Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
19-02-2018, 09:28 Вчимося доброті
» » » » Кожна сьома жінка в Україні – в зоні ризику

Кожна сьома жінка в Україні – в зоні ризику

14:58, 24.10.16
465
Здоров'я
Кожна сьома жінка в Україні – в зоні ризикуВсеукраїнський день боротьби із захворюваннями на рак молочної залози встановлений з метою привернути увагу суспільства до цієї проблеми, задля підвищення поінформованості населення про можливості діагностики та лікування передраку та раку молочної залози, сприяння активізації профілактичної роботи серед жіночого населення з боку медичних працівників, керівників підприємств та установ.
Про поширеність захворювання, причини виникнення, профілактичні заходи, спрямовані на раннє виявлення недуги, розмовляємо з районним лікарем-онкологом Т.П.Макусій:
–    Терезіє Петрівно, яких масштабів набрала на сьогодні ця небезпечна недуга?
–    В Україні в 2015 році зареєстровано 13641 жінок, хворих на злоякісні новоутворення молочної залози. За останні 10 років темпи захворюваності виросли у 2,5 рази.
Злоякісні новоутворення молочної залози в структурі захворюваності жіночого населення Закарпатської області займають перше місце і складають 19%. В області з таким,  вперше зареєстрованим діагнозом в 2015 р. був  301 випадок, а в нинішньому за 9 місяців – 210 (2010 –206).  
Кожна сьома жінка в Україні в зоні ризику. Найбільша питома вага захворюваності злоякісними новоутвореннями молочної залози у віковій групі від 30 років. Кожна хвора жінка втрачає 17-18 і більше років життя, 50% із них – у працездатному віці. Серед захворілих більше 37%, а серед померлих – більше 30% складають особи працездатного віку, що призводить до значних втрат життєвого потенціалу.
У нашому районі нараховується 292 хворих на РМЗ, за 9 місяців ц.р. виявлено 23 випадки, з них  15 – серед сільського населення. Майже всі пацієнтки непрацездатного віку, старше 50-ти років.
–    Які фактори ризику можуть спровокувати хворобу?
–     Це:
-    вік більше 35 років (В);
-    сімейний анамнез: при наявності онкопатології у родичів;
-    вік менархе до 12 років (С);
-    перші пологи після 30 років;
-    менопауза після 55 років;
-    атипія у результатах попередніх біопсійних матеріалів;
-    зловживання алкоголем (більш 100 мл міцних напоїв або 200 мл вина у день);
-    вживання екзогенних гормонів: при безперервному вживанні КОК або ЗГТ – більше 10 років.
–    Які профілактичні заходи дозволяють виявити хворобу на ранньому етапі?
–    Основними методами обстеження для раннього виявлення недуги є мамографія, ультразвукове, клінічне обстеження молочних залоз. З минулого року в області фукнціонує 18 таких апаратів, а також проводиться 350 мамографічних досліджень на 10000 жінок вікової групи 15 + років (Україна – 229,9).
Недостатня обізнаність жінок про можливості ранньої діагностики раку грудей зумовлює значну питому вагу хворих із занедбаними пухлинами.
Від цього залежить ефективність лікування, яка оцінюється показником 5-річного виживання хворих, в залежності від  стадії раку.
–    Які ознаки є проявами РМЗ?
–    Це – пухлина, яка виявляється при пальпації; втягування соска або шкіри; виділення із соска (лимонна шкірка).
– Що є наступним кроком після виявлення патології під час проведення скринінгу?
 – Це подальше обстеження стану молочної залози, яке проводиться з використанням «потрійного тесту», що включає клінічне обстеження, мамографію, УЗД при наявності об’ємних утворень – тонкогольчату аспіраційну біопсію під контролем УЗД із послідуючою цитологією.
Інтерпретація результатів проводиться патоморфологом. У жінок, котрі молодші 35-ти років, з метою зниження  променевого навантаження на організм жінки, при пальпаторному виявленні об’ємного новоутворення для діагностики доцільно використовувати, замість мамографії, УЗД грудей.
–    То в яких випадках проводиться УЗД-діагностика?
Показниками є: наявність патологічних змін в молочних залозах, скарги на болі;
- моніторинг стану залоз у жінок, які приймають гормональні препарати (гестагени, КОК, ЗГТ);
- динамічне спостереження за розмірами новоутворень у молодих жінок;
контрольне обстеження після пункційної біопсії та хірургічних втручань на молочній залозі.
Обстеження може проводитись в будь-якій фазі менструального циклу.
На завершення хочеться звернутися до жінок із закликом: з огляду на небезпечність недуги та її підступність,  відповідально ставитись до свого здоров’я, вести раціональний спосіб життя  і вчасно обстежуватись.
– Спасибі за розмову!

Розмовляла Г. Макаренко.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення