Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
19-02-2018, 09:28 Вчимося доброті
» » » » » У Тячеві презентували унікальну документальну книгу «Чекістське досьє окупованої України»

У Тячеві презентували унікальну документальну книгу «Чекістське досьє окупованої України»

08:31, 24.07.17
1676
Події
У Тячеві презентували унікальну документальну книгу «Чекістське досьє окупованої України»20 липня у Тячівській галереї ім.Ш.Голлоші відбулася презентація тритомного збірника документів Галузевого Державного Архіву Служби Безпеки України «Чекістське досьє окупованої України». Автором-упорядником видання є Роман Миколайович Круцик – голова Київської міської організації Українського добровільного історико-просвітницького правозахисного благодійного товариства «Меморіал» ім. В.Стуса, директор Музею совєцької окупації у Києві, народний депутат України 2-го скликання.

У тритомнику представлено більше 3000 документів економічної і політичної характеристики 26-ти областей України із 13-го фонду, так званих «Паспортів України». До 2009 р. ці документи були засекречені і знаходились під грифом для службового використання спецслужб і радянських партійних органів. Робота над книгою тривала три роки. «Чекістське досьє» налічує загалом понад 3200 сторінок. У першому томі є фотокопії документів, які стосуються Закарпатської області і, зокрема, Тячева та Тячівського округу.
Книга вийшла у світ коштом української діаспори з різних країн, без державної підтримки.
Волонтер центру «Горгани» Богдан Колодницький передав книгу з автографом автора та ще кілька творів Романа Круцика Тячівській районній бібліотеці.   
Презентацію відвідали знані волонтери, які співпрацюють із центром «Горгани», – це авторка українсько-чеської книги «Фрагменти з Майдану», нещодавно презентованої у Тячеві, Вероніка Мехова з Чехії, відомі в Україні режисер Світлана Бойко та письменник Сергій Ухачевський, керівники районної та міської влади, волонтери, представники громадськості, працівники бібліотек району та інші.
У вітальному слові голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук подякував автору Роману Круцику, волонтеру Богдану Колодницькому та всім, хто долучився до видання книги і доклав зусиль для того, щоб читачі Тячівщини могли ознайомитись із цим джерелом історичної правди.
Незважаючи на те, що автор не зміг бути присутнім на презентації, все ж учасники заходу мали нагоду заочно познайомитись із ним під час перегляду відеопрезентації Музею совєцької окупації, створеного паном Романом. У сюжеті, зафільмованому режисером Світланою Бойко, громадський діяч оповідає про  Товариство «Меморіал», експозицію музею, роботу над книгою «Чекістське досьє окупованої України». Громадський діяч проводить паралелі між «братньою допомогою російських більшовиків у 1917 році», які начебто допомагали українським боротись із буржуазією, та сьогоднішньою російською окупацією Криму та Донбасу.
«Окупант хотів знати, чим він володіє, тому у книзі «Чекістське досьє окупованої України» кожний округ України описаний як економічно, так і політично. Ми видали тритомник і роздали його безкоштовно у вищі заклади освіти, музеї, бібліотеки. Це досить серйозний матеріал для наукових досліджень. Нам треба знати цей матеріал, щоб розуміти: нема «старших братів», є загарбники, які експлуатували і нищили наш народ, намагаючись поставити нас на коліна», – каже автор та упорядник тритомника.
На завершення Роман Круцик підписує книгу для Тячівської районної бібліотеки і передає її Богдану Колодницькому.  
За запрошення на захід та гостинність подякувала режисер Світлана Бойко, яка вперше навідалася на Закарпаття, а також поділилася враженнями від візиту до Музею совєцької окупації.
Письменник, волонтер, учасник бойових дій Сергій Ухачевський розповів про непересічну особистість – Романа Круцика та акції, які він здійснив заради ідеї донесення до українців інформації про Голодомор та повстанську боротьбу. У 90-ті роки, вже за часів незалежності, він з сім’єю навіть в якості народного депутата зазнав репресій з боку спецслужб. А його сина – нині Голову асоціації українців в Ірландії Миколу Круцика – ув’язнили за наклепницьким доносом, і він понад рік відсидів у в’язниці. Зараз, попри поважний вік та проблеми зі здоров’ям, Роман Миколайович все ще продовжує працювати у музеї.
«Завдяки таким сподвижникам Україна продовжує дізнаватися свою історію і своє минуле, яке від нас закривали протягом тривалого часу», – зазначив Сергій Ухачевський.
Також прозаїк повів мову про те, що тема волонтерського руху в Україні, на жаль, на четвертому році війни замовчується, тривають намагання закрити інформацію про це. Зокрема, нічим не завершились спроби зняти кінофільм на волонтерську тематику за державної підтримки. Та незважаючи на все, помічники армії продовжують допомагати військовим на сході. Тож від імені військових та волонтерів подякував тячівцям за допомогу, яку жителі району не раз надавали війську.  
Богдан Колодницький передав тячівській книгозбірні не тільки «Чекістське досьє», а й ще кілька праць Романа Круцика. Відтак розповів про волонтерські проекти, в яких наразі бере участь Тячівщина. Це відкриття меморіального знаку на честь борців за Україну та створення музею АТО в туристичній Яремчі, акція «Об’єднані прапором», яку проводить Асоціація українців Ірландії. Також висловив упевненість, що автор книги Роман Круцик вже восени приїде до Тячева і привезе до міста експозицію Музею совєцької окупації, яку можна буде розмістити у галереї.
Відтак Богдан Колодницький передав подяки від військових 72-ї ОМБр чеській благодійниці Вероніці Меховій, о.Івану Зубальському, о.Руслану Габрину та о.Володимиру Проданцю, які нещодавно навідували військових на передовій з благодійною місією.
Слово мав і начальник відділу культури Тячівської РДА Василь Гудак, який відзначив Богдана Івановича Подякою як організатора численних не тільки благодійних, а й культурних заходів – концертів, творчих зустрічей, презентацій.
На завершення заходу ведучі – фахівці районної бібліотеки Наталія Нодь та Марина Волос – від імені районної книгозбірні щиро подякували за цінний подарунок, який обов’язково знайде свого читача.

Наталія Маджара.
У Тячеві презентували унікальну документальну книгу «Чекістське досьє окупованої України»У Тячеві презентували унікальну документальну книгу «Чекістське досьє окупованої України»У Тячеві презентували унікальну документальну книгу «Чекістське досьє окупованої України»У Тячеві презентували унікальну документальну книгу «Чекістське досьє окупованої України»У Тячеві презентували унікальну документальну книгу «Чекістське досьє окупованої України»У Тячеві презентували унікальну документальну книгу «Чекістське досьє окупованої України»У Тячеві презентували унікальну документальну книгу «Чекістське досьє окупованої України»У Тячеві презентували унікальну документальну книгу «Чекістське досьє окупованої України»У Тячеві презентували унікальну документальну книгу «Чекістське досьє окупованої України»У Тячеві презентували унікальну документальну книгу «Чекістське досьє окупованої України»
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення