Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Жити у Лопухові стало комфортніше

Жити у Лопухові стало комфортніше

16:04, 06.02.17
449
Місцеве самоврядування
Гірське село Лопухово – одне з найвіддаленіших населених пунктів Тячівщини, знаходиться за 70 км від райцентру. Це село лісорубів та трударів.  Більшість лопухівчан задіяні у лісозаготівельній галузі, працюючи на ДП «Брустурянське ЛМГ» та приватних деревопереробних підприємствах. А інші збирають лісові дари, від продажі яких мають хороші доходи. Частина виїжджає на заробітки й лише невелика кількість задіяні у сільських установах. У селі діє садок, два НВК, загальноосвітній навчальний заклад, амбулаторія, два ФАПи, будинок культури. А тогоріч тут розпочали функціонувати ще  міні-ГЕС й пункт екстреної медичної допомоги. Селяни кажуть, що у 2016 році у Лопухові відбулось чимало приємних змін на краще.  А роком раніше, у 2015 році, лопухівчани довірили керувати органом місцевого самоврядування новому сільському голові – Івану Фабрицію. Що ж робить сільська влада задля покращення добробуту лопухівчан – про це говоримо з сільським головою Іваном Фабрицієм.
– Іване Юрійовичу, на посаді сільського голови Ви вже другий рік. Що Вам вдалось зробити за цей час для розвитку Лопухова?
– У передвиборчій програмі я обіцяв односельцям першочергово відремонтувати шляхи у селі. Адже без належних доріг Лопухово не мало перспектив розвитку. Жодний інвестор не забажає вкладати свої гроші у розширення інфраструктури населеного пункту, до якого доїхати неможливо. Без доріг слабо розвивається й туризм у регіоні. Тому як тільки мене обрали сільським головою, взявся реалізовувати плани.
– Що саме вдалося зробити з капітального ремонту шляхів?
– За цей період вистелено асфальтом близько 3 км доріг у селі. Частину шляхів, а це більше 1,3 км вул. Партизанської, було заасфальтовано ще у 2015 році. Фінансувалися роботи  з сільського бюджету, а частину  коштів на оновлення 300 м шляху виділила група енергетичних компаній «Ренер». Наприкінці 2016 року вдалося капітально відремонтувати ще близько 2 км доріг як загального користування, так  і комунальні вулиці. Зокрема, дорожники фірми «Стік» продовжили капремонт вулиці Партизанської, де  заасфальтували 650 м, такий же відрізок шляху – й на вулиці Верховинській та  ще 450 метрів – комунальної вулиці Заводської.  На укладку асфальту по вулиці Партизанській, яка пролягає за межами села, надано кошти з районної казни. А ось ремонт шляхів у межах населеного пункту, а це вулиці Верховинська та Заводська, профінансовані з сільського бюджету, на що витрачено більше  2 млн. грн.
– Яким чином наповнювався тогоріч сільський бюджет?
– Вже декілька років Лопухівська сільська рада є бездотаційною. Тогоріч по загальному фонду надійшло близько 7 млн. грн. та по спецфонду – 1 млн. 383 тис. грн. Основні надходження – це лісовий збір та єдиний податок. Так, найбільше (4,3 млн. грн.) надійшло до сільського бюджету від ДП «Брустурянське ЛМГ». Разом з тим, 140 тис. грн. – це надходження від реалізації лімітів на збір дарів природи. Було лімітовано 110 тонн яфин та кам’янок (брусниці). Якщо літній сезон був продуктивний для збирачів лісових ягід, то вже осінь не виправдала сподіваннь селян  – виявилася неврожайною на гриби. «Єдинщиків» на території села є близько 40, вони наповнили місцевий бюджет  на близько 700 тис. грн.
– І як розподілили кошти з бюджету?
 – Окрім того, що за кошти з місцевого бюджету було відремонтовано автошляхи, згідно з рішенням сільської ради було профінансовано ремонт даху місцевого ДНЗ та проведено поточні ремонти приміщення. Також у Яблунецькому НВК проведено теплову мережу. А ось приміщення нещодавно створеного Прочківського НВК не потребує ремонту. Загалом, майже всі лопухівські малюки охоплені дошкільною освітою, у відкритті додаткових груп поки що немає потреби.
– Чи переймається сільська влада назрілим питанням місцевої школи?
– Так, наскільки це можливо. Оскільки Лопухово вже давно потребує будівництва нового приміщення закладу, то сільська рада активно лобіює це питання перед владою всіх рівнів. Без підтримки держави самотужки громада не має змоги його вирішити. Допомагають у покращенні умов у навчальному закладі й місцеві меценати. Тогоріч за їх спонсорської допомоги було відремонтовано частину парового опалення. Також нещодавно школа отримала від Департаменту освіти ОДА новий автобус, замість того, який було ще у 2014 році віддано на потреби армії. Тепер заклад знову має два автобуси, які курсують двічі на день.
Жити у Лопухові стало комфортніше
 
– Чи мають односельчани можливість отримувати якісну медичну допомогу?
– Всередині літа минулого року у Лопухові зафункціонував пункт екстреної медичної допомоги. І цим суттєво покращилась ситуація з надання якісних медичних послуг у селі. Щодоби працівники пункту здійснюють по 5-7 виїздів до хворих. Якщо можуть самі зарадити, то надають меддопомогу на місці, а як недужий потребує госпіталізації, то доставляють його до дільничної чи районної лікарень. Громада села щиро вдячна всім, хто причетний до відкриття Лопухівського пункту  «швидкої»: голові ОДА Геннадію Москалю, голові РДА Василю Дем’янчуку, депутату обласної ради Василю Федурцю, депутату районної ради Івану Фабрицію та іншим. Крім того, медичні послуги населенню продовжують надавати й місцеві медики двох ФАПів.
– Як турбуєтеся про соціально незахищених громадян?
– Всім, хто звертається до сільської ради, намагаємося допомогти. Тогоріч в бюджет було закладено 21 тис. грн. для допомоги малозабезпеченим родинам та людям з обмеженими можливостями. Цьогоріч плануємо продовжити надання допомоги такій категорії громадян, і на ці потреби у сільський бюджет заклали 50 тис. грн.
– Гірські села району часто потерпають від водної стихії. Наскільки Лопухово захищене від паводків?
– Загалом, селу не загрожує водна стихія. Вздовж усіх гірських річок у межах Лопухова зведено гідроспоруди. Однак на деяких ділянках дамби вже застарілі й потребують реконструкції. Так, цьогоріч, якщо будуть кошти,  заплановано відновити 200 м бетонної споруди на береговій лінії річки Брустурянка вздовж вулиці Центральної поблизу будівлі сільської ради. Минулого року, після весняного паводку, поблизу вулиці Полонинська близько 1 км русла річки Яблуниця було відрегульовано й стрімкі води відбито від берегів. Тож надіємося, що ймовірні повноводдя не завдадуть шкоди поселенню.
– Нещодавно на території села зафункціонувала Лопухівська міні-ГЕС. Чи місцеві жителів задоволені таким сусідством?
– Між лопухівчанами та групою енергетичних компаній «Ренер», що звела міні-ГЕС, налагоджені дружні відносини. Сільська влада з  фірмою уклала договір, відповідно до якого остання зобов’язалась підтримувати селян та покращувати інфраструктуру Лопухова. Всі взяті на себе зобов’язання компанія виконала. За її підтримки у селі відкрито Прочківський НВК, заасфальтовано частину сільської вулиці, облаштовано  дитячий майданчик та інше. А зараз ще й працевлаштовано 5 місцевих жителів, які трудяться на станції.
–  Розкажіть, які роботи з благоустрою території села вдалося провести у минулому році.
– Гірське село нині може похизуватись власним стадіоном та дитячим майданчиком. Скажімо, стадіон збудували громада спільно з приватними підприємцями. Техніку для проведення робіт надала ГЕК «Ренер». Роботи з будівництва спортивного майданчика почалися у травні минулого року. Поблизу вул. Партизанської було розчищено територію, встановлено частину огорожі. Місцеві активісти застелили відведену для футбольного поля площу газонною травою. Збудувати омріяний селянами стадіон вдалося завдяки небайдужості місцевих підприємців та жителів села. Цьогоріч необхідно буде дообладнати поле. У планах – зведення трибуни з роздягальнями. Тож вже навесні лопухівська футбольна команда, нарешті, зможе грати на власному стадіоні. Адже досі спортсмени тренувались на стадіоні в Усть-Чорній.  
