Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Ми – за мовне розмаїття в Україні

Ми – за мовне розмаїття в Україні

09:10, 13.02.17
286
Влада
Ми – за мовне розмаїття в УкраїніВ облдержадміністрації відбувся «круглий стіл» із обговорення зареєстрованих у Верховній Раді України мовних законопроектів. Ініціатором заходу, в якому взяли участь представники всіх національно-культурних товариств Закарпаття, став Геннадій Москаль. Мета зібрання – висловити у відкритій дискусії ставлення до трьох законодавчих ініціатив, які у випадку схвалення матимуть безпосередній вплив на багатонаціональне Закарпаття. Голова ОДА наголосив, що державною мовою України є українська – ця норма закріплена як у Конституції України, так і в ряді законів та нормативних актів України, і ніким не піддається жодним сумнівам.
Водночас Конституція України статтею 10 гарантує вільний розвиток, використання і захист мов національних меншин. Крім того, Україна ратифікувала ряд міжнародних правових актів, що мають безпосереднє відношення до мов національних меншин.
Геннадій Москаль детально проаналізував зареєстровані у Верховній Раді мовні законопроекти і виявив у них купу невідповідностей Конституції та законам України, що вказують на непрофесійність Верховної Ради і ще раз підтверджують той факт, що деякі народні депутати відірвані від реалій, – заявив голова ОДА.
Представники всіх національно-культурних товариств, що взяли участь у дискусії, виступили із закликом не допустити звуження прав національних меншин, які закріплені в діючому законодавстві й гарантовані 22 статтею Конституції України. «Ми виступаємо не проти української мови, а за мовне розмаїття в Україні» – наголосив один із виступаючих.
За підсумками дискусії учасники зустрічі прийняли рішення підписати спільну резолюцію й направити її на розгляд Верховної Ради України.
Прес-служба ОДА.скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

На Тячівщині презентують «Пласт»
На Тячівщині презентують «Пласт» З ініціативи ГО «Єдність» та підтримки районної влади 29 березня, о 14.00 год. у залі Тячівського районного ЦДЮТ відбудеться  презентація Національної скаутської організації України «Пласт».
Запрошуємо зацікавлених осіб взяти участь у заході.
ГО «Єдність».