Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Щоб територія району не «квітувала» смітниками

Щоб територія району не «квітувала» смітниками

16:00, 21.03.16
330
Влада
Щоб територія району  не «квітувала» смітникамиСтержневим було питання про благоустрій території району на понеділковій нараді, яку проводив голова райдержадміністрації В.Ю.Дем’янчук. У засіданні взяли участь заступник голови РДА В.О.Погар, голова районної ради В.Й.Каганець, керівники структурних підрозділів РДА, установ, організацій, фіскальної, правоохоронної служб району.
В.Ю.Дем’янчук констатував, що до питання благоустрою чомусь у населених пунктах Тячівщини керівники громад, установ, організацій, врешті, мешканці проявляють, здебільшого, пасивну позицію. Його подивувало, що засміченість території біля сільського будинку культури с.Вільхівці, в Добрянському чомусь не хвилює керівників громади. І такі картини, на жаль, «квітують» всюди. Що ж робиться, щоб ліквідувати сміттєзвалища?
З цього приводу інформувала начальник управління освіти РДА М.В.Думнич, запевнивши, що педагогічні колективи активно організували прибирання біля навчальних закладів. Висловила думку, що школярів можна залучити і до процесу благоустрою в населених пунктах, якщо б керівники місцевого самоврядування забезпечили їх знаряддям: рукавицями, мішками тощо.
Начальник відділу охорони здоров’я РДА Ф.М.Яринич повідомив, що медики теж слідкують за благоустроєм територій біля оздоровчих закладів, білять дерева.
Керівник водного господарства С.С.Стойка нарікав, що невеликому колективу важко впоратися з тим, що твориться вздовж річок – вони рясніють  різнокольоровим смердючим мотлохом на берегоукріпних спорудах, прибережних територіях, кущах і деревах. З його слів присутні почули, що загалом це сотні (!) тонн сміття. Найсумніше те, зауважив, що селищні, сільські голови не реагують на засміченість водних артерій і не застосовують ніяких заходів впливу на ворогів чистоти довкілля. Як приклад, згадав про річку Апшицю, біля автошляху у Грушеві, де найяскравіша «сміттєва картина».
– Вважаю, що змалечку треба виховувати культуру поведінки, щоб не виростало молоде покоління таким байдужим і черствим до середовища, де проживає, – наголосив В.Ю.Дем’янчук, – а всім службам наразі необхідно активно взяти участь в процесі прибирання. Сподіваємося, що у цій справі буде помітне поліпшення.
З інформацією про передбачувану в районі на 2016 р. інвестиційну програму виступив начальник тячівської філії «Закарпатобленерго» І.В.Іванчишин. Коротко ознайомив з основними заходами, які будуть здійснені з метою оновлення електромережі району. Зокрема, це нові лінії електропередач 10 кВ на 6,2 км мереж до Грушова та Глибокого Потока, разом із заміною аварійних опор.
Також передбачено замінити у Лазах, Округлій, Углі, Тарасівці, Тячеві 34,9 км електроліній 2,4 кВ. Будуть замінені морально і фізично зношені трансформатори, що часто виходять з ладу, на більш потужні.
Ще заплановано капітальні ремонти аварійних переходів електромереж через річки в Тарасівці, між Кричевом і Чумалевом. Такі зробили у Нересниці і Бедевлі.
Однак начальник відомства зауважив, що у зв’язку з подорожчанням газу, дуже перевищена потужність енергоспоживання, що створює низьку напругу в електромережі. Відповідно, громадяни звертаються зі скаргами у різні інстанції.
Начальник управління агропромислового розвитку РДА Ю.М.Дан виступив з інформацією про стан сільського господарства в районі та перспективи його розвитку. Зауважив, що хоч і збільшилося поголів’я свиней у господарствах селян, здавати м’ясо нема куди, як і баранину та вовну. На його погляд, перспективи переробки м’ясної та молочної продукції шукають фермери ФГ «Коза», які утримують 750 кіз, 40 телиць, 180 овець. Вже отримали сертифікати якості, виготовлятимуть сир, йогурти.
Повідомив також про те, що є підприємець, який хоче займатися виготовленням утеплювальних матеріалів для будівництва, використовуючи вовну. Інший підприємець планує закупити дуже дорогу племінну породу овець із-за кордону (по 125 кг м’яса з однієї тварини). Також зазначив, що є інвестор, зацікавлений у веденні садівництва у Руському Полі. У селі працюватиме і новостворена агрофірма «Лукфіл».
На нараді порушено ще ряд інших питань, зокрема, про подання декларацій держслужбовцями, проведення конкурсу «Кращий держслужбовець», створення архіву Солотвина, роботу поліції із запобігання злочинності.
Дано ряд доручень голови РДА.

Ольга Фіцай.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».