Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Колегією МОН затверджені оновлені навчальні програми для 1-4 класів

Колегією МОН затверджені оновлені навчальні програми для 1-4 класів

09:38, 16.08.16
271
Освіта
Затверджені Колегією МОН тринадцять оновлених навчальних програм для 1-4 класів розміщені у відкритому доступі на сайті Міністерства освіти і науки України.
«За оновленими програмами для 1-4 класів діти навчатимуться вже з 1 вересня. Для нас було критично важливим встигнути оновити програми для початкової школи до початку нового навчального року. Це оновлення – лише перший крок. Наступного тижня МОН презентує концепцію нової української школи. Передбачені нею зміни будуть системно запроваджуватись з 2018 року. Але діти вчаться вже зараз, вони не можуть чекати. Тому оновленням програм початкової школи ми показуємо напрям змін», – зазначив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
У Міністерстві освіти і науки заявили, що з 1 вересня в усіх державних школах нашої країни пройде реформа навчання дітей початкових класів. На колегії Міністерства освіти і науки затвердили внесення до навчальних програм початкових класів певні зміни. Згідно з ними вчитель молодших класів тепер може самостійно визначати кількість годин для певної теми, в залежності від рівня засвоєння програми дітьми. Також першокласникам більше не потрібно складати обов’язковий тест у кінці року на швидкість читання, на канікулах не треба вчити напам’ять табличку множення, а на уроках фізкультури скасовуються нормативи і команди.
Заступник міністра освіти Павло Хобзей заявив, що такі нововведення потрібні для того, щоб дати дитині можливість розкритися, а не замикати її в рамках, як цеглинку. Для цього вчителям треба дати більше свободи у виборі підходів до навчання.
Планують підготувати нові вимоги до оцінювання знань. Відповідно до заяв міністерства, червона ручка вчителями використовуватися не буде, а молодші школярі виконуватимуть завдання олівцем.
Заступник міністра освіти також заявив, що у вивченні рідної мови акцент буде робитися на розвитку усного мовлення, а з обов’язкового наповнення словника дітей будуть прибрані старі слова (типу «комбайнер», «фартух», «фанера»), які заміняться новими.
З програми третього класу прибрали написання текстів-роздумів на задані теми, замінивши їх есе.
У новій реформі освіти йдеться: вчителям потрібно докласти максимум зусиль, щоб діти навчилися правильно викладати свої думки усно і на папері, вміли переказати зміст прочитаного, висловити свої емоції.
У першому класі під час вивчення іноземної мови акцент робитиметься на усному мовленні, а не на письмі.
З уроків музики виключили неактуальні пісні та ввели сучасних авторів, збільшили час на розвиток творчості.
Внесені зміни в програму навчання дітей молодших класів озвучать на засіданні парламенту 18 серпня, а вступлять у силу вони з початку цього навчального року –1 вересня 2016.
Зі ЗМІ.скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».