Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Що чекає стоматологічну службу району?

Що чекає стоматологічну службу району?

10:32, 12.02.18
432
Здоров'я / Важливо
Що чекає стоматологічну службу району?Міжнародний день стоматолога відзначається в Україні вже 25 років. За цей період відбулося чимало реформ і кардинальних зміни як у медичній галузі, так і в стоматології зокрема. Останніми десятиліттями неабияк швидко розвиваються і розробляються новітні технології лікування зубів. Зараз же стоматологія перетворилaсь у високотехнологічне та прогнозоване лікування, яке дає найвищі показники успішності в медицині. Тож напередодні професійного свята ми навідались до нещодавно реорганізованого КЗ  «Тячівська районна стоматологічна поліклініка», щоб дізнатись про функціонування стоматологічної галузі. На жаль, майже всі стоматологи сьогоднішній стан справ коментувати відмовляються і уникають конкретних відповідей. Вірогідно, вони поки що й самі не можуть уявити подальшу долю стоматологічної служби…   

2018 рік розпочався для вітчизняної медицини змінами і реформами. Та як буде насправді і чи справдяться сподівання людей на краще майбутнє, покаже час.
А поки медицина «пережовує» страхову реформу, стоматологічна служба району вже «проковтнула» реорганізацію, яка внесла певні корективи у її функціонування. І перед стоматологами району постало непросте завдання – зберегти у період реформування існуючу мережу, щоб нові зміни не вплинули на обсяг і доступність стоматологічних послуг для населення.     
В результаті реорганізації на початку лютого, замість стоматологічного відділення КЗ «Тячівська районна поліклініка» утворилась окрема установа – КЗ «Тячівська районна стоматологічна поліклініка», тобто стоматологічна служба перейшла на вторинний рівень і вже не фінансуватиметься з місцевого бюджету. Наразі триває клопітка документаційна робота, але кадрових змін в установі не передбачається, за винятком, керівної посади, яку очолив лікар-стоматолог Святослав Раповий. У сфері медицини Святослав Андрійович працює вже два десятиліття, тому до будь-яких змін і реформ ставиться насторожено.
– Зараз ми долаємо першу сходинку медичної реформи – відокремлення від первинної ланки. КЗ «Тячівська районна стоматологічна поліклініка» тепер об’єднує всі стаціонарні стоматологічні кабінети, розташовані в приміщеннях амбулаторій ЗПСМ району, де працює більше ста лікарів-стоматологів. Служба несе відповідальність не тільки за пацієнтів, але й за весь медперсонал. Тому з нововведеннями потрібно бути вкрай обачними, щоб уникнути непередбачуваних помилок, – каже Святослав Андрійович.  
Коментувати ситуацію більш детально головний лікар КЗ «Тячівська районна стоматологічна поліклініка» поки що не береться, адже на посаді не більше тижня.
– Говорити про очікувані результати або великі плани ще дуже зарано. Спочатку потрібно вирішити нагальні проблеми, серед яких і питання з приміщенням. Адже будівля, у якій розташований заклад, належить тячівській громаді. Наразі ведеться обговорення цього питання між засновником установи – районною радою та керівництвом Тячівської ОТГ. Надіюсь, що питання з приміщенням вирішиться якнайшвидше, – ділиться сподіваннями головний лікар.
А проблема з приміщенням дійсно суттєва, адже у закладі діє 17 кабінетів і у разі переміщення  потрібна відповідна будівля. Та перед керівництвом району постало й аналогічне питання з приміщеннями державних стоматкабінетів, які розташовані в населених пунктах району. Як вирішуватиметься їх доля, дізнаємось з часом.      
Останніми роками приватні клініки набувають все більшої популярності. І перше місце серед приватних медичних практик посідає стоматологія. Найчастіше пацієнти надають перевагу приватним клінікам через новітню оснащеність кабінетів. Тому в сільських населених пунктах більшість людей, крім пільговиків, звертаються у приватні стоматологічні кабінети. До речі, майже кожний державний стоматолог у позаробочий час займається приватною медичною практикою. Тому порівнювати професійні уміння лікаря-стоматолога державної і приватної практики не доводиться. Хіба що є різниця в ціні, яка залежить від матеріалів та медобладнання, на які потрібно витратити чималі кошти. А фінансові питання державної стоматологічної служби бажають кращого. Адже кошти на лікувальні матеріали та необхідне медобладнання з державного бюджету практично не виділяються. Тому пацієнтам доводиться самим оплачувати необхідний матеріал та медикаменти в державних стоматкабінетах. Винятком є тільки пільгова категорія населення, а це – ветерани війни, учасники АТО, інваліди війни, афганці, чорнобильці. Їх лікування фінансує держава. Безкоштовно мають обслуговуватись і діти, але це тільки теорія, на практиці ж держава на стоматологічні потреби підростаючого покоління коштів не виділяє.
 Можливо, страхова медицина колись і внесе свої корективи у плачевний стан медичної галузі. Та поки це тільки сподівання…
Г.Зубанич.
Що чекає стоматологічну службу району?Що чекає стоматологічну службу району?Що чекає стоматологічну службу району?Що чекає стоматологічну службу району?
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».