Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Розширення річного русла: чи виправдані побоювання?

Розширення річного русла: чи виправдані побоювання?

13:26, 29.10.18
215
Суспільство / Сільське життя / Довкілля
До редакції зі скаргою звернувся мешканець Грушова П.М.Мазур. У своєму листі він, зокрема, зазначає:
«Неможливо миритися з тим, як знищується берегова зона річки Тиса, де ведеться її варварське руйнування вивезенням гравію та піску. …Розриті береги до 600 метрів довжиною та 50 – шириною, куди при наводненні хлине вода, і запобігти лиху ніхто не зможе, а постраждають мешканці Грушова, як це не раз бувало у попередні роки.
Чи знають про це районні служби, які повинні слідкувати та відповідати за збереження довкілля?
Декілька років у цьому кар’єрі щоденно працює потужна техніка, навіть у період нересту… Сусіди, румуни, свої береги укріплюють, а наші – руйнуються. Хіба не варто подумати, що такими діями знищуємо навколишню природу, і задуматись про те, що залишимо майбутнім поколінням?!!!».

Прокоментувати ситуацію ми попросили начальника Тячівського міжрайонного управління водного господарства Сергія Степановича Стойку. Він інформує:
«З метою зниження гідрологічного навантаження на лівий корінний берег річки Тиса, забезпечення безперешкодного проходження високих рівнів води, відновлення природного стану русла, для збільшення пропускної спроможності русла річки Тиса, на замовлення ФОП Гирич М.І. відділом комплексного проектування Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса у 2015 році розроблено робочий проект «Розчистка русла річки Тиса на території Грушівської сільської ради в районі 113278-279 Закарпатської області. Даний проект погоджений з усіма належними установами та організаціями – Тячівською РДА, Грушівською сільрадою, Тячівським МУВГ, Управлінням Держкомземагентства у Тячівському районі, Закарпатським гідрологічним центром, Департаментом екології та природних ресурсів при Закарпатській ОДА, Управлінням охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Закарпатській області і затверджений Держводагентством України.
…Згідно укладеного договору, технічний нагляд за дотриманням проектних рішень веде Тячівське МУВГ, і наразі роботи проводяться в межах будівельного майданчика, згідно діючого проекту».
 В усній розмові Сергій Степанович додав також, що розширення русла погоджено й із румунською стороною, оскільки  здійснюється на прикордонній території. Наголосив і на тому, що роботи тут розпочалися із розчистки сміттєвих териконів на побережжі, які отруювали річкові води й ближнє довкілля. Що ж до попередніх паводків у Грушові, то їх спричиняла  невеличка захаращена Апшиця. Отже, Тиса в цьому районі місцевим мешканцям нічим не загрожує. 
У тому ж, що руслорегулювальні роботи завершаться берегоукріплювальними, начальник управління не впевнений, оскільки державне фінансування протипаводкового захисту фактично припинено.
Отже, схрестилися два протилежні погляди на одну й ту ж ситуацію. І, напевно, лишень чергове повноводдя зможе визначити, в чиїх словах більше істини...
Ганна МАКАРЕНКО.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.

Відбудеться виїзний прийом
Відбудеться виїзний прийомПовідомляємо, що 30.08.2018 р. спеціалісти управління проведуть виїзний прийом громадян у Нижньоапшанській сільській раді, де створено віддалене робоче місце з обслуговування громадян с.Нижня Апша та прилеглих населених пунктів. Будуть надаватись консультації щодо пенсійного забезпечення, порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, а також прийом заяв та документів майбутніх пенсіонерів, заяви про реєстрацію на веб-порталі ПФУ та СМС-інформування, замовлення довідок, заяви про надання довідки ОК-5 про нараховану заробітну плату, прийом анкет для оформлення пенсійного посвідчення.
Тячівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області.

Запрошуємо на міжнародний волейбольний турнір
Запрошуємо  на міжнародний волейбольний турнір25-26 серпня на території бази відпочинку «Слатіна» (смт Солотвино) відбудеться Міжнародний турнір з волейболу серед чоловіків та жінок з нагоди Дня незалежності України. У ньому візьмуть участь 16 команд з Румунії, Молдови та України. 
Урочисте відкриття турніру – 25 серпня о 10.00 за к.ч. Запрошуємо вболівальників на спортивне свято.
Оргкомітет.