Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Професору Василю Комендарю виповнилося б 90 років

Професору Василю Комендарю виповнилося б 90 років

11:10, 09.03.16
232
Суспільство
2 березня доктору біологічних наук, професору, заслуженому діячу науки і техніки України Василю Комендарю виповнилося б 90 років.
Народився В.І.Комендар у смт Буштині. Усе свідоме життя Василя Івановича було пов’язане з Ужгородським університетом: тут він здобув вищу біологічну освіту, а потім постійно працював на кафедрі ботаніки, очолюючи її понад 30 років.
Василь Іванович Комендар був відомою особистістю у науковій ботанічній спільноті України, близького й далекого зарубіжжя. Вагомим, зокрема, є його внесок у розробку підходів до комплексного популяційного вивчення рідкісних видів рослин.
Василь Іванович активно працював у сфері охорони довкілля і збереження біологічного різноманіття. Відстоювання окраси Закарпаття «Долини нарцисів» – лише один з відомих прикладів його безкомпромісної боротьби за збереження довкілля нашого краю. Вагомий внесок Василя Івановича у створення та збереження цілого ряду об’єктів природно-заповідного фонду нашої області, зокрема таких, як Карпатський біосферний заповідник та НПП «Зачарований край».
24 червня 2015 р. обірвалося життя доктора біологічних наук, професора Василя Івановича Комендара.
На засіданні в облдержадміністрації 24 лютого робоча група обговорила конкретний план заходів щодо увіковічення пам’яті видатного українського вченого та природоохоронця.
Учениця Василя Комендаря, доктор біологічних наук, професор кафедри ботаніки УжНУ Любов Фельбаба-Клушина висловила думку, що найкращим увіковіченням пам’яті професора було би створення на «малій» батьківщині Комендаря, на Тячівщині, у верхів’ях басейну річки Тересва національного природного парку.
Виступаючи на засіданні, заступник директора Карпатського біосферного заповідника Федір Гамор наголосив, що ще 9 липня торік направив до облради та облдержадміністрації пропозиції стосовно присвоєння ім’я професора Василя Комендаря природоохоронному науково-дослідному відділенню "Долина нарцисів» Карпатського біосферного заповідника, національному природному парку «Зачарований край», одній із вулиць у місті Ужгороді та встановлення меморіальної дошки на біологічному факультеті УжНУ.
Обласна державна адміністрація підтримала ці пропозиції без зауважень.
Прес-служба ОДА.скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

На Тячівщині презентують «Пласт»
На Тячівщині презентують «Пласт» З ініціативи ГО «Єдність» та підтримки районної влади 29 березня, о 14.00 год. у залі Тячівського районного ЦДЮТ відбудеться  презентація Національної скаутської організації України «Пласт».
Запрошуємо зацікавлених осіб взяти участь у заході.
ГО «Єдність».