Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Лісівники Закарпаття підвели підсумки роботи

Лісівники Закарпаття підвели підсумки роботи

10:13, 22.01.18
417
Економіка / Довкілля
Лісівники Закарпаття підвели підсумки роботи17 cічня в Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась велика прес-конференція начальника Закарпатського ОУЛМГ Валерія Мурги, його заступника Василя Кия, голови Закарпатської обласної організації профспілки працівників лісового господарства Валерія Федурці. На зустрічі з журналістською спільнотою були присутні начальники відділів обллісомисливгоспу.

Закарпатське ОУЛМГ за площею лісового фонду Закарпаття входить до першої п’ятірки серед областей України, а за лісистістю і запасами деревини наша область займає перше місце. Ліси в області зростають на площі 695,8 тис. га, а загальний запас деревини складає 207,5 млн. куб.м. Лісистість області становить 51,2 %. Лісівниками приділяється велика увага заходам зі створення лісових насаджень та сприяння природному поновленню лісу, що було виконано на загальній площі понад 3300 гектарів (105 % від плану).
Найбільший обсяг робіт з лісовідновлення виконано в ДП «Брустурянське ЛМГ» на площі 446 га, в ДП «Мокрянське ЛМГ» – 371,2 га.
Цьогоріч лісового насіння заготовлено 22 тонни, при плані 9,6 т. У 2017 році проведено посів на площі 7 га. Також на площі понад 19 га вирощено 8,6 мільйона штук стандартного садивного матеріалу, висаджено понад 10 млн. саджанців.
Реалізовано 7,5 тис.шт. новорічних ялинок, реалізація яких здійснювалась із спеціальними бирками або самоклеючими стрічками, які містять інформацію про їх походження. Майже всі ялинки заготовляються на спеціальних новорічних плантаціях або під лініями електропередач.
Одним з найважливіших напрямків у лісовому господарстві області є рекреація і туризм. Лісівниками Закарпаття збудовано понад 200 місць відпочинку.
У 2017 році підприємствами Закарпатського ОУЛМГ від усіх видів рубок заготовлено 1202,2 тис.кбм., що менше на 171,2 тис.кбм., або 12%, порівняно 2016 року. Водночас, обсяг реалізації продукції зріс на 16 %, та склав 887,3 млн.грн.
Спрямовано коштів на ведення лісового та мисливського господарства в розмірі 444,3 млн.грн., в т.ч. бюджетних коштів 3,9 млн. грн. (НПП «Зачарований край»).
З метою забезпечення сировиною внутрішніх споживачів щоквартально проводяться аукціонні торги з продажу необроблених лісоматеріалів круглих.
Рівень середньомісячної заробітної плати штатних працівників зріс і складає за 2017 рік 8426 грн., тобто ріст, порівняно з аналогічним періодом 2016 року, становить 2374 грн., або 39 %.
Чисельність штатних працівників майже не змінилася та складає 2976 осіб.
У 2017 році було заплановано розширення мережі лісової інфраструктури. Здійснено будівництво земляного полотна 24,5 км та облаштовано дорожнім одягом 22,3 км (всього робіт 46,8км). Разом з тим, завершено будівництво та відновлення лісової дороги, яка пролягає та з’єднує два найбільші райони краю – Рахівський та Тячівський, між населеними пунктами с.Чорна Тиса та с. Лопухів. Протяжність – 11,6 км.
Крім того, здійснено капітальний ремонт лісових автомобільних доріг довжиною 21,4 км, поточний ремонт лісових доріг довжиною 270 км, 460 п.м мостів та 230 п. м підпірних стінок. Лідерами по будівництву лісових доріг серед підприємств управління є ДП «Рахівське ЛДГ» та ДП «Брустурянське ЛМГ», працівниками якого збудовано 6 км нових доріг.
За 2017 рік підприємствами галузі в області сплачено до зведеного бюджету податків, зборів та обов’язкових платежів у сумі 370,8 млн.грн, в т.ч.: до державного бюджету – 218,8 млн.грн.; до місцевого бюджету – 82,5 млн.грн.; єдиного соціального внеску – 69,5 млн.грн. Ріст, порівняно з 2016 р., – 39,2 млн. грн., або 12%. Всі лісогосподарські підприємства є прибутковими. Чистий фінансовий результат підприємств склав 48,4 млн.грн.
За 2017 рік у лісовому фонді державних лісогосподарських підприємств зафіксовано 421 випадок незаконних рубок, загальною масою 2104 кбм. Сума завданої шкоди лісовому господарству склала 11,1 млн.грн. Лісогосподарськими підприємствами матеріали по 198 випадках незаконних рубок, обсягом 1744 кбм. (або 83% від загальної маси) на суму збитків 9,2 млн.грн. передані на розслідування та розгляд в правоохоронні органи та суди. За лісопорушення була порушена 31 кримінальна справа.
До посадових осіб державної лісової охорони, якими допущено порушення вимог лісового законодавства протягом 2017 року, вжиті заходи дисциплінарного впливу, а саме: притягнуто до дисциплінарної відповідальності 89 осіб, в т.ч. звільнено із займаних посад 9 осіб.
Пріоритетними завданнями лісівників Закарпаття є подальше лісовідновлення, збільшення загальної площі лісів, застосування природозберігаючих технологій розробки лісосік, розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури, забезпечення функціонування єдиної системи е-обліку деревини.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».