Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Радилися, як зберегти дільничні лікарні

Радилися, як зберегти дільничні лікарні

09:52, 11.12.17
330
Здоров'я
Радилися, як зберегти дільничні лікарніНещодавно у районній раді відбулася нарада за участі керівників району, головних лікарів Тячівської РЛ №1, Дубівської РЛ №2, дільничних лікарень, голів органів місцевого самоврядування.

У зібранні взяли участь голови Тячівської РДА і райради Василь Дем’янчук та Іван Фабрицій, заступник голови райради Ігор Грабарь, начальник фінуправління РДА В’ячеслав Стойка та інші.
Йшлося про те, що наразі законодавці не визначили чіткого механізму фінансування дільничних лікарень у 2018 році. Але, як зазначив В’ячеслав Стойка, проектом Закону «Про зміни до Бюджетного кодексу» передбачено, що дільничні лікарні не будуть фінансуватися з місцевих бюджетів, а лише районні. Втім, остаточно це стане відомо після прийняття Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік».
Очільники районної влади кажуть: у будь-якому разі треба бути готовими до того, що з 2018 року фінансування цих медзакладів припиниться. Тому слід прийняти виважене рішення, як зберегти потенціал сільських дільничних лікарень – а це загалом 700 ліжок та медперсонал, щоб уникнути звільнень та не допустити соціальної напруги. Крім цього, йшлося про інші вимоги медреформи – необхідність створення Центру первинної медико-соціальної допомоги та розмежування до кінця цього року первинного і вторинного рівнів медицини. До первинного будуть належати амбулаторії ЗПСМ, а до вторинного – районні лікарні.  Відповідно, і фінансуватимуться по-різному.
Учасники зібрання поділились своїм баченням подальшої роботи стаціонарів дільничних лікарень. Свої пропозиції висловили голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства та соціального захисту населення, головлікар Тереблянської ДЛ Михайло Даруда, головні лікарі Тячівської РЛ №1 Федір Яринич, Дубівської РЛ №2 – Микола Бігунець, Нересницької ДЛ – Степан Бедевельський та інші. Зокрема, обговорили варіант перепрофілювання лікарень.
Голова районної ради Іван Фабрицій запропонував такий варіант: щоби максимально зберегти існуючі дільничні лікарні, варто їх приєднати до районних лікарень №1 та №2 у статусі відділень, а також на їх базі створити амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Тоді не доведеться скорочувати ліжка і медпрацівників.
Та виникають питання: чи є у цих медустановах умови для надання якісних медичних послуг, скажімо, у пологових відділеннях, і чи зміна вивіски покращить стан справ у сільській медицині?
У результаті обговорення вирішили утворити робочу групу, до якої увійшли представники районної ради, РДА, УСЗН і головні лікарі дільничних лікарень. Вона і має напрацювати спільні дії для того, щоб знайти вихід із ситуації згідно законодавства. Та як влада, так і медики одностайні: варто зробити все для того, щоб не постраждали ні лікарі, ні пацієнти.
Наталія Маджара.
Радилися, як зберегти дільничні лікарніРадилися, як зберегти дільничні лікарніРадилися, як зберегти дільничні лікарні
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».