Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Що чекає стоматологічну службу району?

Що чекає стоматологічну службу району?

10:32, 12.02.18
210
Здоров'я / Важливо
Що чекає стоматологічну службу району?Міжнародний день стоматолога відзначається в Україні вже 25 років. За цей період відбулося чимало реформ і кардинальних зміни як у медичній галузі, так і в стоматології зокрема. Останніми десятиліттями неабияк швидко розвиваються і розробляються новітні технології лікування зубів. Зараз же стоматологія перетворилaсь у високотехнологічне та прогнозоване лікування, яке дає найвищі показники успішності в медицині. Тож напередодні професійного свята ми навідались до нещодавно реорганізованого КЗ  «Тячівська районна стоматологічна поліклініка», щоб дізнатись про функціонування стоматологічної галузі. На жаль, майже всі стоматологи сьогоднішній стан справ коментувати відмовляються і уникають конкретних відповідей. Вірогідно, вони поки що й самі не можуть уявити подальшу долю стоматологічної служби…   

2018 рік розпочався для вітчизняної медицини змінами і реформами. Та як буде насправді і чи справдяться сподівання людей на краще майбутнє, покаже час.
А поки медицина «пережовує» страхову реформу, стоматологічна служба району вже «проковтнула» реорганізацію, яка внесла певні корективи у її функціонування. І перед стоматологами району постало непросте завдання – зберегти у період реформування існуючу мережу, щоб нові зміни не вплинули на обсяг і доступність стоматологічних послуг для населення.     
В результаті реорганізації на початку лютого, замість стоматологічного відділення КЗ «Тячівська районна поліклініка» утворилась окрема установа – КЗ «Тячівська районна стоматологічна поліклініка», тобто стоматологічна служба перейшла на вторинний рівень і вже не фінансуватиметься з місцевого бюджету. Наразі триває клопітка документаційна робота, але кадрових змін в установі не передбачається, за винятком, керівної посади, яку очолив лікар-стоматолог Святослав Раповий. У сфері медицини Святослав Андрійович працює вже два десятиліття, тому до будь-яких змін і реформ ставиться насторожено.
– Зараз ми долаємо першу сходинку медичної реформи – відокремлення від первинної ланки. КЗ «Тячівська районна стоматологічна поліклініка» тепер об’єднує всі стаціонарні стоматологічні кабінети, розташовані в приміщеннях амбулаторій ЗПСМ району, де працює більше ста лікарів-стоматологів. Служба несе відповідальність не тільки за пацієнтів, але й за весь медперсонал. Тому з нововведеннями потрібно бути вкрай обачними, щоб уникнути непередбачуваних помилок, – каже Святослав Андрійович.  
Коментувати ситуацію більш детально головний лікар КЗ «Тячівська районна стоматологічна поліклініка» поки що не береться, адже на посаді не більше тижня.
– Говорити про очікувані результати або великі плани ще дуже зарано. Спочатку потрібно вирішити нагальні проблеми, серед яких і питання з приміщенням. Адже будівля, у якій розташований заклад, належить тячівській громаді. Наразі ведеться обговорення цього питання між засновником установи – районною радою та керівництвом Тячівської ОТГ. Надіюсь, що питання з приміщенням вирішиться якнайшвидше, – ділиться сподіваннями головний лікар.
А проблема з приміщенням дійсно суттєва, адже у закладі діє 17 кабінетів і у разі переміщення  потрібна відповідна будівля. Та перед керівництвом району постало й аналогічне питання з приміщеннями державних стоматкабінетів, які розташовані в населених пунктах району. Як вирішуватиметься їх доля, дізнаємось з часом.      
Останніми роками приватні клініки набувають все більшої популярності. І перше місце серед приватних медичних практик посідає стоматологія. Найчастіше пацієнти надають перевагу приватним клінікам через новітню оснащеність кабінетів. Тому в сільських населених пунктах більшість людей, крім пільговиків, звертаються у приватні стоматологічні кабінети. До речі, майже кожний державний стоматолог у позаробочий час займається приватною медичною практикою. Тому порівнювати професійні уміння лікаря-стоматолога державної і приватної практики не доводиться. Хіба що є різниця в ціні, яка залежить від матеріалів та медобладнання, на які потрібно витратити чималі кошти. А фінансові питання державної стоматологічної служби бажають кращого. Адже кошти на лікувальні матеріали та необхідне медобладнання з державного бюджету практично не виділяються. Тому пацієнтам доводиться самим оплачувати необхідний матеріал та медикаменти в державних стоматкабінетах. Винятком є тільки пільгова категорія населення, а це – ветерани війни, учасники АТО, інваліди війни, афганці, чорнобильці. Їх лікування фінансує держава. Безкоштовно мають обслуговуватись і діти, але це тільки теорія, на практиці ж держава на стоматологічні потреби підростаючого покоління коштів не виділяє.
 Можливо, страхова медицина колись і внесе свої корективи у плачевний стан медичної галузі. Та поки це тільки сподівання…
Г.Зубанич.
Що чекає стоматологічну службу району?Що чекає стоматологічну службу району?Що чекає стоматологічну службу району?Що чекає стоматологічну службу району?
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

На Тячівщині презентують «Пласт»
На Тячівщині презентують «Пласт» З ініціативи ГО «Єдність» та підтримки районної влади 29 березня, о 14.00 год. у залі Тячівського районного ЦДЮТ відбудеться  презентація Національної скаутської організації України «Пласт».
Запрошуємо зацікавлених осіб взяти участь у заході.
ГО «Єдність».