Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
19-02-2018, 09:28 Вчимося доброті
» » » » Будівництво міні-ГЕС обговорили на засіданні Громадської ради

Будівництво міні-ГЕС обговорили на засіданні Громадської ради

08:48, 07.08.17
1680
Влада
Будівництво міні-ГЕС обговорили  на засіданні Громадської ради28 липня відбулося позачергове засідання Громадської ради при Тячівській РДА під керівництвом голови Івана Фіцая. У ньому взяли участь перший заступник голови РДА Михайло Полажинець, заступник голови районної ради Василь Кушілка, голови сіл, де ведеться та планується будівництво малих гідроелектростанцій. На засідання запросили і депутата Хустської міської ради Романа Романа. Основним на порядку денному було питання доцільності будівництва міні-ГЕС на р.Тересва.

Приводом до скликання позачергового засідання стала публікація у газеті «Справа честі» оголошень про проведення громадських слухань щодо будівництва каскаду міні-ГЕС у селах Калини, Біловарці, Ганичі та Бедевля.
Перший заступник голови РДА Михайло Полажинець пояснив позицію районної влади щодо цього питання. Як з’ясувалося, голова райдержадміністрації видав розпорядження на розробку детального плану територій для будівництва малих ГЕС у ряді сіл Тячівщини. Участі у громадських слуханнях РДА не бере. Щодо питання по суті, то, як зауважив Михайло Полажинець, воно потребує детального та ґрунтовного вивчення. Адже міні-ГЕС уже працюють в Лопуховому і Красній. Рубати з плеча не годиться, бо, можливо, тут є свої позитиви, які теж слід враховувати.
Члени Громадської ради обговорили аргументи «за» і «проти» будівництва міні-ГЕС як в екологічному, так і в економічному аспектах. Зокрема, звертали увагу на те, що будівництво міні-ГЕС може завдати шкоди довкіллю.
Спеціально запрошений депутат Хустської міськради Роман Роман розповів про ситуацію, яка склалася навколо будівництва міні-ГЕС на Хустщині. Там люди висловилися категорично проти.
Слово мали і керівники сіл.
Руськомокрянський сільський голова Анатолій Барна повідомив, що саме зараз компанія «РЕНЕР» веде будівництво малої ГЕС на річці Мокрянка у Руській Мокрій. Село сприйняло позитивно цю новацію. Адже інвестор завжди допомагає потужною сучасною технікою, коли це потрібно. За домовленістю з компанією-інвестором, у селі заплановано побудувати берегоукріплення, новий міст. Самотужки горяни цього б власними силами ніколи не подужали. Також забудовник зобов’язався забезпечити школи спортінвентарем та іншою підмогою. Інвестор робить свій внесок у відтворення річкової фауни. Так, цьогоріч у річку випустили 10 тисяч малька струмкової форелі в урочищах Яновець та Росушний.
Голови сіл, де планується збудувати міні-ГЕС, висловили готовність до прозорого обговорення цього питання у громадах. Однак зауважили: для цього їм потрібно ознайомитись з усіма матеріалами проекту, дослідити всі плюси і мінуси будівництва. Адже саме громадські слухання будуть вирішальними при прийнятті рішення про будівництво міні-ГЕС. І громада має право вимагати від інвестора певних преференцій для соціально-економічного розвитку села.
У підсумку Громадська рада при Тячівській РДА прийняла рішення з таким формулюванням: «Рекомендувати голові Тячівської РДА звернутись до голови Закарпатської ОДА Г.Г.Москаля з пропозицією про скасування розпоряджень голови Тячівської РДА, які стосуються дозволів на розроблення детального плану територій для будівництва каскаду малих гідростанцій на території району до вступу в дію Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», що в свою чергу дасть можливість достовірно вивчити вплив малих гідростанцій на довкілля та запобігти негативним екологічним наслідкам».
Втім, остаточне і вирішальне рішення щодо будівництва міні-ГЕС – за громадами сіл.

Н.МАДЖАРА.скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення