Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук: «У тих селах, де не зроблено ремонт доріг цього року, його буде продовжено у наступному»

Голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук: «У тих селах, де не зроблено ремонт доріг цього року, його буде продовжено у наступному»

11:05, 15.12.15
490
Місцеве самоврядування
Голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук:  «У тих селах, де не зроблено ремонт доріг цього року,  його буде продовжено у наступному»Питання ремонту доріг постійно перебуває на контролі керівництва райдержадміністрації. Голова РДА Василь Дем’янчук намагається розглядати його чесно й прозоро, щоб громадськість була обізнана з основними напрямками роботи.  Напередодні інтерв’ю Василь Юрійович обговорив це питання з депутатом обласної ради Василем Федурцею та депутатом районної ради – Іваном Корнутою. Отож,  що робиться і планується здійснити у цьому напрямку, цікавимось у голови райдержадміністрації.
– Василю Юрійовичу, найперше, що є найбільш актуальним для нашого району. – це ремонт доріг. З приводу цього чимало зроблено,  про що ми неодноразово повідомляли,  проте цікаво знати,  яка ситуація зараз?
– Хочу наголосити, що, дійсно, цього року в нашому районі проведено масштабні роботи з  ремонту доріг. І керівництво райдержадміністрації,  і депутатський корпус,  і  голови місцевих рад об’єдналися, щоб вирішити цю болючу проблему. На початку року на сесії районної ради було прийнято програму розвитку інфраструктури автошляхів. Відповідно передбачено й кошти з районного та співфінансування сільських і селищних бюджетів. Також було розроблено й необхідну проектно-кошторисну документацію, а це теж, погодьтеся, – клопітка робота. Плюс доводилось вирішувати й інші організаційні питання роботи ремонтних бригад на об’єктах тощо.
– У яких напрямках проводився ремонт доріг?  
– Фактично ремонт проводився по всіх напрямках автодорожнього сполучення в районі. Однак основний акцент було поставлено на дороги місцевого значення загального користування, на які було передбачено співфінансування з місцевих бюджетів. Тобто частину коштів на їх ремонт надавала сільська чи селищна рада. Проте не всюди було проведено капітальне оновлення, десь здійснено і ямкові ремонти.
– Можемо підвести певний підсумок, де вже зроблено дороги і де ще проводяться ремонти?
– Капітально відремонтовано дороги у багатьох населених пунктах, таких як Тересва, Терново, Криве, Ганичі, Красна, Калини, Дубове, Дубове - Вітерна, частково в напрямку Усть-Чорної і так далі до верхніх сіл.
На сьогодні, поки ще сприяють погодні умови,  поточний ремонт проводиться на відрізку Нересниця – Колодне, капітальний  – у селі Вільхівці, Вільхівці-Лази,  Добрянське, Біловарці, на черзі –Широкий Луг і Руська Мокра. У тих селах, де не встигнемо зробити цього року, продовжимо у наступному.
– Василю Юрійовичу, а як ситуація з фінансуванням?
– Як я вже говорив, значні кошти на ремонт доріг цьогоріч виділено з районного та місцевих бюджетів. На деякі відрізки шляху надійшла субвенція з обласного бюджету. Певний час у районі працювало аж п’ять  дорожньо-ремонтних організацій. Окрім приватної фірми «Стік», яка викона основну частину капітальних робіт, були максимально задіяні ремонтні бригади служби Закарпатського автодору,  які досі здійснюють ремонтні роботи у декількох напрямках.
– Ходили чутки, що дороги ремонтуватимуть лише до виборів, а надалі роботи припинять.
– Ну, Ви ж бачите, що це зовсім не так. Вибори пройшли, а роботи продовжуються. І вони триватимуть доти, доки сприятимуть погодні умови. Дуже прикро, що питання доріг у нас заполітизовано і на ньому деякі політсили під час виборів намагаються  заробити собі дивіденди. Однак приписувати собі такі заслуги нечесно, адже фінансування здійснюється з бюджету.  Це людям потрібно пояснювати і вони мають розуміти, що ніхто з політиків не дає гроші з власної кишені. І коли хтось каже людям: «Я вам зробив дороги», то це неправда. Дороги ремонтуються за державні кошти.
Знаєте, десь люди інколи дорікають, що мене під час ремонтів доріг не видно на фотографіях у газетах чи Інтернеті. Ну, скажу вам чесно, це неправильно – робити піар з того, що має бути в державі само собою. Бо ремонтувати дороги – це обов’язок влади, а не заслуга того чи іншого чиновника. А у голови райдержадміністрації є достатньо інших важливих питань для вирішення, ніж їздити та фотографуватися на фоні свіжонастеленого асфальту.
– Як на мене, то проблема настільки наболіла, що люди дійсно радіють і дякують, коли вже починають ремонтувати ці злощасні дороги у їхньому селі...
– Думаю, найближчим часом вона буде вирішена. 2016 рік на Закарпатті оголошено роком доріг. І пріоритет ставититься не на поточні ремонти, а на їх капітальне оновлення. Тож відповідні роботи проводитимуться і на території нашого району. Не за горами той час, коли у нашому краї всі автошляхи будуть не гірші, ніж  в Європі. Для цього,  не дивлячись на вкрай складну суспільно-економічну ситуацію, у влади є і бажання, і можливості.
– Що мається конкретно на увазі?
– Хочу відмітити, що оновлено склад як Закарпатської обласної, так і Тячівської районної ради, з якими в керівництва райдержадміністрації налагоджено хорошу співпрацю. Ми прекрасно розуміємо, наскільки дороги є важливими для туризму і рекреації. А якщо у нас буде нормальне автосполучення, то це дасть поштовх для залучення бізнес - інвестицій та розвитку краю.
– Дякую за розмову.

Інтерв'ю вела Любов Немеш, прес-служба Тячівської РДА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».