Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Дружні стосунки міцнішають

Дружні стосунки міцнішають

14:33, 12.06.18
346
Суспільство
Дружні стосунки міцнішаютьЗ ініціативи нашого земляка Михайла Михайловича Голубки, кандидата економічних наук, доцента кафедри Національної академії управління (м. Київ), завідувача кафедри ВНЗ «Львівський кооперативний коледж економіки і права», делегація у складі М.М.Голубки, автора цих рядків та заступника головного лікаря Тячівської РЛ №1 з лікувальної частини Віктора Петровича Поповича, колишнього працівника райпрокуратури Володимира Михайловича Романа побувала 25 травня з дружнім візитом в Румунії, де ми зустрілися з директором українського ліцею ім.Тараса Шевченка в м. Сігет Касіяном Піцуром.


Розмова видалася цікавою і насиченою, зокрема, ми довідались про те, що ліцей був відкритий у 1944 році, тоді тут навчалися всього 22 учнів-українців, а потім, у 1949-50 рр. діяла єдина школа з українською мовою навчання. Останній випуск українського відділу педагогічної школи датований 1966 роком, коли припинилося викладання в школі українською мовою. Тільки в 1997 році було відновлено функціонування ліцею з таким статусом. Тут були три початкових класи, один гімназійний і 5 ліцейних. Очолював заклад професор Федір Попович.
До 20-ліття ліцею світ побачив випуск спецжурналу «Український педагогічний ліцей ім. Тараса Шевченка 1997-2017рр.»
В ньому йдеться про історію ліцею, досягнення, успіхи.
Зі слів директора Касіяна Піцура, заклад відчуває постійну підтримку з боку керівництва освіти та міста. Адже український ліцей – єдиний у Румунії, тут, на різних факультетах, навчається понад 200 студентів. Підкреслив, зокрема, що радий зустрічі з нашою делегацією, його тішить, що про ліцей не забувають. Однак, не згоден, коли тутешніх українців називають діаспорою, адже вони тут живуть з давніх часів, з покоління в покоління.
Нас ознайомили із закладом, педагогічним колективом. Висновок напрошувався сам собою – дружні стосунки мають вагу не тільки для українців Румунії, а й для румун – громадян України.
Касіян Піцур та Михайло Голубка обмінялися думками про роботу закладів, в яких працюють. Залишається сподіватися, що зустріч переросте у гарну традицію.
Потім ми мандрували вулицями Сігета, знайомились з його історичними та архітектурними пам’ятками, тож враження зосталися якнайкращі.

Василь Йовдій, голова Товариства румун Закарпаття ім. Іоана Мігалі де Апша.
Дружні стосунки міцнішаютьДружні стосунки міцнішаютьДружні стосунки міцнішають
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Аватар
Яррі Одл 13 червня 2018 09:13
  • Подобається
  • 0
Мій батько народився в міжвоєнному Сиготі, щиро любив це древнє колоритне місто, мав багато друзів серед його мешканців і завжди мріяв відвідати його. Але не судилося. Сподіваюся у мене вийде.

Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».