Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » «Формула успіху» – це успішне партнерство

«Формула успіху» – це успішне партнерство

09:10, 06.06.17
444
Освіта
«Формула успіху» – це успішне партнерствоДобіг кінця 2016-2017 навчальний рік. Школи підсумовують результати роботи. Протягом року немало змін відбулося в Углянській ЗОШ І-ІІІ ст., де директором Марія Іванівна Рошко. Вже не перший рік, разом з вчителями, вона дбає про навчально-виховний процес та добробут школи.
Рівень знань учнів – результат педагогічної роботи вчителів  
У стінах закладу у 2016-2017 навчальному році освіту здобували 397 учнів. З початку року до школи зараховано 30 дітей, стільки ж і випускників. Навчально-виховний процес забезпечують 64 педагоги, серед них 5 методистів. Головне завдання вчителів – допомогти кожній дитині досягнути успіхів, підвищити рівень знань, реалізувати творчі здібності та вдосконалити набуті навики.
Педагоги початкових класів під керівництвом заступника директора, досвідченого вчителя-методиста Л.В.Пригари працюють над тим, щоб на зміну урокам, на яких традиційно переважає вивчення теоретичного матеріалу, прийшли компетентнісно орієнтовані, що сприяють цілісному сприйняттю навчального матеріалу. У рамках тижня педагогічної майстерності педагоги провели низку нестандартних уроків, де застосували інформаційно-комунікаційні технології. Зокрема, урок-казку з математики у 1-А класі (вч. Т.М.Стойка), заняття з природознавства у 3-А класі (вч. Л.П.Бенца), урок позакласного читання в 2-А класі, (вч. І.М.Бокоч). Проводились і предметні тижні, заходи, приурочені святам і традиціям: «Зі святом, любий вчителю» (Н.В.Негря), «Осінь золота прийшла» (І.М.Бокоч), «Свято Наума» (М.І.Дьордяй), «Родина як зірка єдина» (Т.М.Стойка), «Коса – дівоча краса» (М.М.Волос), «Первоцвіти просять захисту» (І.М.Бокоч), «Дзвони Чорнобиля» (М.І.Дьодяй), «Прощавай, Букварику» (Т.М.Стойка, М.І.Дьордяй).
У школі проводяться зустрічі з відомими людьми, зокрема, поетесою Ю.Драгун. До плану виховної роботи також включені пам’ятні заходи: кіножурнал «Ми пам’ятаємо», вшанування пам’яті жертв Голодомору, «По кому дзвонять Чорнобильські дзвони», «Шевченківські дні», природоохоронні акції та ін. Справжнім святом став захід «Посвята в читачі», який організувала і провела бібліотекар школи М.І.Богдан. Щороку учні 2-4-х класів беруть участь у Міжнародних інтерактивних конкурсах «Колосок», «Кенгуру», «Бобер».
На групі продовженого дня вихователі залучають молодших школярів до різних видів діяльності, пропагують здоровий спосіб життя. Цікаві і змістовні заходи проводять з використанням інноваційних технологій, нестандартних форм. Так, нещодавно проведено спортивне свято «Веселі старти» (вих. С.П.Агоштон, В.В.Немеш), до якого були залучені учні 1-4-х класів.
Педагоги в середніх та старших класах систематично проводять творчі заходи, вікторини, відкриті уроки, шкільні виставки-конкурси на різноманітну тематику, приурочені до державних свят та визначних подій.
Основним показником результативності роботи педколективу є рівень знань учнів. Приємно, що вихованці займають призові місця у шкільних, районних та обласних олімпіадах. Так, за поточний навчальний рік на районному Всеукраїнському конкурсі МАН учениця 8 класу Олександра Буштин (вч. Г.М.Буштин) отримала І місце з біології. Аліна Немеш, учениця 10 класу, виборола І місце з екології (вч. Т.М.Голубка). ІІ місце з інформатики виборов десятикласник Михайло Бокоч (вч. В.В.Волос) та з екології – восьмикласник Богдан Бокоч (вч. М.М.Бокоч). ІІІ місце з астрономії отримала десятикласниця Неля Мотря (вч. О.М.Рішко).
Учень 3 класу Артем Негря (вч. В.М.Франчук) є призером (ІІ місце) XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика. Порадували творчими успіхами учень 2-А кл. Валентин Цьока, призер Всеукраїнського конкурсу «Первоцвіти просять захисту» (вих. С.В.Стан), учениці 3-А кл. Сніжана Феєр (вих. В.В.Немеш) та 3-Б кл. Анастасія Шимон (вих. С.П.Агоштон), які стали призерами (ІІ м.) Всеукраїнського конкурсу «Великодня писанка», Іван Голубка, учень 3-Б кл. (вих. В.В.Немеш) посів ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі з початкового технічного моделювання.
Виховна робота
Невід’ємною частиною навчальної роботи є виховний процес, основним пріоритетним напрямком якого є національно-патріотичне виховання. Педагоги Углянської школи, під керівництвом заступника директора з виховної роботи Л.П.Поп виховують у підростаючого покоління ціннісне ставлення до держави та суспільства, праці, мистецтва, природи. Всі новини про шкільні заходи відображаються на шкільному сайті. Також оформлено шкільні стенди на честь Героїв-односельців, які віддали своє життя за Україну – Олександра Шимона та Володимира Цірика. Щотижня, на шкільній лінійці, їх пам’ять вшановують хвилиною мовчання.
