Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Протиракова стратегія виживання

Протиракова стратегія виживання

09:18, 18.12.17
217
Здоров'я
Протиракова стратегія виживанняРак існує стільки ж, як і людство, але в другій половині ХХ століття кількість хворих стрімко зросла і продовжує зростати. Україна – на другому місці в Європі за темпами поширення раку, щорічно в країні більше 160 тисяч осіб дізнаються, що вони онкохворі. Щороку від раку помирають близько 90 тисяч людей, з них  35% – працездатного віку. Щодня в Україні захворюють на рак 450 людей, з них – 250 гинуть. Щогодини реєструється понад 20 нових випадків захворювання, 10 жителів України помирають.

Причинами різкого зростання захворюваності на рак стало масштабне виробництво різних токсинів, генетично модифікованих продуктів харчування, погіршення соціального стану населення, зростання кількості стресових ситуацій, безпечне ставлення людини до свого здоров’я, зловживання алкоголем, тютюнопалінням, ожиріння, нехтування порадами лікарів. Додайте до цієї суміші віруси, бактерії, грибки. Тому рак протягом останніх десятиліть залишається найважливішою медико-біологічною та соціально-економічною проблемою охорони здоров’я і самого  людства.
Як з ним боротися? А, можливо, не потрібно ні з чим боротися? Можливо, проблема в самій людині?
Недарма Сократ сказав: «Пізнай самого себе і ти пізнаєш весь світ!». Адже організм людини – навдивовиж досконалий, запрограмований на виживання та боротьбу з негативними чинниками як зовнішнього, так і внутрішнього середовища. В організмі є все необхідне, тобто ціла армія внутрішніх механізмів для боротьби з інфекціями. Тільки не потрібно йому перешкоджати це робити!
Щоб зрозуміти, про що йдеться, дещо поясню. Злоякісна пухлина – це особлива, патологічна проліферація клітин з особливими властивостями, що мають автономний, необмежений, безконтрольний ріст. Існує механізм реалізації зовнішніх і внутрішніх факторів, що спричиняють трансформацію здорової клітини в ракову, сприяють росту і поширенню злоякісного новоутворення. Ви розумієте – війна іде на рівні клітини!
Щоб запустити механізм мутації клітини, в навколишньому середовищі наявна величезна кількість хімічних і фізичних чинників, і потрібно врахувати їх синергічну дію. Їм ще в цьому допомагають віруси, бактерії, грибки. Вони присутні в організмі, але за умови сильної імунної системи знищуються.
Щоб зупинити такий процес, нашому організму потрібно зупинити і повернути назад весь процес канцерогену з послідуючим знищенням самих ракових клітин. Так, йому потрібно задіяти всі системи подолання негативного впливу на клітину (імунну, гуморальну, лімфатичну).
Всі вступають в цю боротьбу, крім самого хазяїна. Повернімося до початку статті. Алкоголь, паління, стреси і т.д. призводять до порушення біохімічних процесів на рівні клітини, імунна система дає збій, і пошкоджена клітина виходить з-під контролю. То, виходить, хазяїн не допомагає, а погіршує становище.
Розгляньмо все це на єдиному прикладі.
В структурі захворюваності рак легенів займає перше місце, причому 60-70% хворих звертаються, коли хвороба вже в занедбаному стані. Чому? Коли запитуєш:
– Ви палите?
– Так, всі палять.
– Ви кашляєте?
– То хіба ви не розумієте, це кашель курця!
Можливо, але я знаю інше: пухлина, розвиваючись у бронхові, подразнює його і викликає кашель. Хворий не звертається до лікаря, бо переконаний – він кашляє через паління, в результаті чого втрачає цінний час. Адже на початкових стадіях захворювання його можна зупинити.
То як організму боротися, якщо з 15 років хазяїн труїть його тютюновим димом, нікотином, смолами і т.д.? Додаймо до цього пиво з грибками, алкоголь, хліб, який пліснявіє на другий день (імовірно, із-за борошна, зараженого грибками).
Наскільки потрібно бути безпечним, щоб все це дозволяти собі робити, і не тільки це. Скажімо, працюючи з цементом, азбестом, гіпсовими сумішами, в пилюці, не одягати маску. Можливо, потрібно перестати шкодити своєму організмові?
Суттєвим аспектом у боротьбі з хворобами є позитивне мислення. Різні негативні емоції (страх, гнів, злість, заздрість) призводять до тієї чи іншої хвороби. В них закладений механізм самознищення. Пригадаймо приказку: «В здоровому тілі – здоровий дух!». Вона в корені неправильна, ставить усе з ніг на голову. Все навпаки – тіло здорове, якщо здоровий дух.
Якщо здоровий дух, людина може не пити, не палити, не зловживати неякісною їжею, вести правильний спосіб життя, і виникає питання: хто ким керує?
Щоб не хворіти, вашим організмом повинна керувати міцна воля, Виберіть здоровий спосіб життя. Він може знизити ризик розвитку раку. Йдеться про утримання від тютюнопаління, обмеження споживання алкоголю, правильне харчування, регулярну фізичну активність і перебування подалі від сонця та інших джерел УФ-променів.
Ще один важливий фактор – раннє виявлення. У багатьох видів раку є попереджувальні знаки і симптоми. Тож переваги раннього виявлення безперечні. Для цього в районі проводиться цитологічний скринінг, працює кабінет патології шийки матки, два кабінети фіброгастроскопії, рентген-кабінет, мамографічний кабінет, ряд кабінетів з ультразвуковою діагностикою. Не потрібно займатись самолікуванням. Звертайтеся до лікарів – вони завжди готові прийти на допомогу.
Терезія Макусій,
районний лікар-онколог.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».