Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Cказ – небезпечна хвороба

Cказ – небезпечна хвороба

09:22, 31.07.17
2397
Здоров'я
Серед небезпечних хвороб сказ займає особливе місце. До цієї інфекції сприйнятливе широке коло тварин, як диких, так і свійських, і надзвичайно велику небезпеку становить сказ для людини. Цим і визначається соціальне і економічне значення цієї хвороби.

Сказ – це вірусна хвороба людей і тварин з виразними ознаками ураження центральної нервової системи і практично стовідсотковою летальністю.
Головним джерелом збудника сказу залишається лисиця, на яку припадає переважна більшість (89,3 %) діагностичних випадків серед диких тварин. Важливе епізоотичне значення мають єнотоподібні собаки, куниці та вовки. Зараження відбувається, як правило, внаслідок укусів хворими тваринами, які виділяють збудника зі слиною.
Інкубаційний період триває 3-6 тижнів, інколи до одного року, в залежності від місця та характеру укусу. Чим багатша на нервові елементи тканина, глибша рана і ближче до голови, тим коротший інкубаційний період. На його тривалість впливають і такі чинники, як вид, вік тварини, резистентність організму, кількість та вірулентність вірусу, що проник під час укусу.
Перебіг хвороби зазвичай характеризується підвищеною чутливістю тварин до світла, шумів, спотворення апетиту, підвищення температури тіла, порушення зору, пізніше з’являються буйство, розлади свідомості, чутливості, з’являються судоми, парези жувальних м’язів глотки, зникає больова чутливість. Тварина виснажується і гине.
Профілактика сказу полягає у здійсненні протиепізоотичних заходів і профілактичної вакцинації диких і домашніх тварин.
Варто відзначити, що, на відміну від ряду європейських країн, в Україні в епізоотичному процесі активну участь беруть собаки й особливо коти.  Однією з причин цього є відсутність контролю за виконанням правил утримання собак і котів, безвідповідальність власників домашніх тварин, особливо у приміській зоні та на дачних територіях. Крім того, це обумовлено низьким рівнем свідомості власників тварин, які відмовляються надавати своїх тварин для імунопрофілактичних щеплень.
Важливе значення має також процес синантропізації лисиць, наближення місць їх мешкання до населених пунктів і контакти з безпритульними собаками. В цих умовах відбувається наближення вірусу до людини, створюється загрозлива епідемічна ситуація.

С.Мандзюк, лікар відділення організації епідеміологічних досліджень.   скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Пропонуємо роботу
Пропонуємо роботуНа виробництво з виготовлення декоративного скла потрібні працівники.
Графік роботи: з 8 до 18 год, 5-денний робочий тиждень.
Заробітна плата висока.
Виробництво знаходиться в с. Вонігово.
Подробиці за тел.: 067 310 6225.
Передплата на «Дружбу» триває
Передплата на «Дружбу» триваєШановні читачі!
Якщо ви не встигли передплатити районну газету «Дружба» на липень-грудень 2017 року, це не пізно зробити і зараз.
Вартість передплати на місяць – 12 грн.,  на 3 місяці – 36 грн., на 6 місяців – 72 грн. (без вартості поштових послуг).
Передплатити «Дружбу» можна у будь-якому відділенні поштового зв’язку за індексом 61823.
З повагою, редакція.