Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Профілактика туберкульозу – міцний імунітет і рання діагностика

Профілактика туберкульозу – міцний імунітет і рання діагностика

09:21, 20.02.17
417
Здоров'я
Профілактика туберкульозу –  міцний імунітет і рання діагностикаЩорічно, 24 березня, в усьому світі відзначається День боротьби з туберкульозом. Саме в цей день у 1882-му році, в Берліні доктор Роберт Кох оголосив про відкриття збудника цієї страшної хвороби, яка до цих пір загрожує кожному з нас.

Відтоді, як існує людство, разом з ним існує і хвороба туберкульоз. У роки воєн та іншого соціального неблагополуччя хвороба швидко поширюється.
Щорічно від туберкульозу вмирає близько 10000 хворих – це 80 – 90% від померлих в Україні від усіх інфекційних і паразитарних хвороб.
 Бактерія туберкульозу надзвичайно стійка у зовнішньому середовищі. Мікобактерії туберкульозу в річковій воді живуть до 5 місяців, у грунті 1-2 місяці, на пасовищах – більше 1 року, в молочних продуктах (масло, сир та інші), що зберігаються на холоді, – до 10 місяців, у пилу – до 3-5 міс. Джерело інфекції – хвора людина, яка при кашлі виділяє бактерії, які з пилом, крапельно при вдиханні чи з їжею потрапляють до здорових людей.
В Україні захворюваність на туберкульоз почала зростати з 1990 р. і в 1995 р. ВООЗ констатувала наявність епідемії. З тих пір захворюваність повільно зростає. Слід врахувати, що все доросле населення інфіковано туберкульозом, і в процесі життя хворіє кожен десятий. Небезпека виглядає реально.
Хто ж цей 1 з 10?
Це ослаблені, зі зниженим імунітетом люди, або ті, до кого потрапила дуже велика доза бактерій. На туберкульоз хворіють зараз і цілком благополучні люди. Тож не варто думати, що він вас омине стороною.
Тому хочу нагадати заходи з профілактики туберкульозу: специфічні (щеплення БЦЖ) і неспецифічні (підвищення імунітету, дотримання гігієни).
Варто уникати прямих контактів з хворими на туберкульоз людьми і тваринами, бездомними тваринами.
Слід користуватися особистими предметами гігієни.
Необхідно вести здоровий спосіб життя: регулярно відпочивати, виконувати фізичні вправи, не палити, не вживати алкоголю, наркотиків.
Треба докласти зусиль, щоб їжа була поживною, багатою на вітаміни, білки, жири і вуглеводи, мінеральні речовини для підвищення імунітету.
Бажано не купувати продукти на стихійних ринках, бо вони можуть бути заражені мікобактеріями туберкульозу.
А ще слід регулярно провітрювати житло, не допускати накопичення пилу в приміщенні.
Не забувайте оберігати себе від ВІЛ-інфекції, уникати випадкових статевих стосунків.
Профілактика туберкульозу у членів сім’ї, у якій виявили хворого на цю недугу, така.
Хворий-бактеріовиділювач є заразним і повинен бути ізольований (в стаціонарі, окремій кімнаті).
Також слід ізолювати всіх дітей від хворого, у помешканні  провести дезинфекцію.
Необхідно обстежити на туберкульоз всіх членів родини.
Хворий повинен дотримуватися елементарних правил гігієни, користуватися окремим посудом, ретельно мити його, а після миття облити окропом, користуватися окремим рушником, мати окрему кімнату, ліжко. Якщо немає окремої кімнати, то ліжко відгородити ширмою. Також треба виварювати рушники і білизну хворого. Пам’ятайте хворий не повинен плювати на підлогу (бо мікобактерії туберкульозу є в слині та мокротинні), а тільки в плювальницю. Виділене харкотиння не можна виливати у каналізацію.
Житло і кімнату хворого слід щоденно прибирати вологою ганчіркою з милом або содою,  відчиняти кватирку в будь-яку пору року, а взимку якомога довше, температура в кімнаті має бути нижчою за 16–18 ° С; влітку спати на відкритому повітрі.
З метою своєчасного і раннього виявлення захворювання в Україні встановлено періодичне (1 раз на 1-2 роки) флюорографічне обстеження дорослого населення та щорічне проведення туберкулінових проб у дітей. Щорічному флюорографічному обстеженню підлягає населення, яке має підвищений ризик захворіти на туберкульоз.

С.Мандзюк,
лікар-епідеміолог Тячівскої РФ ЗОЛЦ МОЗ України. 
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».