На початку вересня минулого року було облаштовано дитячий майданчик. Каруселі, гойдалки, ігрову драбину подарували селу власники фірми «Ренер». В будівництві дитячої зони були задіяні місцеві активісти та працівники сільської ради. Спільно з односельцями проводили роботи зі зварювання огорожі майданчика та закріплювали  каруселі.
Окрім того, тогоріч комунальна служба провела й очищення кюветів та узбіч вздовж центральної дороги у селі.
– Коли річки повноводі, то вода несе дуже багато сміття. Чому громадяни забруднюють навколишне середовище?
–Я б так не сказав про своїх односельців. Критичної ситуації у селі зі сміттям немає. Два рази на місяць з обійсть лопухівчан централізовано вивозиться непотріб та побутові відходи до паспортизованого сміттєзвалища. Звісно ж, кращим варіантом було б вивозити сміття за межі населеного пункту. Тож попередньо домовлено про співпрацю з фірмою «КВ-Консалт». З весни ця фірма почне укладати угоди з лопухівчанами щодо вивозу сміття.
– Чи багато туристів приїздить до вашого села?
– На жаль, туристична сфера у Лопухові слабо розвинена. Турист може зацікавитись краєвидами, що відкриваються з села,  та місцинами, як то: парк Масарика, Лінія Арпада, гірські озера на полонинах  та інше. Однак має бути ще й відповідно налагоджений сервіс, функціонування готельно-розважальних комплексів, баз з гірськолижними трасами, а також  розвинений зелений туризм. Та з цього всього є лише один готельно-розважальний комплекс. Сподіваюсь, що тепер, після оновлення шляхів, інвестори та місцеві підприємці захочуть вкладати кошти у розвиток туризму, а мандрівники зацікавляться підполонинським селом.
– Тогоріч громада налаштована була створити з Усть-Чорнянською селищною  та Руськомокрянською сільською радами  територіальну громаду. Ці наміри ще є?
 – Так, ще тогоріч планували створити Усть-Чорнянську об’єднану територіальну громаду з центром в Усть-Чорній, до складу якої мало увійти й Лопухово. До першого вересня 2016 року всі сторони мали подати рішення сесій, які засвідчували б свою готовність до об’єднання. Однак депутати однієї  сільської ради відклали прийняття рішення, й об’єднання не відбулося. Цього року ще є шанс створити територіальну громаду, та чи лобіюватимемо це питання ближчим часом, – я не готовий відповісти.  
– На вирішення яких назрілих проблем сільська влада спрямує свої  зусилля у цьому році?
– Одними з основних завдань сільської влади буде продовження ремонту доріг у селі. Необхідно  ще оновити 1,5 км шляху між Лопуховим до Усть-Чорної та заасфальтувати ряд комунальних вулиць. Сподіваємось, що у цьому нам допоможе й держава. У планах також – заміна застарілих  ліхтарів на сучасні енергозберігаючі на центральних вулицях. Актуальним й надалі залишається питання будівництва нової школи. Також продовжимо покращувати умови перебування дошкільнят у навчальних закладах.  
– Дякую за розмову. Успіхів вам.

Інтерв’ю вела Лідія БІЛАК.
Фото Олени Костяк.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

На Тячівщині презентують «Пласт»
На Тячівщині презентують «Пласт» З ініціативи ГО «Єдність» та підтримки районної влади 29 березня, о 14.00 год. у залі Тячівського районного ЦДЮТ відбудеться  презентація Національної скаутської організації України «Пласт».
Запрошуємо зацікавлених осіб взяти участь у заході.
ГО «Єдність».