Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » » Лилися спогади, душа щеміла...

Лилися спогади, душа щеміла...

09:14, 05.11.18
49
Про людей хороших
25 жовтня на кричівському обійсті Василя Івановича та Марії Миколаївни Попів було незвично гамірно. Золотава осінь принесла у цей дім святкову радість. До батьківського порогу злетілися, немов пташки, рідні діти. Приїхали аж із Чехії, адже дорогі наші батьки відзначали золоте весілля. Легко почуватися у домі, де народилися й виростали, згадувати дитинство, переступити поріг, через який батько провів на рушничок щастя... 


Ніколи діти не чули від своїх батьків про їхнє дитинство. А воно, виявляється, було нелегким. Лиш іноді, між словом, батько згадував голодні, тяжкі часи. У післявоєнних 50-х роках, за сталінського режиму, почали ходити так звані бандери – група озброєних людей, які переховувалися по лісах. Час від часу нападали на сільські родини, просили їсти, ночували і забирали всі запаси, залишаючи голодними цілі сім’ї. У такому становищі опинився і батько Василя Івановича. Під прицілом гвинтівки подавали вечерю, приймали ночувати. Мало того, за так зване переховування бандерів був репресований, як і багато інших краян. Через три роки після смерті Сталіна визнаний невинуватим й реабілітований.
Пригадує батько, як хлопчиком цілий день випасав худобу.
– Було холодно, і я почав танцювати й співати, щоб якось зігрітися. Голодний і босий, співаю і танцюю, – згадує він. Та відтоді не прощається з музикою. Добре грає на баяні й на акордеоні, вони в нього у примітному місці, і якщо хтось попросить, не відмовить. А ще батько згадує свою маму Христину, яка вона була роботяща. Пам’ятає її струджені руки. Вечерю подавала завжди, коли починало темніти. Мені, малому, клала порцію і подавала на поріг, мовляв, їж, у хаті темно. Це щоб не палити ломпу, економила масло.
Нелегким було дитинство й у мами Марії Миколаївни. Адже виросла у багатодітній сім’ї, в родині Лиська Миколи, де з 14 дітей вижило 9. Якось мама, між іншим, сказала: – Як розкошуєте – не знаєте ціну хліба, а вона висока. Колись, коли я була ще малою, бабка зварила чиру, бо токан – то була розкіш. А мука на хліб – свято, не кожен зміг собі дозволити спекти хліба. Бабка розкидала невеликі порції їжі та й сховала. А ми, малі, пішли випасати худобу і радимося, як мало дала бабка нам того чиру, а в неї ще немалий казанок залишився. Можна було б усе з’їсти і почуватися ситими. Лише згодом ми зрозуміли, що у такий спосіб вона вберегла нас від голоду, діливши невеликі порції на кожний день.
Напевно, тому мама у нас чудова господиня, завжди у неї і напечено, і наварено, всі диву даються коли вона встигає. І ніхто ніколи не пішов із цього дому голодний. А ще завжди повчає своїх доньок: в першу чергу, коли хтось до вас прийде, нагодуйте гостя, а потім уже й до справи.
... Посиділи усією родиною за столом, погомоніли, пожартували. Згадали добрим словом дорогого зятя Івана Бенцу, який відійшов у вічність так скоро. З радістю і болем розійшлися по своїх домівках. Стисло і защеміло в грудях. Як хочеться бачити їх разом ще не один рік. Телефонувати і питати поради, бо хто порадить і потішить, як не рідні батько та мати. Зозуле, зозуле, накуй многая літ дорогим нашим батькам.
З повагою і любов’ю до своїх батьків, Марія Бенца, провідний бібліотекар, Наталія Бенца, завідуюча сільського клубу села Кричово-Росош.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезон
«Гаряча лінія» – про призначення субсидій на опалювальний сезонДержавна установа Закарпатський обласний контактний центр спільно з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської ОДА 20 вересня 2018 року проведуть прийом звернень громадян у телефонному режимі.

Відбудеться виїзний прийом
Відбудеться виїзний прийомПовідомляємо, що 30.08.2018 р. спеціалісти управління проведуть виїзний прийом громадян у Нижньоапшанській сільській раді, де створено віддалене робоче місце з обслуговування громадян с.Нижня Апша та прилеглих населених пунктів. Будуть надаватись консультації щодо пенсійного забезпечення, порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, а також прийом заяв та документів майбутніх пенсіонерів, заяви про реєстрацію на веб-порталі ПФУ та СМС-інформування, замовлення довідок, заяви про надання довідки ОК-5 про нараховану заробітну плату, прийом анкет для оформлення пенсійного посвідчення.
Тячівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області.

Запрошуємо на міжнародний волейбольний турнір
Запрошуємо  на міжнародний волейбольний турнір25-26 серпня на території бази відпочинку «Слатіна» (смт Солотвино) відбудеться Міжнародний турнір з волейболу серед чоловіків та жінок з нагоди Дня незалежності України. У ньому візьмуть участь 16 команд з Румунії, Молдови та України. 
Урочисте відкриття турніру – 25 серпня о 10.00 за к.ч. Запрошуємо вболівальників на спортивне свято.
Оргкомітет.