Вчителі систематично залучають школярів до різних благодійних акцій. Так, нещодавно класовод 10-В кл. В.М.Поп організував поїздку учнів до соціальних закладів для дітей з особливими потребами «Парасолька» та «Вільшани». Також в рамках благодійництва працівниками школи та батьківським комітетом було зібрано 36 тис. грн. на лікування учня школи.
Щовесни проводяться екологічні акції з благоустрою та озеленення території школи.
Позитивні результати у виховному процесі зумовлює співпраця вчителів із батьками. Класоводи та вихователі протягом навчального року систематично проводять батьківські збори, бесіди, де обговорюють досягнення учнів, відвідування, а також вирішують актуальні питання, недоліки, що потребують особливої батьківської уваги.
Зміни в матеріально-технічній базі
В організації навчального процесу вагому роль відіграє матеріально-технічна база закладу. Забезпеченість методологічною, довідковою, художньою літературою і шкільними підручниками складає 97%.
Через фінансові труднощі керівництво та вчителі закладу змушені звертатись за спонсорською допомогою до батьків, місцевих підприємців та благодійників. Протягом навчального року за підтримки небайдужих односельчан було вирішено чимало побутових питань школи. В першу чергу, хочеться відмітити старання батьків, за фінансової підтримки яких щороку проводиться косметичний, а за необхідності і капітальний ремонт у класах. А також представників районної та обласної влади: депутата обласної ради Петра Голубку, голову РДА Василя Дем’янчука, його заступника Віктора Погара, радника голови РДА Віталія Богдана. За бюджетні кошти управління освіти Тячівської РДА (начальник М.В.Думнич) було придбано 3 комплекти парт та стільців, 3 магнітні дошки, мультимедійну дошку і проектор, меблевий інвентар у кабінет української мови та літератури, придбано медикаменти для надання першої медичної допомоги. Сприяють у вирішенні матеріальних питань і сільський голова Валерій Феєр, депутат сільської ради Іван Химинець та священик приходського храму о. Іван Цімбота. Важливу підтримку у фінансово-матеріальному плані надають місцеві підприємці Іван Немеш, Валерій Бабак, Василь Волос, Вікторія та Михайло Богдан.
Керівництво закладу підтримує обдарованих школярів та дітей пільгових категорій, яким надаються путівки до оздоровчих закладів. Минулого року їх отримала 41 дитина. Четверо учнів – Станіслав Мігалко (7-Б кл.), Наталія Мартин (7-А кл.), Наталія Немеш (7-А кл.), Діана Григор (6-Б кл.) нещодавно відпочивали в Закарпатській філії еколого-натуралістичного центру учнівської молоді «Арніка» (Воловецький район).
Щорічно організовуються пізнавальні екскурсії. Нещодавно школярі молодших класів відвідали монастирі краю та побували на сільських приватних підприємствах.
Школярів із Груників, Малої Угольки, Мирави систематично підвозять до навчального закладу, як і учнів молодших класів – до основного корпусу школи.
«Шкільна обідня перерва»
Керівництво школи також відповідає за організацію харчування. Гарячі обіди щодня отримують 116 школярів, з них – 30 пільговиків, які обідають за державний рахунок, інші – за батьківську плату. Якість шкільних обідів для молодших вихованців групи продовженого дня та їх явку в їдальні контролює Л.П.Поп, заступник директора з виховної роботи.  
Різноманітне меню містить весь необхідний по калорійності і вмісту вітамінів набір продуктів для збалансованого харчування. За дотриманням санітарно-гігієнічних норм слідкує медпрацівник школи С.П.Немеш. Якість продуктів тут на особливому контролі – всі завезені харчі одразу перевіряються на термін придатності комірником Н.І.Голубкою. Закупівлю харчів, яка здійснюється з відповідними супровідними документами про походження та якість продукції контролює директор школи М.І.Рошко. А доставляє провізію в навчальний заклад сільський підприємець В.Ф.Богдан, свіжі хлібобулочні вироби щодня привозять з Углянської пекарні (ПП В.С.Волос). Смачненькі, гарячі обіди для учнів готують кухарі В.П.Немеш та І.І.Бокоч.
До речі, зручні лавочки для їдальні змайстрували вчитель Ф.В.Поп разом з учнями на заняттях трудового навчання. А батьки учнів 6-А класу поповнили кухонний інвентар.
Завдяки зорганізованій роботі керівника школи М.І.Рошко, її заступників М.П.Бокоч, Л.П.Поп, Л.В.Пригари та всього педагогічного колективу у поточному навчальному році у закладі відбулось чимало змін як у навчальному, так і в матеріально-технічному плані. Марія Іванівна каже: цьому сприяють партнерські стосунки з батьківським комітетом та позитивний психологічний мікроклімат у колективі. Керівник закладу вважає, що завдяки співпраці та взаєморозумінню можна подолати будь-які труднощі і перешкоди.  
Надія УГЛЯЙ,
вчитель Углянської ЗОШ І-ІІІ ст., Світлана РЕГУШ,
голова батьківського комітету.
«Формула успіху» – це успішне партнерство«Формула успіху» – це успішне партнерство«Формула успіху» – це успішне партнерство«Формула успіху» – це успішне партнерство«Формула успіху» – це успішне партнерство
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».