Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Чому Москаль виступає проти децентралізації на Закарпатті?

Чому Москаль виступає проти децентралізації на Закарпатті?

09:02, 15.01.18
506
Влада / Місцеве самоврядування / Важливо
Чому Москаль виступає проти децентралізації  на Закарпатті?Свої погляди на процес децентралізації голова Закарпатської ОДА ніколи не приховував. Більше того, закарпатці багато говорили, що він гальмує об’єднання громад.

Отже думки з приводу цього Геннадій Москаль озвучив під час інтерв’ю журналу «Новое время».
– Як область відчула на собі реформу децентралізації, яка задумувалася як перерозподіл бюджетних коштів в регіони, щоб ті насолоджувалися бюджетним профіцитом?
– Який там профіцит! Давайте заберемо дотації, субсидії, субвенції – і ми залишаємося збитковою галуззю. Ми на 76% живемо за рахунок державного бюджету. На нас децентралізація вплинула негативно. Яку б децентралізацію ми не проводили, власні доходи обласного бюджету Закарпаття більше 5 млрд грн не можуть бути ну ніяк. Це в Києві щось погано порахували. При цьому об’єднання територіальних громад веде до розвалу районних бюджетів.
Ось в сусідній Румунії немає районів. Їх скасував ще Микола Чаушеску. Всі села там підкоряються безпосередньо області. Але Румунія значно менша за Україну, тому там така реформа запрацювала. А в нас як така величезна кількість сіл в таких великих областях, як Дніпропетровська, Харківська, Одеська буде підпорядковуватися обласним центрам?
Тепер виходить, що податки фізичних осіб все більше осідають в бюджетах територіальних громад, а не райцентрів. Але на Закарпатті територіальні громади не створили жодного робочого місця. Вони чекають подачок з Києва, які з кожним роком стають все меншими. У нас 63% населення живе в селах, в той час, як середній показник по країні – 30%. Куди ще їх об’єднувати? Я перспектив для Закарпаття в об’єднанні територіальних громад не бачу. У ситуації, коли на чотири села є аж один підприємець і ніякої промисловості, децентралізація не працює.
У нас обласні витрати на медичну та освітню сфери закладені на рівні 409 млн. грн, що створює дефіцит. Нам в Києві говорять – оптимізуйте установи освіти, лікарні та поліклініки. Як оптимізувати? Населення стабільне, порожніх шкіл немає.
Зі ЗМІ.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».