Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Затишний куточок безтурботного дитинства

Затишний куточок безтурботного дитинства

08:50, 31.07.17
2606
Освіта
Затишний куточок безтурботного дитинстваПопри те, що надворі літо і майже всі дошкільні заклади закриті на ремонти, Калинівський ДНЗ №1 «Калинка» повниться дитячими голосами і тепер. В літню пору тут діють дві чергові різновікові групи, в яких перебуває 40 маленьких вихованців. Зараз у них літній оздоровчий період, тож основна частина часу відводиться прогулянкам та ігровим заняттям надворі. Малечі це, звісно, до вподоби, і радісні дітлахи, наче маленькі пташенята, щебечучи, розсипались по всьому подвір’ю. Вихователі збирають малечу докупи, для світлини, на пам’ять, і тільки-но спалах фотоапарату згас, як галаслива дітвора знов розбігається по ігрових майданчиках.

– Тепер літо, і всидіти на місці важко, –  коментує   поведінку   підопічних завідуюча Калинівського ДНЗ Василина Фіцай. – Та це ще нічого, а от коли з серпня збереться весь дитячий колектив з 286 дітей, тоді вже в нас зовсім буде весело, – всміхається Василина Іванівна і продовжує: – Коли розпочинала тут працювати у 1996 році, у нас була маленька група з 9 діточок. А тепер наша дитяча родина, щороку більшає, адже цьогоріч ми випустили 54 «випускників» і вже поступило 110 заяв.
Зі слів завідуючої, їх дитячий заклад відвідують не тільки дошкільнята Калин, але й Ганич. За 2016-2017 навчальний рік стаціонарно в закладі перебувало 206 дітей. Василина Іванівна пояснює, що за браком ліжко-місць, та й взагалі, приміщень, деякі батьки на час «тихої години» забирають дітей додому.  
– Коли батьки приходять до ДНЗ, щоб подати заяву на відвідування садочку, ми одразу попереджаємо про деякі незручності і ознайомлюємо їх з побутовими умовами закладу. На жаль, діти сплять по двоє або й по троє на одному ліжку. Звісно, важко, та якось даємо лад. Ходімо, покажу наш заклад, – запрошує Василина Іванівна.
При вході, у маленькому куточку, обладнаний міні-музей старовинних речей, де розміщено близько 80 історичних експонатів, серед яких не тільки побутові предмети, але й дерев’яні іграшки – машинки, ляльки, якими діти гралися в 60-70-х рр. минулого століття. Колоритність історичного куточку довершує неодмінний традиційний атрибут – вишитий рушник, дівочі віночки й ляльки в національному вбранні.
На стінах кожної зали зображені різні казкові сюжети, з яких всміхаються фантастичні персонажі. Наразі в приміщенні повним ходом йдуть ремонти. На заміну старим стелям, місцями полатаним і провислим, закупили і вмонтували нові, підвісні.
– Правда ремонтні роботи, поки що проводяться в борг, бо до зазначеного терміну приміщення закладу має бути «у формі», тому вибору немає. Хотіли ще замінити підлогу, але не знаю, чи вдасться, – розповідає завідуюча закладу.
За словами Василини Іванівни, сама будівля закладу, зведена понад півстоліття тому, потребує реконструкції. Приміщення знаходиться на балансі сільської ради та за етичними і моральними нормами, а також за усною домовленістю між сільрадою і релігійною громадою, будівля та земля мають бути повернуті у церковну власність після відкриття нового садочка. Наразі сільський голова Василь Метелешко в інтересах обох сторін, сприяє дружній тісній співпраці між релігійною громадою та ДНЗ.  
Хоча за час експлуатації приміщення під дитячий садочок зроблено чимало робіт – це і перекриття покрівлі, і добудови, і відповідні укріплення стін, і щорічні ремонти – воно все-таки знаходиться в аварійному стані. У 2006 році було виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво нового приміщення ДНЗ, яке вміщало б 200, а за потребою й 300 дітей. Якщо б проект було вчасно профінансовано, то нову будівлю закладу вдалося б відкрити у 2008 р. Натомість, вже четвертий раз, до кошторисної документації вносяться корективи. В результаті, за 10 років планування будівництва вартість проекту зросла з 3 млн. грн. до 23 млн. грн.(!)
– Цього року ми знову направили експертний висновок у відповідні інстанції, тепер нам тільки залишається чекати на відповідь і сподіватись, що все-таки отримаємо кошти з державного бюджету на довготривале будівництво, – висловлює сподівання завідуюча закладу.
На жаль, з усіх запланованих будівельних робіт, у 2012 р. змогли закласти тільки фундамент. Зі слів Василини Іванівни, про недобудову ДНЗ знято не один телесюжет, чимало статей написано в ЗМІ, звісно, районна та місцева влада сприяють у вирішенні цього питання, але на заваді – фінансові труднощі.
Проблему розвантаження змогла б вирішити реконструкція приміщення у присілку Великий, яке приєднано до Калинівського ДНЗ №1 у статусі філіалу. Наразі в процесі виготовлення кошторисно-проектна документація на реконструкцію приміщення, де б можна було відкрити дві дошкільні групи та обладнати просторі зали для проведення музичних і фізичних занять. Коли вдасться втілити задумане, поки що ніхто не знає.
А розширення приміщень – вкрай болюча і актуальна тема для керівництва закладу, адже у Калинівському ДНЗ функціонує 12 груп: 1 інклюзивна, 7 дошкільних і 4 ясельні (де перебуває 58 малюків віком від 1 року), а також 2 групи – соціальний патронат і 2 – короткотривалі.
Через нерозмежованість приміщення, вихователям доводиться чимало потрудитись, щоб провести виховні заняття. Адже одна кімната слугує і за спальню, і за ігрову кімнату, є місцем проведення занять і святкових заходів.
– Та навіть в таких умовах наші вихователі можуть створити затишний куточок безтурботного дитинства. Задля всебічного розвитку малечі проводимо різного типу заняття. – Показуючи світлини, де вихователь проводить заняття з живими рибками та відповідними підручними засобами, а також цікаві моменти з життя закладу, Василина Іванівна продовжує: – Загалом 28 вихователів, які у нас працюють – це дипломовані спеціалісти з вищою педагогічною освітою. З ініціативи творчого колективу, на базі нашого закладу створено гурток театралізованої та художньої самодіяльності. Вихователі не тільки ставлять інсценівки дитячих п’єс, казок для своїх вихованців, але й беруть участь в районних конкурсах. До речі, цього року наш садочок взяв участь у районному конкурсі на кращий дошкільний навчальний заклад.
Василина Іванівна каже, що колектив переважно молодий і багато часу приділяє самоосвіті. Також для підвищення кваліфікаційного рівня вихователі систематично проходять відповідні курси.
– На початку року, в січні, за сприяння сільської ради, на базі нашого закладу відкрито нову інклюзивну групу, до якої входять діти з особливими потребами. Такий досвід у нас запроваджується вперше, тому вдосконалювати професійні здібності вкрай важливо. В групі перебуває 6 дошкільнят віком від 5 до 6 років. Індивідуально з ними займаються вихователі Аліна Носа, Ганна Менжул та Тетяна Мателешко, психолог Наталія Магула, дефектолог Марина Декет, логопед   Євгенія  Кустрьо.  Відвідування садочку такими дітьми дає їм можливість вільно спілкуватися з однолітками, рівноправно перебувати у соціумі, що для них дуже важливо, – констатує Василина Фіцай.
Щоб відкрити групу для дітей з   особливими  потребами,  завідуючій закладу довелося докласти чимало зусиль: отримати згоду самих батьків і після висновку медичної комісії та згідно з навчально-виховною програмою, з урахуванням індивідуальних особливостей кожного вихованця, організувати сам виховний процес. Адже в такій групі перебувають діти з різними фізичними вадами і кожен – потребує особливого підходу і відповідних занять. Їх щоденний режим такий же як і в однолітків, а додатково займаються з ними вихователі під час занять і на прогулянках.
– Хоча період з часу відкриття інклюзивної групи відносно невеликий, батьки задоволені результатом – вони вже, за півроку занять, помітили певні позитивні зміни у розвитку їх дітей, – приєднується до розмови вихователь-методист Світлана Кус.
Задля кращого пізнавального і розумового розвитку малюків, керівництво дошкільного закладу придбало інтерактивну дошку, яка буде добрим «помічником» під час занять з іноземної мови, логопедичних уроків та дефектологічних занять.
До речі, вихованці закладу з трирічного віку починають вивчати англійську мову. З 2011 року на базі ДНЗ діє гурток іноземної мови, керівником якого є Людмила Дикун. Тож більшість дітей по закінченні дитсадочка йдуть до школи, володіючи елементарними знаннями анлійської. Протягом року в Калинівському дошкільному закладі було проведено два відкриті заходи з іноземної мови.
– Позитивним моментом у процесі виховання, – каже Василина Іванівна, – також є те, що від початку і до випуску групи, вихователь не змінюється. Завдяки чому керівник групи краще знає індивідуальні особливості кожної дитини, і така «співпраця» приносить позитивні результати.
Відтак, вийшовши на подвір’я закладу, де все потопає у зелені і квітах, завідуюча ДНЗ показує високу огорожу, довжиною 25 м, яку між діючим і майбутнім дитячим садочком встановили задля безпеки вихованців.
– Можливо, колись цей паркан, що розділяє територію ДНЗ, стане перепусткою до нового просторого садочку, а поки що він є розмежуванням реальності і наших сподівань, – завершує розмову Василина Іванівна.
Ганна ЗУБАНИЧ.
Затишний куточок безтурботного дитинстваЗатишний куточок безтурботного дитинстваЗатишний куточок безтурботного дитинстваЗатишний куточок безтурботного дитинстваЗатишний куточок безтурботного дитинстваЗатишний куточок безтурботного дитинства
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення