Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Дружні стосунки міцнішають

Дружні стосунки міцнішають

14:33, 12.06.18
509
Суспільство
Дружні стосунки міцнішаютьЗ ініціативи нашого земляка Михайла Михайловича Голубки, кандидата економічних наук, доцента кафедри Національної академії управління (м. Київ), завідувача кафедри ВНЗ «Львівський кооперативний коледж економіки і права», делегація у складі М.М.Голубки, автора цих рядків та заступника головного лікаря Тячівської РЛ №1 з лікувальної частини Віктора Петровича Поповича, колишнього працівника райпрокуратури Володимира Михайловича Романа побувала 25 травня з дружнім візитом в Румунії, де ми зустрілися з директором українського ліцею ім.Тараса Шевченка в м. Сігет Касіяном Піцуром.


Розмова видалася цікавою і насиченою, зокрема, ми довідались про те, що ліцей був відкритий у 1944 році, тоді тут навчалися всього 22 учнів-українців, а потім, у 1949-50 рр. діяла єдина школа з українською мовою навчання. Останній випуск українського відділу педагогічної школи датований 1966 роком, коли припинилося викладання в школі українською мовою. Тільки в 1997 році було відновлено функціонування ліцею з таким статусом. Тут були три початкових класи, один гімназійний і 5 ліцейних. Очолював заклад професор Федір Попович.
До 20-ліття ліцею світ побачив випуск спецжурналу «Український педагогічний ліцей ім. Тараса Шевченка 1997-2017рр.»
В ньому йдеться про історію ліцею, досягнення, успіхи.
Зі слів директора Касіяна Піцура, заклад відчуває постійну підтримку з боку керівництва освіти та міста. Адже український ліцей – єдиний у Румунії, тут, на різних факультетах, навчається понад 200 студентів. Підкреслив, зокрема, що радий зустрічі з нашою делегацією, його тішить, що про ліцей не забувають. Однак, не згоден, коли тутешніх українців називають діаспорою, адже вони тут живуть з давніх часів, з покоління в покоління.
Нас ознайомили із закладом, педагогічним колективом. Висновок напрошувався сам собою – дружні стосунки мають вагу не тільки для українців Румунії, а й для румун – громадян України.
Касіян Піцур та Михайло Голубка обмінялися думками про роботу закладів, в яких працюють. Залишається сподіватися, що зустріч переросте у гарну традицію.
Потім ми мандрували вулицями Сігета, знайомились з його історичними та архітектурними пам’ятками, тож враження зосталися якнайкращі.

Василь Йовдій, голова Товариства румун Закарпаття ім. Іоана Мігалі де Апша.
Дружні стосунки міцнішаютьДружні стосунки міцнішаютьДружні стосунки міцнішають
Читайте також:
Коментарі:
Аватар
Яррі Одл 13 червня 2018 09:13
  • Подобається
  • 0
Мій батько народився в міжвоєнному Сиготі, щиро любив це древнє колоритне місто, мав багато друзів серед його мешканців і завжди мріяв відвідати його. Але не судилося. Сподіваюся у мене вийде.

Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.
У Хусті пройде персональна виставка талановитої майстрині з Тячівщини
У п’ятницю, 23 листопада, о 15.00 у Хустській міській картинній галереї відбудеться відкриття персональної виставки творчого доробку талановитої майстрині з Тячівщини Оксани Забелло під назвою «Барвисті крила осені».