Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
19-02-2018, 09:28 Вчимося доброті
» » » » Основним стало обговорення Закону України «Про освіту»

Основним стало обговорення Закону України «Про освіту»

09:19, 25.09.17
134
Влада / Освіта
У четвер, 21 вересня, під головуванням очільника облради Михайла Рівіса відбулося пленарне засідання восьмої сесії обласної ради VII скликання.
У залі зареєструвалось 56 депутатів, які сформували порядок денний, в основному з матеріалів, рекомендованих президією облради до розгляду, а це понад 30 питань, та підтримали дві слушні ініціативи. Одну вніс голова ОДА Г.Москаль «Про оплату праці працівників Закарпатського академічного заслуженого народного хору» , іншу – Олександр Ледида «Про закріплення майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області» щодо СК «Юність».

Далі головуючий наголосив, що з ініціативи першого заступника голови обласної ради Йосипа Борто, враховуючи важливість порушеного питання для багатонаціонального Закарпаття, запропоновано розглянути першим проект рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо Закону України «Про освіту», яке планувалось до розгляду позачергово у зв’язку із клопотаннями, які надійшли від більш, ніж третини депутатів. Він також зазначив, що прийняття Верховною Радою України 5 вересня нового Закону України «Про освіту», на переконання представників 4-х фракцій обласної ради, обмежує права всіх національних меншин на навчання рідною мовою, а сам Закон суперечить: Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку Україна ратифікувала в 2003 році; Закону України «Про національні меншини в Україні» та міжнародним договорам, укладеним Україною із сусідніми країнами, зокрема, Молдовою, Румунією, Угорщиною, які передбачають зобов’язання України щодо забезпечення мовних прав національних меншин.
– Закарпаття – багатонаціональна область, у нас положення Європейської хартії регіональних мов застосовуються одразу до трьох мов – румунської, словацької та угорської. Тому цілком зрозуміло, що Закарпатська обласна рада, яка зобов’язана представляти інтереси усіх, без винятку, мешканців області, не може бездіяти та повинна зробити все можливе для захисту прав представників національних меншин, які живуть на Закарпатті, є законослухняними громадянами України і прагнуть у повному обсязі володіти державною мовою, – підкреслив Михайло Рівіс, додавши, що це питання вже обговорювалося у цьому залі ще наприкінці минулого року.
Наголосив очільник облради і на тому, що голова ОДА Геннадій Москаль уже звернувся до Президента України Петра Порошенка з проханням ветувати прийнятий Закон України «Про освіту», або повернути його у Верховну Раду України з правками.
Далі з цього питання висловились представники політсил «Єдиний центр» та «Батьківщина», які відмовились брати участь у голосуванні, а другі – утримались, обгрунтувавши своє рішення. Так, обласний обранець Андрій Шекета наголосив, шо йдеться в законі не про мову, а про освіту і закон насправді хороший, до нього внесено 196 поправок від різних політичних сил, однак жодної – від угорців. А тому, аби не відправити хороший закон у небуття через статтю № 7, необхідно відправити його на експертизу до Венеціанської комісії.
Висловились і інші депутати. 38 обласних обранців підтримали звернення до Президента України.
Далі очільник облради  озвучив депутатські запити з актуальних питань в галузі медицини, спорту, земельних наділів , які були підтримані в залі. Депутати затвердили нові програми, внесли зміни до діючих та прийняли звернення до вищих ешелонів влади із наболілих для громад краю питань.
Перше установче засідання 9 сесії заплановано на 30 листопада.
Прес-служба Закарпатської обласної ради.скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення