарку роторну навісну марки Tehnos mu 280lw profi.
Виготовленням екологічно-безпечної продукції вигідно вирізняється фермерське господарство «Благородна коза», створене в 2015 році поблизу села Нижня Апша (керівник М.І.Костевич). Тут вживаються заходи щодо доукомплектування побудованого міні-молочного цеху додатковим обладнанням для заготівлі та переробки коров’ячого, козячого та овечого молока. В поточному році завершено будівництво корівника на 50 голів великої рогатої худоби, закуплено поголів’я корів буро-карпатської породи.
– Що, на ваш погляд, перешкоджає виготовляти екологічно чисту вівчарську продукцію?
– На мій погляд, це, безумовно, фінансовий бік питання та відсутність досвідчених фахівців галузі, зокрема, технологів з виробництва.
Як показує практика, для виготовлення екологічно чистої вівчарської продукції необхідно освоїти сучасну технологію виробництва та отримати відповідні дозволи на ведення діяльності. Потрібні значні капітальні вкладення, бізнес-план повинен включати розгляд двох основних аспектів: вирощування овець з метою отримання від них молока і його продажу, розведення племінних тварин для реалізації. Бізнес-план по переробці молока повинен включати в себе витрати на закупівлю додаткового обладнання, оснащення приміщення, а також заробітну плату найманих працівників.
– Що справляє негативний вплив на функціонування тваринництва?
– Це практична відсутність інтегрування виробництва, переробки і реалізації сільськогосподарської продукції, що призводить до різких коливань закупівельної ціни і зниження інвестиційної привабливості галузі;
Також на заваді відсутність спеціалізованих підприємств по виробництву і первинній обробці вовни та реалізації (збуту) тваринницької продукції. А ще – відсутність кредитних ресурсів сільськогосподарських підприємств агропромислового комплексу для закупівлі кормів, поголів’я  та відповідного обладнання.
Основною проблемою фермерських господарств району залишається малоземелля для утримання худоби та недостатній рівень прибутковості фермерства через низькі ціни на сільськогосподарські товари.
–  Чи є обнадійливі перспективи у тих, хто займається садівництвом?
– Не погоджуюся з тим, що у садівництві нині панує криза. Хоча, звичайно, є проблемні питання, як і в будь-яких інших галузях. В обласних та районних програмах передбачається часткова компенсація для створення садів, проте значні кошти, в тому числі для впровадження краплинного зрошення та обробки грунту, мають вкласти самі фермери або зацікавлені особи.
Для створення належних умов для розвитку товарного виробництва продукції рослинництва, досягнення позитивних змін у галузі (розвиток садівництва, ягідництва, горіхоплідних культур та винограду) розроблена та затверджена «Програма розвитку та підтримки   галузі рослинництва в районі на 2016-2020 роки». Керуючись наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12.08.2014 року №303, вживалися заходи щодо реєстрації виноградних насаджень на базі особистого селянського господарства смт Тересва (І.І.Ілько). Через відсутності земельної ділянки площею понад 0,5 гектара, не було можливості це зробити не вдалося. Останнім часом суб’єкти господарювання зацікавилися створенням саду лохини, яка зараховується до дієтичних продуктів та має багато корисних властивостей.
– Які ваші побажання трудівникам сільського господарства?
– Хочу привітати, від імені працівників відділу агропромислового розвитку державної адміністрації із професійним святом керівників підприємств, фермерських господарств та особистих селянських господарств району, які займаються м’ясним і молочним скотарством та вівчарством.
З цієї нагоди щиро бажаємо всім вам, дорогі колеги, і вашим сім’ям, а також шановним ветеранам галузі сільського господарства Тячівщини щастя, здоров’я, нових успіхів у важкій, але дуже потрібній селянській праці зі створення продовольчого достатку для людей рідної України і нашої чарівної Срібної Землі. Усіляких життєвих вам гараздів, працелюбні газди нашого краю, добра, благополуччя і благословення Всевишнього!
– Спасибі за розмову.
Ганна Макаренко.
Продовольчий достаток творять дбайливі господаріскачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.

Відбудеться виїзний прийом
Відбудеться виїзний прийомПовідомляємо, що 30.08.2018 р. спеціалісти управління проведуть виїзний прийом громадян у Нижньоапшанській сільській раді, де створено віддалене робоче місце з обслуговування громадян с.Нижня Апша та прилеглих населених пунктів. Будуть надаватись консультації щодо пенсійного забезпечення, порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, а також прийом заяв та документів майбутніх пенсіонерів, заяви про реєстрацію на веб-порталі ПФУ та СМС-інформування, замовлення довідок, заяви про надання довідки ОК-5 про нараховану заробітну плату, прийом анкет для оформлення пенсійного посвідчення.
Тячівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області.

Запрошуємо на міжнародний волейбольний турнір
Запрошуємо  на міжнародний волейбольний турнір25-26 серпня на території бази відпочинку «Слатіна» (смт Солотвино) відбудеться Міжнародний турнір з волейболу серед чоловіків та жінок з нагоди Дня незалежності України. У ньому візьмуть участь 16 команд з Румунії, Молдови та України. 
Урочисте відкриття турніру – 25 серпня о 10.00 за к.ч. Запрошуємо вболівальників на спортивне свято.
Оргкомітет.
Тячів відзначить День міста 15-16 вересня
Тячів відзначить День міста 15-16 вересняТаке рішення було прийняте на засіданні двадцять четвертої (позачергової) сесії Тячівської міської ради сьомого скликання, яке відбулося 26 липня.
Цьогоріч День Тячева та 689-у річницю від першої документальної згадки про місто святкуватимуть традиційно упродовж двох днів – 15-16 вересня. 
Вл. інф.