Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Добра пам’ять про них збереглась посьогодні

Добра пам’ять про них збереглась посьогодні

09:19, 31.07.17
2674
Футбол
Добра пам’ять про них збереглась посьогодніНа стіні офісу знаного в районі підприємця Золтана Даниловича Ердива висить фото футбольної команди Тячева 50-х років. І неспроста, адже на знімку його батько, зодягнутий у футбольну форму, на щойно відкритому стадіоні, що на околиці міста, який нині носить ім’я Людвика Бийреша. А до 1953 року стадіоном слугувало футбольне поле по вулиці Севастопольській, безпосередньо біля Тиси. Були тут і дощаті лавиці, невеличка трибуна з трьох боків та дерев’яний паркан. Численні уболівальники сиділи на дамбі живим щитом й не давали м’ячеві впасти в річку. Нині важко навіть повірити в те, що до радянської влади, протягом певного періоду, в Тячеві були аж 4 команди, до яких входили русини, угорці, чехи та євреї. Їх фінансово підтримували місцеві меценати-багатії. Свою майстерність на тячівському стадіоні демонстрували футболісти з Праги, Братіслави, Брно, Будапешту, Відня. Хоча ігри проходили на примітивному кам’яному полі, не те що нинішній чудовий стадіон, який вважається чи не одним з найкращих у області.

Серед тих, хто вперше спробував новий зелений газон, були капітан команди Йосип Асталош, воротар Олександр Ференці, Данило Ердив, власник фотознімка, а також Бейло Янко, Юлій Деяк, Міша Ботизі, Людвик Бийреш, Імре Мадар, Золтан Лойош. В живих на сьогоднішній день залишився Імре Мадар, якому виповнилося 82 роки. Добра пам’ять про цю високорезультативну команду збереглася по сьогодні.
Окремо хочеться згадати Людвика Бийреша, іменем якого названий стадіон. Цю людину футболісти й уболівальники називали няньом і наставником, яка все своє свідоме життя  присвятила розвитку спорту. А одним з найкращих футболістів минулих літ був Федір Мункачі, дідусь відомої тенісистки, тренера Габріели Белені. Цю талановиту людину навіть запрошували в угорську команду «Ференц варош», що дуже відома в Угорщині. Та через сімейні обставини він не дав згоди. Зате тячівець Рудої скористався запрошенням і успішно виступав у цьому ж клубі. Данило Ердив, герой нашої розповіді, після закінчення спортивної кар’єри займався футбольним суддівством. Тячівці і солотвинці шанобливо називали його Дені-бачі. Данило Ердив успішно працював головним бухгалтером солерудника. Додам від себе, що його батько Людвик був першим засновником комерційного банку в районі.
Насамкінець хочеться підкреслити, що футбол у Тячеві має славну історію, гідну наслідування майбутніми поколіннями. Окремі футболісти грали за львівські «Карпати», ленінградський «Зеніт», виступали за збірну Ізраїлю, грали в командах США. І це факти, а не вигадки. Нинішній футбол, на жаль, йде на спад, бо втрачається зацікавленість серед керівництва по всій вертикалі. Але все-таки, є сподівання на те, що відбудуться зміни на краще, і молоді спортсмени радуватимуть уболівальників впевненими перемогами на футбольному полі.

Михайло Савчук,
історик-краєзнавець.скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення