Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Програма «Доступні ліки» – перші результати

Програма «Доступні ліки» – перші результати

14:59, 03.11.17
346
Здоров'я
Програма «Доступні ліки» –  перші результатиУ вільному доступі для мешканців Тячівщини уже півтори сотні препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету та астми. Начальник відділу охорони здоров’я РДА Іван Фабрицій провів нараду з головними лікарями які відзвітували про перші кроки урядової програми «Доступні ліки», що стартувала ще 1 квітня, та про використання коштів тощо.

У програмі «Доступні ліки» у районі беруть участь суб’єкти господарювання, що займаються торгівлею лікарськими засобами, виробами медичного призначення та аптечні заклади. Це державна  програма реінбурсації – механізм повної або часткової оплати лікарських засобів.
Розрахована вона на хворих із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та цукровим діабетом II типу. Пріоритетність надали цим хворобам, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності серед населення або суттєво знижують його та відповідно ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Пацієнти за рецептом лікаря можуть безкоштовно або з незначною доплатою придбати медикаменти в аптеках, залучених до програми.   
За наказом МОЗ України від 03.04.2017 р. №360 затверджено Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Він містить 157 позицій, 23 з яких відпускатимуть пацієнтам безкоштовно, усі інші – з доплатою, сума якої вказана у Реєстрі. Відтак 127 торгових назв ліків показані для лікування серцево-судинних захворювань, 6 торгових назв – бронхіальної астми та 24 торгові назви – для терапії цукрового діабету 2-го типу. Наразі в Реєстр включено препарати 35 виробників лікарських засобів: 18 виробників з Європейського Союзу, 15 українських виробників, по 1 виробнику з Ізраїлю та Індії.
За словами Івана Фабриція, наразі гостро стоїть питання наповнення аптек, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», необхідним асортиментом лікарських засобів.
Також було підведено підсумки за результатами, де краще реалізована програма, та де саме потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб краще оптимізувати програму. Це населені пункти Усть-Чорнянського куща, Дулово, Колодно тощо.
«Програма «Доступні ліки» починається не з аптек, а з візиту пацієнта до лікаря. Звертаємося до лікарів, аби вони якомога краще знали, як працює програма, мали у наявності Реєстр, перелік аптек – учасниць програми у своєму регіоні, були готові виписувати правильні рецепти та заохочували громадян звертатися до них і долучати інших пацієнтів» – додав Іван Фабрицій.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».