Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » В центрі дискусії – мовна стаття освітнього закону

В центрі дискусії – мовна стаття освітнього закону

09:16, 27.11.17
140
Освіта
В центрі дискусії – мовна стаття освітнього законуМинулого тижня в Ужгороді відбувся «круглий стіл» з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич, представниками шкіл Закарпатської області та ВНЗ, які займаються підготовкою педагогів.

 У зустрічі взяли участь і керівники шкіл з мовами навчання національних меншин Тячівщини.
Учасники зібрання обговорювали шляхи вдосконалення викладання української мови у школах з мовами навчання національних меншин і обмінювались думками з приводу мовної статті нового освітнього закону, прийнятого 5 вересня і 25 вересня підписаного Президентом.
В ході дискусії слово взяв директор Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ім.Я.Бойої з угорською мовою навчання Емерих Бенедек. Він звернув увагу на результати ЗНО з української мови та літератури серед випускників трьох угорськомовних навчальних закладів Тячівщини – тячівських ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Ш.Голлоші, ліцею та Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ім.Я.Бойої. З його слів, серед 50 випускників цих закладів лише 8 не подолали поріг ЗНО з державної мови (16%), а випускники Тячівської ЗОШ другий рік поспіль стовідсотково долають цю межу. І це краще, ніж в україномовних школах Тячівщини, де цей показник складає 38%.
«Наша область специфічна. Тут ми можемо говорити між собою, що всі нас будуть розуміти – хоч румуномовні, хоч україномовні, хоч угорськомовні, а Ви, шановна, не будете нас розуміти, – емоційно додав Емерих Бенедек. – Це наш край такий. Тому в нас і в україномовних школах такі прикрі результати».  
Він зауважив, що маючи у навчальних планах суттєво менше годин з української мови й літератури на рік, ніж в україномовних школах, завдання ЗНО випускники національних шкіл отримують ті самі, без диференціацій.
Водночас для того, щоб навчити угорців української мови, на його думку, треба класи поділити на групи і навчити мови спочатку для спілкування, а вже потім вивчати граматику.
Лілія Гриневич відреагувала, що її завдання як міністра – зрозуміти всіх. І зараз вона намагається переконати всіх у тому, що треба врахувати особливості національних громад.
«Стаття, яку ми отримали з українського парламенту, є та даність, яку зараз маємо. І наше завдання – зробити все, щоб у законі про загальну середню освіту ми виписали правильну модель. А ваші цифри доводять про одне: що нам треба збільшити кількість навчального часу, під час якого діти вживають українську мову», – зазначила міністр.
Підводячи підсумки зустрічі, Гриневич сказала: «Я  думаю, що ми подолаємо крижану стіну непорозуміння, яку вибудовують між нами зовні, через те, що будемо разом працювати на інтерес українських дітей різних національностей. Не на інтереси якихось країн, навчальних закладів, певних політиків. Тому що багатонаціональність та мультикультурність нашої країни і, зокрема, Закарпаття – це багатство. Я не є прихильником четвертого пункту, вважаю, що він не враховує специфіку національних громад. Рішення приймав парламент, який має на це право. А зараз ми маємо дочекатися рішення Венеційської комісії, на його підставі провести дискусію в парламенті і підготувати правильну редакцію закону «Про загальну середню освіту», де врахувати специфіку і мови, якою розмовляє громада, і специфіку мовного середовища. В законі ми маємо забезпечити вибір для шкіл, але він має максимально враховувати забезпечення можливості оволодіти українською мовою».
Вл.інф.скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

На Тячівщині презентують «Пласт»
На Тячівщині презентують «Пласт» З ініціативи ГО «Єдність» та підтримки районної влади 29 березня, о 14.00 год. у залі Тячівського районного ЦДЮТ відбудеться  презентація Національної скаутської організації України «Пласт».
Запрошуємо зацікавлених осіб взяти участь у заході.
ГО «Єдність».