Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
19-02-2018, 09:28 Вчимося доброті
» » » » ДЕПРЕСІЯ: обличчя та маски

ДЕПРЕСІЯ: обличчя та маски

10:00, 26.03.16
819
Здоров'я
Депресія – психічний розлад, найбільш характерними ознаками якого є патологічно знижений настрій з негативною, песимістичною оцінкою себе, свого становища в суспільстві і майбутнього. Депресивний розлад настрою характеризується порушенням когнітивних функцій, руховою загальмованістю, зниженим спонуканням до діяльності та сомато-вегетативними дисфункціями.
Також важливими є такі скарги, як сум, тривога, пов’язані з власною неспроможністю і меншовартістю, безперспективністю та відчуттям, що може статися щось погане. Прояви депресії можуть маскуватися під різні хвороби і симптоми, наприклад, біль, який може локалізуватися практично в будь-якій ділянці тіла, розлади вегетатики.  Масковані депресії мають тенденцію до затяжного і хронічного перебігу. Безуспішність лікування цих станів різними загальномедичними методами є підтвердженням депресивного стану людини.
Депресія є одним з найбільш поширених психічних розладів як у чоловіків, так і в жіно,к її розвиток можна очікувати в кожної четвертої людини в будь-який момент життя. Це серйозний розлад, що зумовлює високі показники захворювання і смерті, а також має глибокий вплив на особистість, родину, суспільство.  Як засвідчує ряд досліджень, для осіб, що страждають на депресію, характерним є вищий ризик смерті. Серед причин смерті при цьому розладі виділяють серцево-судинні захворювання, в тому числі, інфаркт міокарда, порушення мозкового кровообігу, захворювання легень.
Погіршення якості життя пов’язане з депресією,  вражає. Захворювання має тенденцію до рецидивів або може з часом набувати хронічного перебігу – майже у всіх, хто переніс епізод депресії, пізніше виникають повторні епізоди, причому, майже 20% тривалості життя цих людей минатиме під знаком депресії. Дуже часто людина, яка страждає на депресію, замикається у собі, і прояви психічного розладу позначаються на членах родини, друзях, колегах і часто призводять до руйнування стосунків. Частими є випадки саморуйнівної поведінки: зловживання алкоголем, наркотиками і навіть суїцидальними спробами.
Депресія у глобальному масштабі є прихованою епідемією, оскільки лікування отримує лише незначна частина хворих. За даними досліджень DEPRES у Європі 43% дорослого населення, що страждають на депресію, ніколи не зверталися за допомогою, а ті, хто і звернувся за консультацією, не отримали адекватного лікування.
Основним принципом лікування депресивних проявів є поєднання фармакотерапії і психотерапії, адже сама фармакотерапія хоч дає зменшення симптоматики, але не захищає від повторних проявів.
Головним показанням для проведення психотерапії є мотивація хворого до змін у своїй системі самооцінки, стосунків та світогляді. Не кожна депресивна людина намагається зрозуміти структуру своєї особистості, внутрішні і зовнішні конфлікти, які є причиною страждань. Тому ефективність психотерапії для лікування депресії є очевидним навіть для скептиків.
Мирослава Мідянко, КЗ «Тячівська РП», дитяча консультація, каб.№2, лікар-психотерапевт.скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення