Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Обговорили питання діяльності угорськомовних шкіл

Обговорили питання діяльності угорськомовних шкіл

11:56, 22.01.18
203
Суспільство / Освіта
Обговорили питання діяльності  угорськомовних шкілМинулого тижня в  Тячівській районній раді відбулася нарада з питань діяльності угорськомовних освітніх закладів району.

Її було організовано  з ініціативи першого заступника голови Закарпатської обласної ради Йосипа Борто та голови постійної депутатської комісії Закарпатської обласної ради, голови Закарпатського угорськомовного товариства Ільдики Орос.
Провів нараду голова Тячівської районної ради Іван Фабрицій за участі представників Тячівської РДА – заступника голови Віктора Погара,  керівника апарату Богдана Макусія, начальника управління освіти Марії Думнич.
Було також запрошено і представників від Тячівської об’єднаної територіальної громади – міського голову Івана Ковача та  відповідальну особу від управління освіти, охорони здоров’я, культури, сім’ї, молоді та спорту Станіслава Дерена,  від громадських та релігійних організацій – Павла Амбруша, Георгіну Мийсарош, Олександра Кейкеші, Йосипа Шорі, Карло Ласло та ін.  
Були серед присутніх керівники угорськомовних освітніх закладів – Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ш.Голлоші Роберт Осицький, Тячівського ліцею Степан Амбруш, Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Емерих Бенедек.
Учасники зібрання обговорили питання  функціонування шкіл з угорською мовою навчання у відповідності до Закону України «Про освіту».
Як було зазначено, в минулому році Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає ряд нововведень, в тому числі й для шкіл з мовою національних меншин. Так, відповідно до статті 7 Закону,  діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року , матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі – перші чотири роки. З п’ятого класу всі предмети будуть викладатися державною українською мовою.
Особам, які належать до національних меншин, буде надано право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти. Представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжать його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.
Тож постає питання подальшої  діяльності освітніх закладів – Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ш.Голлоші, Тячівського ліцею та Солотвинської ЗОШ  №3 ім. Я. Бойої, де навчання проводилось угорською мовою. Присутні висловили свої міркування та ряд пропозицій, які надалі будуть враховані в процесі реорганізації закладів.
Зокрема, що стосується форми управління, статусу та їх фінансування. Як один із варіантів – об’єднання Тячівської школи та ліцею в один освітній заклад обласного рівня, де зможуть навчатися діти з усього Закарпаття.
Однак остаточне рішення буде прийнято після обговорення та затвердження питання відповідними органами влади, які є засновниками цих закладів.  А також у разі можливих внесень Верховною Радою поправок до освітнього закону з урахуванням висновків Венеціанської комісії.
Окрім того, під час наради йшлося і про функціонування дошкільних навчальних закладів, в яких діють  угорськомовні групи. А також  можливого відкриття нового дитсадка в Солотвині за допомогою Угорщини. Були розглянуті й інші питання життєдіяльності представників угорської національної меншини  Тячівщини.
Прес-служба Тячівської райдержадміністрації.
Обговорили питання діяльності  угорськомовних шкілОбговорили питання діяльності  угорськомовних шкілОбговорили питання діяльності  угорськомовних шкілОбговорили питання діяльності  угорськомовних шкілОбговорили питання діяльності  угорськомовних шкіл
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.

Відбудеться виїзний прийом
Відбудеться виїзний прийомПовідомляємо, що 30.08.2018 р. спеціалісти управління проведуть виїзний прийом громадян у Нижньоапшанській сільській раді, де створено віддалене робоче місце з обслуговування громадян с.Нижня Апша та прилеглих населених пунктів. Будуть надаватись консультації щодо пенсійного забезпечення, порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, а також прийом заяв та документів майбутніх пенсіонерів, заяви про реєстрацію на веб-порталі ПФУ та СМС-інформування, замовлення довідок, заяви про надання довідки ОК-5 про нараховану заробітну плату, прийом анкет для оформлення пенсійного посвідчення.
Тячівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області.

Запрошуємо на міжнародний волейбольний турнір
Запрошуємо  на міжнародний волейбольний турнір25-26 серпня на території бази відпочинку «Слатіна» (смт Солотвино) відбудеться Міжнародний турнір з волейболу серед чоловіків та жінок з нагоди Дня незалежності України. У ньому візьмуть участь 16 команд з Румунії, Молдови та України. 
Урочисте відкриття турніру – 25 серпня о 10.00 за к.ч. Запрошуємо вболівальників на спортивне свято.
Оргкомітет.